Zavrieť

Porady

Motorové vozidlo

Milí pohodáci..prosím Vás o radu, chcela by som si dať do nákladov osobné auto do 1700 ktoré som kúpila od inej osoby,stačí mi ako doklad použiť iba zmluvu o kúpe motorového vozidla, alebo treba tam aj nejaky pokladničný doklad alebo faktúru...Vopred ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    ak si auto kupila od občana - stačí kúpno predajná zmluva na ktorej sú uvedené obe strany- predávajúci /občan / - kupujúci / uviesť IČO, DIČ / , suma za ktorú sa automobil kupuje a dátum prebratia uvedenej sumy... ja prikladám aj PPD a VPD
    nezabudni prihlásiť auto na DU
    Naposledy upravil jeso : 23.05.10 at 18:17

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Leninkaa Pozri príspevok
    Ak som to auto kupila od fyzickej osoby ale ako od podnikateľa lebo auto bolo napisane na firmu musi mi ona vystavit asi aj fakturu vsak? A načo ho treba prihlásiť na DU?
    Doklad o kúpe mať musíš( ak ho chceš zaradiť do podnikania) , a musíš si splniť oznamovaciu povinnosť k dani z motorových vozidiel.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Leninkaa Pozri príspevok
    To 1700 musi byt uz so vsetkych výdavkami vsak? To znamená že sa do tej obstarávacej ceny zahrnie aj poistenie, značky atď mám pravdu?A tá daň z toho motorového vozidla býva približne koľko eur? Prepáčte za asi smiešne otázky ale som fakt začiatočník v tejto oblasti
    Predpokladam ze je to osobny automobil, typ M.

    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  dmv.jpg
Zobrazení: 14
Veľkosť:  81.3 KB

    Leninkaa je offline (nepripojený) Leninkaa

    Leninkaa
    Ak som to auto kupila od fyzickej osoby ale ako od podnikateľa lebo auto bolo napisane na firmu musi mi ona vystavit asi aj fakturu vsak? A načo ho treba prihlásiť na DU?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Leninkaa Pozri príspevok
    Milí pohodáci..prosím Vás o radu, chcela by som si dať do nákladov osobné auto do 1700 ktoré som kúpila od inej osoby,stačí mi ako doklad použiť iba zmluvu o kúpe motorového vozidla, alebo treba tam aj nejaky pokladničný doklad alebo faktúru...Vopred ďakujem za odpoveď
    To do 1700 - myslíš obstarávaciu cenu do 1700 € ?
    Leninkaa Pozri príspevok
    Ak som to auto kupila od fyzickej osoby ale ako od podnikateľa lebo auto bolo napisane na firmu musi mi ona vystavit asi aj fakturu vsak? A načo ho treba prihlásiť na DU?
    Na daň z motorového vozidla - predpokladám, že ho budeš využívať na podnikanie.

    Leninkaa je offline (nepripojený) Leninkaa

    Leninkaa
    Ak som to auto kupila od fyzickej osoby ale ako od podnikateľa lebo auto bolo napisane na firmu musi mi ona vystavit asi aj fakturu vsak? A načo ho treba prihlásiť na DU?

    Leninkaa je offline (nepripojený) Leninkaa

    Leninkaa
    To 1700 musi byt uz so vsetkych výdavkami vsak? To znamená že sa do tej obstarávacej ceny zahrnie aj poistenie, značky atď mám pravdu?A tá daň z toho motorového vozidla býva približne koľko eur? Prepáčte za asi smiešne otázky ale som fakt začiatočník v tejto oblasti

    gasdiv je offline (nepripojený) gasdiv

    gasdiv
    Do obstarávacej ceny motorového vozidla sa zákonné poistenie neuvádza. Prepis MV na Polícií sa vykoná po podpísaní kúpnej zmluvy, čiže aj poplatok za prepis nemusí byť v obstarávacej cene MV. Na daňový úrad je potrebné do 30 dní predložiť oznámenie o vzniku daňovej povinnosti za MV. Tlačivo sa dá vytlačiť na stránke: www.drsr.sk v položke daňové tlačiva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.