Zavrieť

Porady

Zmena konateľa - účtovná závierka

Dobrý deň.
SRO teraz podáva DP na daň z príjmov PO za rok 2009. V poznámkach v účtovnej závierke uvádza stav, ktorý bol k 31.12.2009.
SRO mala 2 spoločníkov a zároveň konateľov, teraz ale jeden spoločník končí (21. 5. 2010) a SRO bude len s jednoosobová s jedným konateľom.
Účtovnú závierku -konkrétne poznámky musia podpísať ešte obidvaja spoločníci alebo stačí ak ju podpíše iba zostavajúci konateľ ? Účtovná závierka bude zostavená až po zmene konateľov. Musí sa táto zmena uviesť v poznámkach za rok 2009?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    V poznámkach je kapitola o významných skutočnostiach po dátume Súvahy. takže tam by som uviedla tieto zmeny s uvedením dátumu zápisu do OR - ak už budu zapísané, alebo s dátumom konania VZ.
    podpisuje väčšinou 1 konateľ, zvykne byť v SZ uvedené, že konajú samostatne. Ale sú prípady, ked musia podpisovať spoločne, tak potom oba podpisy.
    Ak výkazy aj poznámky budu mať dátum zostavenia neskorší -teda zmeny budu už zapísané v OR - podpíše len zostávajúci konateľ.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    tina.mm Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    SRO teraz podáva DP na daň z príjmov PO za rok 2009. V poznámkach v účtovnej závierke uvádza stav, ktorý bol k 31.12.2009.
    SRO mala 2 spoločníkov a zároveň konateľov, teraz ale jeden spoločník končí (21. 5. 2010) a SRO bude len s jednoosobová s jedným konateľom.
    Účtovnú závierku -konkrétne poznámky musia podpísať ešte obidvaja spoločníci alebo stačí ak ju podpíše iba zostavajúci konateľ ? Účtovná závierka bude zostavená až po zmene konateľov. Musí sa táto zmena uviesť v poznámkach za rok 2009?
    Ďakujem.
    Keďže v čase podania DP je sro len 1-osobová, výkazy podpíše už len 1 konateľ.
    Do poznámok sa táto zmena môže uviesť.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Nakoľko ide o účtovnú závierku ku 31. 12. 2009, tak zmenu, čo sa týka spoločníkov by som v poznámkach, v časti Štatutárne a dozorné orgány neuvádzala... a dátum zostavenia účtovnej závierky by som uviedla korektný, t. j. ešte pred uskutočnením predmetnej zmeny týchto konateľov.

    A čo sa týka podpisovania, tak presne v takom istom duchu = podpisovanie účtovnej závierky ku 31.12.2009 by som nechala na obidvoch konateľov.

    ... asi takto by som postupovala ja osobne.
    Naposledy upravil promont maja : 21.05.10 at 06:46

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Pozrite do spoločenskej zmluvy, ako je upravené podpisovanie konateľov. Ak konajú samostatne, stačí podpis jedného. Poznámky sú zostavované k 31.12.2009, tak podľa stavu k tomuto dátumu. Zmena sa objaví v poznámkach za rok 2010.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    JankaO Pozri príspevok
    Pozrite do spoločenskej zmluvy, ako je upravené podpisovanie konateľov. Ak konajú samostatne, stačí podpis jedného. Poznámky sú zostavované k 31.12.2009, tak podľa stavu k tomuto dátumu. Zmena sa objaví v poznámkach za rok 2010.
    ... aj na tejto webstránke www.orsr.sk nájdeš túto informáciu.

    Zmena konateľa - účtovná závierka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.