Zavrieť

Porady

Oslava 30-ky

Ahojte všetci!

Poraďte!! chcela by som oslaviť svoju 30-ku. Po spisani zoznamu mi to vyšlo na 55 ľudí. A mám trochu problém s podávaným občerstvením. Nechcem aby boli stoly prádzne, ale nemožem si ani dovoliť minúť veľmi veľa.. ( myslela som na guláš, ktorý bol hneď na začiatku a musim ešte vymyslieť nejaké občerstvenie, ktoré by sa podávalo okolo 22.-23-tej hodine.. (ze by majonezovy salat a vyprazane masko?) neviem čo by bolo najvhodnejsie, nemáte s takouto oslavou niekto skúsenosti? Dakujem moc všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Na chate sa dá, ak k tomu výjde počasie, môže to byť príma.
    Dala by som gulášik, vonku v kotlíku, na stoly slané tyčky, pagáčiky, nejaký dobrý koláčik ku kávičke a pomazánku, napŕ. bryndzovú a k tomu rožky, alebo chlebík. Ak tam máš mrazničku, mohla by byť aj zmrzlina. A samozrejme, aby bolo čo piť

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Silvernola, janka51, Lubaba, Mária27, Danielle369
    5

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Oslava 30ky s 55.ľuďmi a neminúť veľa? To hádam ani nejde, veď to je ako stredne veľká svadba.
    Na oslavu od poobedia minimálne do polnoci, sa mi zdajú dve jedlá málo, hlavne , ked sa popíja...

    Tridsiatnici sú mladí ľudia, čo tak urobiť veselú, neformálnu guláš párty niekde na chate?
    Požičať si veľkú kotlinu na guláš,do prípravy sa zapoja viacerí, aspoň je veselo
    Dať si upecť po pekárne prasiatko,zopár slaninkových osúchov a niekoľko pecňov chleba.
    Prílohy, ako uhorky, čalamády, feferónky atd. možno vlastných zásob.
    Obslúži sa každý sám, formou švédskych stolov, príp. si zajednaj 1-2 ľudí na dokladanie a prípravu.
    Možno niekde na okolí v pivovare sa dá zapožičať veľký 50 litrový sud piva (tiež sme ho nosievali na chatu, malo to veľký úspech )

    Ak sa chcete vyhnúť zapožičiavaniu a umývaniu riadu a pohárov, môžeš použiť jednorázové misky, či poháre. Na chate a v dobrej nálade to až tak nevadí...

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    ja by som urobila tiež z týchto možností:
    - guláš kotlíkový
    - kapustnica
    - rezne, šalát
    - pečená krkovička, jaterničky, klobásky a primiešať škvarky- misa

    čo sa týka slaného tak nejaké praclíky, tyčinky, mini pagáčiky...
    a zo sladkého nejaký xxxmetrový koláč pre všetkých...

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Ja by som radšej namiesto gulášu zvolila majonézový šalát a rezne alebo obložené misy...
    A neskoro v noci by som podávala kapustnicu..tá tak vela nestojí a môžeš jej narobiť hrnčisko.
    Na záhorí je jeden dobrý a lacný zvyk. Navarí sa velikánsky hrniec polievky(sliepka alebo kuracie droby=lacné)..a po polievke sa urobí chrenová lácná a vynikajúca omáčka...ku tej sa položí na taniere mäsko alebo droby z polievky.Zaručujem ti že potom ti ani z tých rezňov vela neubudne..Nejaké domáce koláče alebo makovník orechovník, slané tyčinky a je po oslave..všetko dobré

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    Podľa toho kde to budeš robiť, predpokladám pri toľkých pozvaných /55/, že to bude v reštaurácii. Nevolila by som ale dohromady dávať rodinu a priateľov, pretože je vás veľa. Veď to už by bolo ako svadba. Ak by si chcela robiť oslavu niekde v súkromí, tak to budeš potrebovať veľa ďaľších ľudí na obsluhu...

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    ewita888 Pozri príspevok
    na chate určite kotlíkový guľáš a večer každému do ruky palicu so špekačkou .. to ani riady nebudeš musieť umývať..:-)) a hlavne - perfekt gitaristu k ohníku.. jáj bože.. sa teším na leto..:-))
    vieš si predstaviť to ohnisko

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Krásny vek
    Taká oslava je drahý špás. Budeš to robiť doma, alebo v reštaurácii?

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    30 nie je až tak veľa, aby si musela robiť takúto oslavu.

    Ak nechceš minúť veľa, máš niekoľko možností:

    1. urobiť len domácu oslavu (t.j. rodičia, súrodenci, manžel/ka, tvoje deti a deti tvojich súrodencov) - z priateľov kto chce, ten ti darček dá aj bez oslavy (a tí čo ti nedajú, určite nestoja za to, aby si im robila hostinu).

    2. ak máte chatu/hajlok/... - pozvi všetkých priateľov a známych na túto chatu s tým, že nech si každý donesie jedlo - potom sa všetko dá dokopy (a ver mi, že toho bude viac než dosť) - kto chce, príde, donesie darček, kto nechce, nepríde, labu ti môže potriasť aj inokedy

    3. urob to v reštaurácii, všetkých pozvi - je to najdrahšie riešenie, a navyše mnohým zamotáš hlavu, čo ti vlastne majú kúpiť ako darček - t.j. dostaneš kopu hlúpostí, na ktoré ti bude len prach sadať, a nebudeš to môcť vyhodiť, lebo darček.

    zoe je offline (nepripojený) zoe

    zoe
    dakujem! ))
    oslava by mala byt na chate, preto musim jedlo pripravit skor uz pred oslavou doma a tam ho budem uz len servirovat. Mozno nie je zly napad spravit tie rezne a salat a potom tu kapustnicu. Alebo ten gulas a potom nejake misy. Som este "mamickym milacik" ) a preto som nevedela odhadnut, co by vyslo cenovo v pohode, alebo ake jedla by sa dali servirovat.. proste dakujem za kazdu radu.

    mmj je offline (nepripojený) mmj

    mmj
    zoe, ja som oslavovala 30 vo februari. separe rodina, praca, priatelia. s rodinou som bola v restike, s nejakymi priatelmi tiez,s nejakymi doma, praca bola zvlast. doma a v praci to boli studene misy... bolo to tak lepsie, lebo nie vsetci sa poznaju. nechcela som aby sa stretli uplne cudzi a rozni ludia, nech sa zabavime a ohlasy boli celkom dobre. u mna to ani neslo "oslavovala" som v styroch mestach slovenska a skoro mesiac buduci tyzden idem na oslavu dalsej 30, kt. bude u nich doma na dome - budeme grilovat, sediet, vykecavat a nieco popijemet

    hlavne si nerob zbytocne starosti, aby si nespominala na oslavu ako na zataz. ono to vzdy nejako dopadne a trochu improvizacie nezaskodi. inak ta kapusnica je super napad!!!

    nech ti do dobre dopadne a vsetko najlepsie..... nech je dalsia 30tka krajsia a uspesnejsia ako ta prva (netreba byt skormny... )

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    na chate určite kotlíkový guľáš a večer každému do ruky palicu so špekačkou .. to ani riady nebudeš musieť umývať..:-)) a hlavne - perfekt gitaristu k ohníku.. jáj bože.. sa teším na leto..:-))

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Lubaba Pozri príspevok
    vieš si predstaviť to ohnisko
    Riešenie je takéto: predpokladajme že jeden pozvaný z objektívnych dôvodovnepríde. Čiže zostane nám 54 hladných. Opečenie jednej špekačky trvá cca 5 min. Počet 54 rozdelíme na dva. Čiže 27 ľudí musíme zmestiť k ohnisku. Lenže jeden z nich už bude,,spoločensky unavený,, až do takej miery, že nebude vládať pri tom ohnisku stáť. Takže zostalo nám 26 kusov. Trinástim dáme palicu na špekačku dlhú jeden meter, trinástim jeden a pol metra. Tým pádom sa budú môcť postaviť k ohnisku cik-cakovito. A problém vyriešený..

    zoe je offline (nepripojený) zoe

    zoe
    ďakujem vam za rady! a celkom som sa aj pobavila!! ..takze uz viem, ze hlavne je vino, pivo, hruskovica a trochu hnedeho alkoholu, keby niekto nemusel hrusku (to bolo v plane samozrejme) a to jedlo teda podla vasich navrhov gulas, neskor vyprazane masko so salatom a este par spekaciek, kdyby neco. Sladke a slane tiez, hudba je ziva, plus kamosi zahraju na gitare. a hlavne aby bola dobra nalada, to je najpodstatnejsie.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    zoe Pozri príspevok
    ďakujem vam za rady! a celkom som sa aj pobavila!! ..takze uz viem, ze hlavne je vino, pivo, hruskovica a trochu hnedeho alkoholu, keby niekto nemusel hrusku (to bolo v plane samozrejme) a to jedlo teda podla vasich navrhov gulas, neskor vyprazane masko so salatom a este par spekaciek, kdyby neco. Sladke a slane tiez, hudba je ziva, plus kamosi zahraju na gitare. a hlavne aby bola dobra nalada, to je najpodstatnejsie.
    toto vyzerá nenormálne dobrá oslava..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.