Zavrieť

Porady

miako strop pri brusenych tehlach

Chcel by som vediet vase skusenosti s montovanym stropom (keramickym alebo premac) na presne brusene tehly. V projekte su nosniky ukladane cez hydroizolaciu priamo na tehly. Murar mi povedal ze sa na ten mur este musi nadbetonovat aby bol v rovine. Co je na tom pravdy? Brusene tehly by mali byt presne, cize pokial je dobra prva rada tak musi byt aj vrch dokonale v rovine +- par mm.
Naposledy upravil alltracboy : 21.05.10 at 13:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nadbetonávku netreba,môže sa urobiť, ale nieje nutná.Váha stropu sa po vytvrdnutí betónu plošne rozloží po celej spodnej ploche venca .

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    myslim ze to skor myslel tak aby to bolo v rovine. dnes som bol omrknut jednu stavbu z brusenych tehal.. a to je krasa. Len to treba vediet robit.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Čo sa týka rovinatosti tak nevidím dôvod prečo by sa to malo podbetónovávať.Keramický alebo betónový strop je niekoľko násobne krivší ako brúsené tehly.Porovnávať milimetre s centimetrami.

    miako strop pri brusenych tehlach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.