Zavrieť

Porady

BRAMAC -snehové zachytávače

Dnes mi začali ukladať krytinu Bramac a po rozbalení palety s protisnehovou škridlou všetky škridle boli poobíjané na tom výčnelkuV celých Košiciach a ani v Prešove to nikto nemá na sklade tak žemi to zatiaľ stavebniny na výmenu len hľadajú.Základne škridle mám navyše tak že by som kľudne mohol použiť aj niečo iné. Videl som na niektorých strechách také kovové zachytávače , aké to sú ?dajú sa použiť na Bramac?
Naposledy upravil arizona : 21.05.10 at 20:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tie snehové škridly pokiaľ nie sú na husto tak sú na dve veci.Kovové zachytávače sú na tri veci.Zachytia sneh na streche a vytvoria snehový val,vo vnútri snehového valu sa môže a častokrát aj vytvára niečo ,ako malé horské pleso .Voda z plesa potom preteká popod škridlu.Ja mám 50 ročnú stechu (škridlovú)a žiadne lapače ani sneholamy na nej nemám a strecha vrátane rýn a zvodov 50rokov fuguje.
    Odvetrávacie škridly a sneholamové sú podľa mňa na streche len ozdoba ,nič viac.Sneh ak sa chce šmyknúť dolu tak nech sa šmykne .Prečo by som homal nasilu zadržiavať na streche neviem.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Za posledných 2000 rokov sa na strechy žiadne lapače nemontovali.Počet takto zamordovaných je veľmi rozpoluplný.Počet Českých"turistov" zasypaných lavínami v Slovenských Tatrách niekoľko násobne presahuje počet zasypaných majiteľov RD na celom svete.Lapače a rezače tákýchto snehových lavín majú význam len v mestkých uliciach,nie na ohraničených súkromných pozemkoch .Navyše každý trošičku schopný gazda si hrúbku snehovej pokrývky na streche ustráži.Takéto "lavíny" sa vyskytujú prakticky len na severných stranách striech.Neviem ako by na streche udržalo snehovú lavínu tých pár výstupkov čo v Bramaku nazývajú snehovými lapačmi.Keď už tak,sneh na streche RD je dobré rozrezať na menšie kusy tak aby zbytočne netlačil na rýny,nič viac.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Tie snehové škridly pokiaľ nie sú na husto tak sú na dve veci.Kovové zachytávače sú na tri veci.Zachytia sneh na streche a vytvoria snehový val,vo vnútri snehového valu sa môže a častokrát aj vytvára niečo ,ako malé horské pleso .Voda z plesa potom preteká popod škridlu.Ja mám 50 ročnú stechu (škridlovú)a žiadne lapače ani sneholamy na nej nemám a strecha vrátane rýn a zvodov 50rokov fuguje.
    Odvetrávacie škridly a sneholamové sú podľa mňa na streche len ozdoba ,nič viac.Sneh ak sa chce šmyknúť dolu tak nech sa šmykne .Prečo by som homal nasilu zadržiavať na streche neviem.
    Fantastická odpoveď,mám sklon 31 stupňov tak že nedávam nič , nech sa šmýka

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    pivko Pozri príspevok
    V celých Košiciach a ani v Prešove to nikto nemá na sklade tak žemi to zatiaľ stavebniny na výmenu len hľadajú.Z
    pivko Pozri príspevok
    Však som to tam napísal že nemajú nikde v KE ani PO na sklade
    ...šak si písal, že Stavebniny zatiaľ hľadajú, nie pobočky Bramacu...
    (preto ten link...)

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    arizona Pozri príspevok
    ...šak si písal, že Stavebniny zatiaľ hľadajú, nie pobočky Bramacu...
    (preto ten link...)
    Veď obtelefonovali predajcov Bramacu a nikto to nemal skladom. Ale už je to vyriešenéEšte že tu máme 220870

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    220870 Pozri príspevok
    Tie snehové škridly pokiaľ nie sú na husto tak sú na dve veci.Kovové zachytávače sú na tri veci.Zachytia sneh na streche a vytvoria snehový val,vo vnútri snehového valu sa môže a častokrát aj vytvára niečo ,ako malé horské pleso .Voda z plesa potom preteká popod škridlu.Ja mám 50 ročnú stechu (škridlovú)a žiadne lapače ani sneholamy na nej nemám a strecha vrátane rýn a zvodov 50rokov fuguje.
    Odvetrávacie škridly a sneholamové sú podľa mňa na streche len ozdoba ,nič viac.Sneh ak sa chce šmyknúť dolu tak nech sa šmykne .Prečo by som homal nasilu zadržiavať na streche neviem.
    Asi sme stále na Slovensku, kde keď ma zabije sneh, ktorý sa len tak zošmykne zo strechy (veď na čo by tam mal držať), tak majiteľ strechy len pozrie z okna a ani pohrebák mi nezavolá. Keď sa poškodení naučia za toto žalovať, tak aj majitelia striech sa naučia montovať zachytávače na strechu.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    iriska Pozri príspevok
    Asi sme stále na Slovensku, kde keď ma zabije sneh, ktorý sa len tak zošmykne zo strechy (veď na čo by tam mal držať), tak majiteľ strechy len pozrie z okna a ani pohrebák mi nezavolá. Keď sa poškodení naučia za toto žalovať, tak aj majitelia striech sa naučia montovať zachytávače na strechu.
    Cudzí nemá čo chodiť po mojom dvore iba keby že zlodej a na toho nech kľudne padne aj lavína , previs strechy mám 100cm tak že mi strecha v pohode zakryje aj okapový chodník

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    A ešte jedna otázočka: nemal som objednané polovičné škridle a potrebujem cca 70ks. Nemohli by to majstri narezať z celých. Povedali mi nech ich kúpim ,ale možno sa im len nechce rezať.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Niekedy sú polovičky nutné niekedy nie.Ak to tvrdia tak asi vedia prečo.Tuším máte sedlovú strechu tá sa dá urobiť aj bez polovičiek,ale na to sa musí myslieť už pri montáži krovu a latovaní.Na to aby som mohol napísať či sú alebo niesú nutné by som to musel ísť pomerať.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Niekedy sú polovičky nutné niekedy nie.Ak to tvrdia tak asi vedia prečo.Tuším máte sedlovú strechu tá sa dá urobiť aj bez polovičiek,ale na to sa musí myslieť už pri montáži krovu a latovaní.Na to aby som mohol napísať či sú alebo niesú nutné by som to musel ísť pomerať.
    Strecha sedlová a vraj to potrebuju okolo okien tak že budem musieť dokúpiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.