Zavrieť

Porady

zaúčtovanie drobného majetku

Kúpili sme do firmy tlačiareň. Zaradila som ju do knihy drobného majetku. Ako to mám zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve? Ako prevádzovú režiu, alebo nákup H NHIM a FM?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Drobný majetok sa v JÚ účtuje do materiálu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    calimero1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    takže každý nákup majetku, ako napr. počítač, tlačiareň, stolík a pod. zaúčtujem ako nákup materiálu. Na konci roka mi bude súhrnná suma figurovať vo Výkaze príjmov a výdavkov v kolonke nákup materiálu.

    A ako to je vo Výkaze majetku a záväzkov? Tam bude drobný majetok figurovať v zásobách, konkrétne v materiáli tak dlho, kým ho nevyradím? Teda aj niekoľko rokov?

    Vďaka za radu.
    drobný hmotný majetok, zaradený do používania, neuvádzaš vo výkaze o majetku. Vedieš len operatívnu evidenciu.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deň. Ak kupujem drobný majetok do čistiarne napr. pračka 1200,-, sušička 1500,- Eur, toto všetko može byť aj na jednej fakúre, však? A zaúčtujem ako daňové výdavky /celú faktúru 2700,- EUR/, neodpisujem, lebo nepresahuje 1700,- eur jednotlivo. Je to O.K.?
    Áno, neodpisuješ, nakoľko jednotlivá položka na faktúre (teda majetok) nepresiahla sumu 1 700 Eur.

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    Dobrý deň,
    takže každý nákup majetku, ako napr. počítač, tlačiareň, stolík a pod. zaúčtujem ako nákup materiálu. Na konci roka mi bude súhrnná suma figurovať vo Výkaze príjmov a výdavkov v kolonke nákup materiálu.

    A ako to je vo Výkaze majetku a záväzkov? Tam bude drobný majetok figurovať v zásobách, konkrétne v materiáli tak dlho, kým ho nevyradím? Teda aj niekoľko rokov?

    Vďaka za radu.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Dobrý deň. Ak kupujem drobný majetok do čistiarne napr. pračka 1200,-, sušička 1500,- Eur, toto všetko može byť aj na jednej fakúre, však? A zaúčtujem ako daňové výdavky /celú faktúru 2700,- EUR/, neodpisujem, lebo nepresahuje 1700,- eur jednotlivo. Je to O.K.?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    ďakujem. A ešte taká otázka, ak je stavba zaradená v OM a dá sa nová omietka a premaluje v hodnote 2000,- EUR, tak to možem dať do daňových výdavkov, podľa mňa nejde o technické zhodnotenie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ejo Pozri príspevok
    ďakujem. A ešte taká otázka, ak je stavba zaradená v OM a dá sa nová omietka a premaluje v hodnote 2000,- EUR, tak to možem dať do daňových výdavkov, podľa mňa nejde o technické zhodnotenie.
    Sú to služby-réžia.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ale keď si živnostník sám nakúpi farby, tak ich možem zaúčtovať do materiálu - ako materiál oprava.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ejo Pozri príspevok
    Ale keď si živnostník sám nakúpi farby, tak ich možem zaúčtovať do materiálu - ako materiál oprava.
    Ak si vymaľuje sám, nebude mať teda výdavok za maľovanie, len za nakúpené farby- materiál.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    O.K. ďakujem. Chcela som sa len uistiť, že v každom prípade to budú dańové výdavky, ak aj hodnota je vačšia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.