Zavrieť

Porady

zobrazenie údajov v bunke

Zdravím, v priloženom súbore mám v bunke množstvo čísiel oddelených čiarkami (je to export z jedného programu). Problém je v tom, že keď je tam čísiel viac excel ich nezobrazuje všetky v bunke. Čísla tam síce sú ale nevidím ich všetky pokiaľ na bunku nekliknem. Zalomiť text v bunke nepomohlo. Bunku by som nerád rozťahoval širšie ako je stránka A4 s klasickým okrajom a font by mal byť veľkosti 10. Jediným riešením zatiaľ bolo rozdeliť takéto bunky na viac menších, ale to by bolo pri množstve údajom zdĺhavé.
Dá sa to nastaviť/upraviť tak aby sa to zobrazovalo/tlačilo tak aby boli vidieť všetky čísla?

Dik za odpoveď yzal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    yzal Pozri príspevok
    Zdravím, v priloženom súbore mám v bunke množstvo čísiel oddelených čiarkami (je to export z jedného programu). Problém je v tom, že keď je tam čísiel viac excel ich nezobrazuje všetky v bunke. Čísla tam síce sú ale nevidím ich všetky pokiaľ na bunku nekliknem. Zalomiť text v bunke nepomohlo. Bunku by som nerád rozťahoval širšie ako je stránka A4 s klasickým okrajom a font by mal byť veľkosti 10. Jediným riešením zatiaľ bolo rozdeliť takéto bunky na viac menších, ale to by bolo pri množstve údajom zdĺhavé.
    Dá sa to nastaviť/upraviť tak aby sa to zobrazovalo/tlačilo tak aby boli vidieť všetky čísla?

    Dik za odpoveď yzal
    Skús toto šírku si môžeš v makre zmeniť. Je nastavená na 20 stlpcov.
    z bunky A1 ti to skopíruje do šiesteho riadku.
    Do makra sa dostaneš cez ALT+F11.

    Alebo na iný list viď druhý súbor.

    PS: oprava chybičky.
    Naposledy upravil marjankaj : 22.05.10 at 16:27

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Takto?

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    1. skús priložiť originál export, t.j. nie tvoj už upravený súbor.

    2. z tvojho zadania neviem, čo chceš dosiahnuť - dá sa dosiahnuť, že každé číslo bude v jednej bunke - ale to musíš urobiť pri prvom exporte, určiť stĺpce podľa čiarok.

    (hmm... ale to asi nebude pravé orechové, lebo z tvojej vzorky mi vzniklo 333 stĺpcov)

    A si si istý, že to potrebuješ mať v Exceli? Čo keby si skúsi použiť Word alebo poznámkový blok?

    zlatkao je offline (nepripojený) zlatkao

    zlatkao
    yzal Pozri príspevok
    Zdravím, v priloženom súbore mám v bunke množstvo čísiel oddelených čiarkami (je to export z jedného programu). Problém je v tom, že keď je tam čísiel viac excel ich nezobrazuje všetky v bunke. Čísla tam síce sú ale nevidím ich všetky pokiaľ na bunku nekliknem. Zalomiť text v bunke nepomohlo. Bunku by som nerád rozťahoval širšie ako je stránka A4 s klasickým okrajom a font by mal byť veľkosti 10. Jediným riešením zatiaľ bolo rozdeliť takéto bunky na viac menších, ale to by bolo pri množstve údajom zdĺhavé.
    Dá sa to nastaviť/upraviť tak aby sa to zobrazovalo/tlačilo tak aby boli vidieť všetky čísla?

    Dik za odpoveď yzal

    Tak ak si želáte mať šírku ako v súbore, tak chodte na číslo, ktoré by predstavovalo posledné v riadku a dajte Alt+enter a takto to urobíte v ďalších riadkoch a potom už len posuniete bunku a budete to mať na A4

    zlatkao je offline (nepripojený) zlatkao

    zlatkao
    zlatkao Pozri príspevok
    Tak ak si želáte mať šírku ako v súbore, tak chodte na číslo, ktoré by predstavovalo posledné v riadku a dajte Alt+enter a takto to urobíte v ďalších riadkoch a potom už len posuniete bunku a budete to mať na A4

    Alebo som Vám to urobila, skúste či to si tak predstavujete

    yzal je offline (nepripojený) yzal

    yzal
    @ Martin Mocko - rýchlejšie ako dávať každé číslo do samostatnej bunky je rozdeliť pôvodnú na dve. Efekt bude taký istý aj sa s tým bude rýchlejšie pracovať

    @ zlatica76 - priložený súbor je v podstate pôvodný export. Rozdelovať to podľa čiarky je tiež možnosť ale platí to čo aj pre Martina - rýchlejšie je to rozdeliť na dve časti respektíve podľa potreby ručne. Export je priamo do excelu čiže kopírovanie každej bunky ručne do wordu/poznámkového bloku nie je to pravé.

    @ zlatko - cez alt+enter to nie je problém. Len je to problém pri veľkom množstve napr. rozdeliť takto 200 buniek a môžem si to ísť hodiť.

    ale čo som tak skúšal googliť tak problém je v tom koľko znakov dokáže excel zobraziť v bunke a ostatné je vidieť len vo vzorcovom paneli.

    Alebo nedá sa obsah bunky rozdeliť automaticky vzorec/makro do viacerých buniek? Napr. v bunke mám 90 znakov, dám si ju rozdeliť na tri tak mi spraví tri bunky po 30 znakov.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    zlatica76 Pozri príspevok
    1. skús priložiť originál export, t.j. nie tvoj už upravený súbor.

    2. z tvojho zadania neviem, čo chceš dosiahnuť - dá sa dosiahnuť, že každé číslo bude v jednej bunke - ale to musíš urobiť pri prvom exporte, určiť stĺpce podľa čiarok.

    (hmm... ale to asi nebude pravé orechové, lebo z tvojej vzorky mi vzniklo 333 stĺpcov)

    A si si istý, že to potrebuješ mať v Exceli? Čo keby si skúsi použiť Word alebo poznámkový blok?
    Dá sa to urobiť aj neskôr.
    Nastav sa na bunku A1 a potom
    V menu UDAJE/TEXT NA STLPCE a ďalej podľa návodu si dáš pevnú šírku a rozdelíš si to na stlpce podľa potreby.

    Ale neviem, načo mu to takto bude. Ako s tým chce pracovať
    Naposledy upravil marjankaj : 22.05.10 at 15:44

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    yzal Pozri príspevok
    Bunku by som nerád rozťahoval širšie ako je stránka A4 s klasickým okrajom a font by mal byť veľkosti 10.
    ak je hlavný problém toto, otvoril som tvoj súbor v OO a tam mi zobrazuje pekne čísla až do 424 viď priložený pdf

    zobrazenie údajov v bunke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.