Zavrieť

Porady

Koľko doplatím za okuliare?

Dobrý deň, hladala som, no nenašla. Som poistencom VšZP a chcem si dať na recept predpísať okuliare. Mám pomerne silné dioptrie do diaľky a na jedno oko cylinder. Kde by som našla nejaký zoznam, koľko na ktorú zdravotnú pomôcku poisťovňa dopláca a koľko hradí poistenec? Na stránke VšZP som to nenašla.
Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Pozri :http://zdravie.pravda.sk/na-dioptric...sk-zpreven_p20

    Na rám okolo 5 € každých 5 rokov, niečo hradia na základné sklá,raz za 3 roky. Ale protinárazové úpravy, antireflex, odľahčenie, si už platí každý sám.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Keď sa Ti zmenia dioptrie /skôr ako stanovená lehota na preplácanie/, tak mne dr. napísala do receptu "nová pomôcka" a to znamenalo, že mi ZP preplatí časť skiel. Mám multifokále.

    Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

    Lenka*1
    Betina neviem, ci to pomoze, no ja mam dioptrie -6,5 a -7,5 a okuliare som si hradila komplet cele ja.

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Betina2 Pozri príspevok
    Dobrý deň, hladala som, no nenašla. Som poistencom VšZP a chcem si dať na recept predpísať okuliare. Mám pomerne silné dioptrie do diaľky a na jedno oko cylinder. Kde by som našla nejaký zoznam, koľko na ktorú zdravotnú pomôcku poisťovňa dopláca a koľko hradí poistenec? Na stránke VšZP som to nenašla.
    Ď.
    nadtym co ti uhradi poistovna sa len zasmejes. neoplati sa s tym ani zaoberat.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Lenka*1 Pozri príspevok
    Betina neviem, ci to pomoze, no ja mam dioptrie -6,5 a -7,5 a okuliare som si hradila komplet cele ja.
    No to je veľmi smutné! A pritom za tie aktívne roky sme tam toľko peňazí ponalievali, že?
    Mne v istej optike povedali podobné ako v príspevku nado mnou, tie leho ty a tak, to by som splňala, ale tiež tvrdili, že na cylindrické prepláca 1/2 z ceny skla. Doteraz som využívala najmä kont.šošovky, som na ne zvyknutá a bez problémov ich znášam, ale okuliare, čo mám doma, mi už dlhodobo nevyhovujú a trebalo by nové, aj doki to odporúčal, aby ako sem-tam oddychovalo

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    ja mám Union a mne preplácali pred dvoma rokmi okolo 1000 korún na rám, ale pri dnešných cenách rámov a skiel je to naozaj zanedbatelná čiastka...

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Je to tak, príspevky poisťovne sú zanedbateľné pri cene skiel a rámikov. Ja mám tiež multifokálne, +6 na +9,0, každé tri roky potrebujem zvýšiť dioptrie o 0,5 a keďže také ťažké šošovky by som ťažko znášala, musela som voliť špeciálne šošovky z plastu, ktoré ma vyšli na cca 15 tis. Sk (2008), rámik cca 2500. Sú tenšie, ľahšie a že vraj tvrdené, no po roku sa mi urobil miniškrabanec od konára stromu, ktorý som pred sebou nevidela a tak už len čakám, kedy prejdú tri roky. Keby to bolo lacnejšie, aj by som ich skôr vymenila, ale čo už, nejako to do najbližšej výmeny vydržím.

    Koľko doplatím za okuliare?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.