Zavrieť

Porady

Stavebny dozor - skusenosti

Ahojte,
rad by som sa informoval, ake skusnosti ste mali so stavebnym dozorom, co ma vsetko robit, co (ne)robil, ...., cena za dozor?

DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    day Pozri príspevok
    Ahojte,
    rad by som sa informoval, ake skusnosti ste mali so stavebnym dozorom, co ma vsetko robit, co (ne)robil, ...., cena za dozor?

    DAKUJEM
    Prikladám výňatok z cenníka projektových a inžinierskych služieb v stavebníctve.


    CIMOM

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    CIMOM Pozri príspevok
    Prikladám výňatok z cenníka projektových a inžinierskych služieb v stavebníctve.


    CIMOM
    Ja k tomu dodám že dozor z oddozoruje len toľko koľko mu zaplatíte.Niektorý stavebníci potrebujú len pečiatku tak potom sa k stavbe aj dozory tak stavajú.Pritom kvalitný dozor sa asi vždy vráti na ušetrených eurách za nekvalitu .Už len to že je na stavbe pravidelne a "buzeruje" odradí jednotlivé profesie od lacných podvodov,ktoré nieje ani najschopnejší stavebník odhaliť svojou intuíciou.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    preco sa pytam na cenu: osobna skusenost, prisiel "majster" na obhliadku, pozrel pozemok, hovori, hovori, cena - za 10.000€ to urobim, moja odpoved som laik, nerozumiem sa, pozera, este tu nieco, tam 13.000€, moja odpoved, nerozumiem sa, ale OK, 13.000€. vecer mi telefonuje 17.000€ (inak pozeram, v tomto prispevku prispievaju skutocne kapacity -> dakujem za pomoc)
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    day Pozri príspevok
    preco sa pytam na cenu: osobna skusenost, prisiel "majster" na obhliadku, pozrel pozemok, hovori, hovori, cena - za 10.000€ to urobim, moja odpoved som laik, nerozumiem sa, pozera, este tu nieco, tam 13.000€, moja odpoved, nerozumiem sa, ale OK, 13.000€. vecer mi telefonuje 17.000€ (inak pozeram, v tomto prispevku prispievaju skutocne kapacity -> dakujem za pomoc)
    To je cena za stavebný dozor ?

    CIMOM

    day je offline (nepripojený) day

    day
    cena za zaklady, rozdiel medzi najnizsou a najvyssou ponukou bol 240%,
    moja predstava za dozor max 500€

    Janyke je offline (nepripojený) Janyke

    Janyke
    Moj sused robi stavebny dozor popri praci. Ma mesacne tak 2-3 stavby kam chodi kazdy druhy den. Po praci sa odvezie na stavbu skontroluje co robotnici porobili a ako a ked je to OK podpise im knihu. Berie 100€ za stavbu+naklady na cestu. 100€ ma fix pri beznej stavbe RD a naklady na cestu sa odvijaju od toho ako daleko stavba je a ako casto chcu majitelia aby chodil stavbu kontrolovat.

    Mmatka je offline (nepripojený) Mmatka

    Mmatka
    To Janyke: odkial je ten clovek? Ja o nejaky cas budem potrebovat niekoho spolahliveho na stavebny dozor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.