Zavrieť

Porady

Obmurovanie pomúrnice.

Zajtra mi murári idú obmurovať z vnútra pomúrnice, treba medzi pomúrnicu a tehlu dať lepenku?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár. 220870
Nie.Musí tam zostať min 10 mm volného priestoru.Tehla sa nesmie v žiadnom prípade dotýkať pomúrnice.

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang pivko
220870 Pozri príspevok
Nie.Musí tam zostať min 10 mm volného priestoru.Tehla sa nesmie v žiadnom prípade dotýkať pomúrnice.
O.K. ďakujem za expres odpoveď.A čo vaznice? všimol som si až po príchode na stavbu že jeden murár dal lepenku z každej strany ako ju obmuroval a druhý murár nedal/je len zo spodu na patke/ je to problém ak budem zateplovať 120mm FKD?

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár. 220870
Styk dreva s betónom ,maltou ,alebo murovacími materiálmi(v miestach kde sa nedá vyhnúť priamemu styku týchto materiálov) je dobré riešiť lepenkou a pod.Je to z dôvodu ,že drevo celý čas pracuje lepenka vytvára akúsi šmykovú zónu zároveň drevo chráni pred nasávanim vlhkosti z týchto materiálov.Medzi pomúrnicou je tá medzera preto ,že pomúrnice sa častokrát pokrútia a môžu potlačiť prímurovku,bude to praskať.Na tú väznicu je z bokov dobrá aj montážna pena.Videl som x krát na starých domoch styk dreva s inými materiálmi a nič sa nestalo.Ale pri novostavbách je lepšie ak tam tá lepenka je.Nieje to taká zložitá práca ,aby sa to nedalo urobiť.

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang pivko
220870 Pozri príspevok
Styk dreva s betónom ,maltou ,alebo murovacími materiálmi(v miestach kde sa nedá vyhnúť priamemu styku týchto materiálov) je dobré riešiť lepenkou a pod.Je to z dôvodu ,že drevo celý čas pracuje lepenka vytvára akúsi šmykovú zónu zároveň drevo chráni pred nasávanim vlhkosti z týchto materiálov.Medzi pomúrnicou je tá medzera preto ,že pomúrnice sa častokrát pokrútia a môžu potlačiť prímurovku,bude to praskať.Na tú väznicu je z bokov dobrá aj montážna pena.Videl som x krát na starých domoch styk dreva s inými materiálmi a nič sa nestalo.Ale pri novostavbách je lepšie ak tam tá lepenka je.Nieje to taká zložitá práca ,aby sa to nedalo urobiť.
Tak tie vaznice sú dosť vysoko , budú nad SDK a z vonkajšej strany zateplujem tak že to už nedám sekať a tie pomúrnice im poviem nech urobia tak ako ste napísal.díky

janula94 je offline (nepripojený) janula94

janula94
Môže sa medzi pomúrnicu a tehlu (porfix, ytong...) vložiť napr. 1 cm polystyrén?

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

alltracboy
pivko Pozri príspevok
Zajtra mi murári idú obmurovať z vnútra pomúrnice, treba medzi pomúrnicu a tehlu dať lepenku?
a kde si mal stavebny dozor ty mudrlant

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang pivko
Stavebny dozor nie je na stavbe nonstop a žeriav k vyloženiu pomúrnic a vazníc som mal cca 0,5 hod , Tí čo mi robili strechu boli takí majstri ako ty tak že som na to musel dohliadnuť osobne aby tam tú lepenku dali a nesfušovali to ako Tebe tvoji majstri a ty celý dom.

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

alltracboy
co by dali ini za to, aby mali dom aspon z casti tak kvalitne postaveny ako ja

Obmurovanie pomúrnice.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.