Zavrieť

Porady

Zaučtovanie miezd v OMEGE

Dobrý deň ,
poprosila by som o vysvetlenie ako najlepsie zaučtovať v Omege mzdy som v tomto novacik Nasla som prispevok ale je stary r.2008. Niejak si s tym neviem rady,, za vsetky rady vopred Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    cez interne doklady a vzor M ... pekne ta vsetko vedie...

    maximalne ked douctujes a mas viac zdravotnych poistovni, tak si urobis kopiu z predchadzajuceho zapisu poistovne, zmenis sumu, predpis (336 AE), dorobis dalsie doklady, kt. omega neponuka v tomto vzore (napr. tvorba SF, zrazky zamestnancom za stravne, ine platby ako vyzivne, uvery, poistenia zamestnancov)

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    jana/s Pozri príspevok
    Dakujem , este k uhradam na ID mam vsetky poistovne rozpisane podrobne , ale uhradzala som celkovu sumu za zdr. poistovnu , social. p., mam do BV tiez tu celkovu sumu rozpisat ako je v ID ?
    ak mas zdravotne poistovne rozdelene na analytiky, tak aj ich uhradu musis rozlistit podla analytik...

    napr. uhrada VsZP = 336-100/221; uhrada Apollo = 336-200/221....

    ja mam na kazdu poistovnu inu analytiku, aby som si vedela odsledovat, kde mi nastal problem a je to aj lepsie pri inventarizacii ku koncu roka, kedy zo sumy analytiky rovno vidim zostatok pre danu poistovnu a kedze sa plati hned, tak zostatok mi sedi s poslednymi vykazom a nemusim nic prepocitavat...

    dasulik11 je offline (nepripojený) dasulik11

    dasulik11
    Poprípade, ak na účtovanie miezd používatie Olymp (tiež program od Krosu), dá sa to pekne naexportovať do Omegy a krásne ti to všetko zaúčtuje samé..Vlastne, pokiaľ máš v Olympe nadefinované účty z osnovy...

    jana/s je offline (nepripojený) jana/s

    jana/s
    Ano pouzivam Olymp , nadefinovala som si učty v olympe a exportovala mzdy do omegy no mam otazku ale nemusim to este raz zauctovat kedze mam to na ID ? Ako je to potom s platenim mzdy a poistovni ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jana/s Pozri príspevok
    Ano pouzivam Olymp , nadefinovala som si učty v olympe a exportovala mzdy do omegy no mam otazku ale nemusim to este raz zauctovat kedze mam to na ID ? Ako je to potom s platenim mzdy a poistovni ?
    Veď práveže týmto vyexportovaným ID sa to dostane do účtovníctva.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    naco dvojmo? ved mzdy sa nahadzuju cez ID a uhrada ide cez banku/hotovost ... tak potom uhrada je 331/221 (resp 211) a 336AE/221 ... tam uz nepouzivas vzory a VS ako pri uhrade faktur...

    jana/s je offline (nepripojený) jana/s

    jana/s
    Dakujem , este k uhradam na ID mam vsetky poistovne rozpisane podrobne , ale uhradzala som celkovu sumu za zdr. poistovnu , social. p., mam do BV tiez tu celkovu sumu rozpisat ako je v ID ?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    jana/s Pozri príspevok
    Ako zaučtovať dan preddavkovu ak je minusova suma ?
    opačným zápisom 342/331, alebo mínusom 331/342

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.