Zavrieť

Porady

Debniace tvarnice pouzit - nepouzit?

day day

day je offline (nepripojený) day

Ahojte,
pouzit pri stavbe zakladov debniace tvarnice (DT-cka), ano alebo nie? Dovod?

Dakujem
Usporiadat
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Nie - cena. Ano - pohodlne riesenie.

Ked chces salovat, treba dosky, drot, pilu a merat, rezat, stlkat, viazat...

DT len poukladas, poprekladas zelezom a hotovo...

Ak to bude robit firma, zalezi od toho ake ceny daju na jedno a druhe riesenie.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nevýhoda.Dt-čka sú veľmi ťažké ,najmä 400mm,je s tým veľká drina+ betonáž,zalievanie riedkym betónom ,riedky rovnása nekvalitný.Výhoda ma napadá len jedna dokáže to "zbúchať" na kolene aj trochu šikovnejší domáci majster.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

Ak to robíš svojpomocne, je to rýchle, lahšie sa robí vodomerne, a zvysle, čiže lahšie dokážeš spraviť dokonalé. Ona je z betónu, čiže nebude to nekvalitné, to zalievanie závisí len od teba, aký betón spraviš. Je to lacnejšie, než kúpiť drevo, drót, pílu, a makať s ním.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ani neviem, ci je to az tak rychlejsie. Debnenie sa urobi a leje sa do zblbnutia beton. Tuto polozis rad a pekne zaliat, polozis rad a pekne zaliat, lebo tie priecinky tam zavadzaju, aby sa dal beton liat do viac radov a este aj zhutnit. A rucne to robit, tak uvidis aky budes mat biceps po zaliati celych zakladov z DT
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

bol som za DT-cka, ale uz to nie je na 100%
0 0
acho acho

acho je offline (nepripojený) acho

ja som pouzil a som spokojny...vsetko robim svojpomocne a takto som si volil tempo prac, ktore mi aktualne vyhovovalo...
pripajam foto
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

acho Pozri príspevok
ja som pouzil a som spokojny...vsetko robim svojpomocne a takto som si volil tempo prac, ktore mi aktualne vyhovovalo...
pripajam foto
Akurat z foto badam, ze nemas z vonkajsej strany pivnice ziadnu hydroizolaciu ani nopovu foliu ani tepelnu izloaciu...
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

acho - preco si sa rozhodlo sam miesat beton?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

day Pozri príspevok
acho - preco si sa rozhodlo sam miesat beton?
Lebo je to lacnejsie...?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

lacnejsie? m3 z betonarky 60€ kolko stoji rucne 50€? uz to bolo niekde na porade, pripadne filipovi, kolega tiez pocita a nevieme prist na skutocne dobre cisla, preto ma to zaujima
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

day Pozri príspevok
lacnejsie? m3 z betonarky 60€ kolko stoji rucne 50€? uz to bolo niekde na porade, pripadne filipovi, kolega tiez pocita a nevieme prist na skutocne dobre cisla, preto ma to zaujima
Lacnejsie, ak mas blizko strkovnu a mas velku rodinu. Ja som rucne robil beton len na zalievanie DT. Zakladove pasy a deku som riesil domiesavacom - nemam tyzden casu... Takto to bolo za 2 hodiny.
0 0
acho acho

acho je offline (nepripojený) acho

day Pozri príspevok
acho - preco si sa rozhodlo sam miesat beton?
lebo som to robil tempom ktore mi moje zamestnanie dovolovalo. kazdy den po praci na 3-4 hodiny...takto som si polozil radu tvarnic a zalial...asi by sa na mna v betonarke velmi zvlastne pozerali ak by som si objednal 0,4 m3 betonu (3-4 stavebne miesacky) denne :-)
0 0
acho acho

acho je offline (nepripojený) acho

TomasHC Pozri príspevok
Akurat z foto badam, ze nemas z vonkajsej strany pivnice ziadnu hydroizolaciu ani nopovu foliu ani tepelnu izloaciu...
z vonkajsiej strany tam pojde nopova folia, ktoru prisypem hlinou...inac je to v oblasti, kde je pomerne sucho, sused ma presne tento typ pivnice a ma tam absulotne sucho...bude to sluzit ako vinaren, tak ze nejaky ten minimalny presah vlhkosti mi tam vadit nebude. Dom ako celok bude izolovany az od deky.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

poznate niekto betonove bloky na foto? predpokladam, ze ide o neaku nahradu DTciek
imgp0002.jpg  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Že by murovacie betónove tvárnice ?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
Že by murovacie betónove tvárnice ?
... to nie su klasicke dute debniace tvarnice, na foto su plne betonove bloky, poznate tento sposob zakladania stavby?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
day Pozri príspevok
... to nie su klasicke dute debniace tvarnice, na foto su plne betonove bloky, poznate tento sposob zakladania stavby?
Pochybujem ,že by boli plné.Sú to murovacie tj. majú plné dno.Taká plná tvárnica by vážila cez 70-80 kg.Veľmi zle sa delia režú .
1 0
day day

day je offline (nepripojený) day

prosim o info, mate skusenosti s DTckami od firmy Prescot?
pripadne info ake ste kupovali, rozmer, cena, kvalita.

dakujem
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

220870 Pozri príspevok
Pochybujem ,že by boli plné.Sú to murovacie tj. majú plné dno.Taká plná tvárnica by vážila cez 70-80 kg.Veľmi zle sa delia režú .
Áno budú to určite murovacie tvárnice.
Mňa by však zaujímalo, či je možné ich použiť na vymurovanie pivnice v zemi? Myslím, tak že na základové pásy by sa vymurovala stena, ktorá by bola cca 80% v zemi. Nejedná sa o stavbu domu, ale iba prízemnej chaty s pivnicou. Samozrejme, bolo by potrebné urobiť hydroizoláciu. Vraj sa s tým pracuje ľahšie ako s DT-čkami. Neviem však či majú dostatočnú pevnosť aj na bočný tlak zeminy? Murujú sa maltou, alebo môžu sa murovať aj betónom? Má s takým použitím týchto tvárnic niekto skúsenosti?
Na stránke http://www.e-filip.sk/Default.aspx?contentID=3361
sa píše, že je ich možné použiť aj na suterény resp. podzemné časti budov.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nedá sa odpovedať presne.Na to by som musel vedieť presný názov a parametre výrobku.Rôzne tvárnice od rôznych výrobcov môžu mať iné parametre a pevnosť v tlaku.V každom prípade takéto veci môže odsúhlasiť len projektant statik.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať