Zavrieť

Porady

TIGRIA HVIEZDA a ORCHIDEOVITÁ ĽALIA

Objednala som si tigriu hviezdu a orchideovitú ľaliu. Sú to rastliny pestované vonku, len neviem či ich na zimu treba dať dnu, či nevymrznú, alebo ako sa o ne vlastne starať a ako ich prezimovať.
Sú to voľnokorenenné rastliny....
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    tigria hviezda prezimuje vonku tak ako ostatné ľalie, dokonca len v črepe zapustenom v zemi, ale tak isto prezimovala ,ked som ju zabudla dať na zimu do zeme,ale má len drobné kvietky nie ako to býva zobrazene v katalógoch

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    ..no a aký je veľký ten kýblik? potom ho daj do chladnej pivnice na zimu, ked ho nechceš dávať do zeme,

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Orchideovú ľaliu som si kúpila tiež (nedávno) a predávajúci ma ubezpečoval, že bez problémov prezimuje vonku. Ale takých sme už počuli! Tiež by ma zaujímali osobné skúsenosti.

    andersenka je offline (nepripojený) andersenka

    Vek: 34 andersenka
    Silvernola Pozri príspevok
    Orchideovú ľaliu som si kúpila tiež (nedávno) a predávajúci ma ubezpečoval, že bez problémov prezimuje vonku. Ale takých sme už počuli! Tiež by ma zaujímali osobné skúsenosti.
    ja som si to objednala zo starklu............nasadila do takého malého kyblíka zatial nech sa tie malé výhonky chytia.....
    Tá tygria hviezda - to je obdobné

    andersenka je offline (nepripojený) andersenka

    Vek: 34 andersenka
    beba13 Pozri príspevok
    tigria hviezda prezimuje vonku tak ako ostatné ľalie, dokonca len v črepe zapustenom v zemi, ale tak isto prezimovala ,ked som ju zabudla dať na zimu do zeme,ale má len drobné kvietky nie ako to býva zobrazene v katalógoch
    ja som obe nasadila do takého kýblika kovového. Môžem teda ten nechať vonku počas zimy? Lebo nebudem to pravdepodobne dávať do zeme.........

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    beba13 Pozri príspevok
    tigria hviezda prezimuje vonku tak ako ostatné ľalie, dokonca len v črepe zapustenom v zemi, ale tak isto prezimovala ,ked som ju zabudla dať na zimu do zeme,ale má len drobné kvietky nie ako to býva zobrazene v katalógoch
    Tigriu hviezdu mám zasadenú v predzáhradke na chalupe už pár rokov v zemi, tiež ma veľkosť okvetia sklamalo, Starkl má "dobrého" grafika.

    andersenka je offline (nepripojený) andersenka

    Vek: 34 andersenka
    Marína Pozri príspevok
    Tigriu hviezdu mám zasadenú v predzáhradke na chalupe už pár rokov v zemi, tiež ma veľkosť okvetia sklamalo, Starkl má "dobrého" grafika.
    tak to si ma vôbec nepotešila

    andersenka je offline (nepripojený) andersenka

    Vek: 34 andersenka
    no zdá sa že mi prežila iba tigria hviezda a ľaľiovitá orchidea vôbec nevyrastla z cibule .... budem musieť doobjednať na jar zo Starkla...
    Ale tigria hviezda už nahadzuje puky a čakám každým dňom kedy mi rozkvitne.............potom pridám foto

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    .no budeme sa tešiť,neviem prečo vždy kvitne až v októbri a nie ako ostatné v lete

    andersenka je offline (nepripojený) andersenka

    Vek: 34 andersenka
    no beba - píše sa o nej,že kvitne keď ostatné kvety už nie...............aj ty ju máš?

    milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

    Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac milka 60
    andersenka Pozri príspevok
    ja som obe nasadila do takého kýblika kovového. Môžem teda ten nechať vonku počas zimy? Lebo nebudem to pravdepodobne dávať do zeme.........
    Adelka , ja nechávam lalie tiež vonku v kvetináčoch- velkých , ale neprší a nesneží na ne a mám na nich ked už mrzne jutové vrecia , vlastne ich dám do vriec a nechám vonku

    andersenka je offline (nepripojený) andersenka

    Vek: 34 andersenka
    milka 60 Pozri príspevok
    Adelka , ja nechávam lalie tiež vonku v kvetináčoch- velkých , ale neprší a nesneží na ne a mám na nich ked už mrzne jutové vrecia , vlastne ich dám do vriec a nechám vonku
    no musím vymyslieť, nerada by som prišla o ne,,,,,,,,,,,len či zakvitnúť stihne kým bude mrznúť............ale vraj táto tigria hviezda kvitne keď ostatné kvety už nie...........tak som aspoň čítala.......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.