Zavrieť

Porady

Problémy v zamestnaní

Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Asi mi zvoní umieráčik. Po dvanástich rokoch zamestnania sa začal môj šéf ku mne chovať tak, ako keby som bola nejaký odpad. Som mzdárka, personalistka, ale pomaly bez zamestnancov, takže musím robiť kdejaké iné práce, ale výsledok sa šéfovi nepáči. Napr. pri vyúčtovaní bytoviek /kde je naša firma správcom/ vyšli dosť vysoké preplatky a tak som musela včera /t.j. v nedeľu/ naklusať do práce a vysvetlovať každého jedného majiteľa bytov. Od rána 7.15 hod. do večera 19.30 hod. To musím ešte dodať, že ráno som dostala hneď vynadané,kde som tak dlho, mala som predsa prísť na siedmu. Najväčší problém je však v tom, že mi firma poskytla pôžičku, ktorú mesačne splácam a tak nemôžem dať sama výpoveď, lebo by som to musela vyplatiť, na čo samozrejme pri mojom 360 € hrubom príjme nemám. Takže musím držať "hubu a krok". Keď som sa pýtala, či si mám hľadať prácu, povedal, že dlžím peniaze a že on mňa vyhodí, keď bude chcieť on. Už rozmýšľam, že si ho nahrám na telefón, lebo začal používať aj vulgárne výrazy. Keď si spomeniem na ten včerajšok, tak ešte teraz mám slzy v očiach. Čo by som mala podľa Vás robiť?
Usporiadat
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ťažko radiť v takejto situácii. Zamestnávatelia sú si vedomí, že je dosť ľudí bez práce a tak sa k svojim súčasným zamestnancom správajú niekedy na hranici slušnosti. Možno by nebolo od veci si hľadať nové zamestnanie, i keď píšeš, že máš pôžičku. Nemáš si od koho požičať, aby si ju vyplatila naraz a povedala "dovidenia"?
Ja som v podobnej situácii. Práve zajtra idem tiež dávať výpoveď. A to aj napriek tomu, že nemám žiadnu inú prácu. Ale rozhodla som sa to spraviť, pretože tiež som v poslednej dobe "dievča pre všetko" a ešte preto, lebo mi je zdravie prednejšie. Od februára mám v práci neustály stres, je mi "zle" len čo si pomyslím, že mám ísť do práce.
Držím ti palce, aby si svoj problém vyriešila v svoj prospech.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Hepi Pozri príspevok
Asi mi zvoní umieráčik. Po dvanástich rokoch zamestnania sa začal môj šéf ku mne chovať tak, ako keby som bola nejaký odpad. Som mzdárka, personalistka, ale pomaly bez zamestnancov, takže musím robiť kdejaké iné práce, ale výsledok sa šéfovi nepáči. Napr. pri vyúčtovaní bytoviek /kde je naša firma správcom/ vyšli dosť vysoké preplatky a tak som musela včera /t.j. v nedeľu/ naklusať do práce a vysvetlovať každého jedného majiteľa bytov. Od rána 7.15 hod. do večera 19.30 hod. To musím ešte dodať, že ráno som dostala hneď vynadané,kde som tak dlho, mala som predsa prísť na siedmu. Najväčší problém je však v tom, že mi firma poskytla pôžičku, ktorú mesačne splácam a tak nemôžem dať sama výpoveď, lebo by som to musela vyplatiť, na čo samozrejme pri mojom 360 € hrubom príjme nemám. Takže musím držať "hubu a krok". Keď som sa pýtala, či si mám hľadať prácu, povedal, že dlžím peniaze a že on mňa vyhodí, keď bude chcieť on. Už rozmýšľam, že si ho nahrám na telefón, lebo začal používať aj vulgárne výrazy. Keď si spomeniem na ten včerajšok, tak ešte teraz mám slzy v očiach. Čo by som mala podľa Vás robiť?
Ak si mzdárka, personalistka a máš v hrubom 360 EUR, tak tvoj zamestnávateľa porušuje Zákonník práce. Minimálna mzda je 307,70 EUR a tvoja hrubá mzda nezodpovedá ani 2. stupňu náročnosti práce (za predpokladu, že tvoj pracovný týždeň je 40 hod.). Mohla by si dať výpoveď pre nevyplácanie mzdy, pričom by si mala nárok na náhradu príjmu v sume dvojmesačného priemerného zárobku. Nepomohlo by ti to pri splatení pôžičky?
Inak, čo ti môže urobiť, ako odídeš, zamestnávateľ bude chcieť splatiť pôžičku a ty ju hneď nesplatíš? Myslíš si, že by to riešil cez exekútora?
3 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Ďakujem Vám za reakciu na môj príspevok. Prácu si hľadám, ale pri mojom veku to bude dosť ťažké. Mám ešte dcéru, ktorá chodí na VŠ, takže hovorím, žiadna švanda to nie je. Inak, ten exekútor by bol na 100 %, lebo môj šéf je veľmi zákerný človek. Pri všetkých jeho špinavostiach /či už to bola kontrola IBP alebo ŠOI/ som mu musela pomáhať, ale zdá sa, že nadišiel čas, aby sa ma zbavil. No veď uvidme, ako to dopadne.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Hepi Pozri príspevok
Ďakujem Vám za reakciu na môj príspevok. Prácu si hľadám, ale pri mojom veku to bude dosť ťažké. Mám ešte dcéru, ktorá chodí na VŠ, takže hovorím, žiadna švanda to nie je. Inak, ten exekútor by bol na 100 %, lebo môj šéf je veľmi zákerný človek. Pri všetkých jeho špinavostiach /či už to bola kontrola IBP alebo ŠOI/ som mu musela pomáhať, ale zdá sa, že nadišiel čas, aby sa ma zbavil. No veď uvidme, ako to dopadne.
... takže nie je čo ľutovať. Len Ťa obdivujem, že si to s ním vydržala.

A prinajhoršom sa s exekútorom môžeš dohodnúť na splátkach ... či?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
prečo hneď exe - veď si pôžičku platíš a máš o tom určite aj dôkaz
1 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Predpokladam, ze pozicku ti poskytla spolocnost na zaklade zmluvy.
A rovnako predpokladam, ze na poskytovanie uverov a poziciek z vlastnych prostriedkov nema vydane zivnostenske opravnenie.

Preto by som na tvojom mieste bud:

Napadol zmluvu pre absolutnu neplatnost z dovodu, ze spolocnost ti poskytla pozicku aj ked vedela ze tak nesmie urobit. V takom pripade by ale bolo rovnako asi nutne ju celu splatit a to vo forme vydania bezdovodneho obohatenia.

Ale je tu jedna cesta. Podla mojho nazoru je viazanie povinnosti predcasneho splatenia uveru na ukoncenie pracovneho pomeru v rozpore s dobrymi mravmi. Preto mozes dat na sud navrh na vyhlasenie tohto ustanovenia za neplatne. Akonahle sud vyhlasi toto ustanovenie za neplatne, co je dost pravdepodobne, tak kludne ukonci praocvny pomer a sef sa bude moct aj picnut, ale neostane mu nic ine len kazdy mesiac cakat na pravidelnu splatku. Takze da sa z toho vykorculovat..
5 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Dnes to teda prišlo. Dostala som výpoveď, ale nie hocijakú. Je to výpoveď: Ukončenie pracovného pomeru § 59 ods.b výpoveďou a podľa § 63 ods.d 4. Jej znenie je nasledovné: Na základe niekoľkých kárnych opatrení, ktoré boli menovanej udelené pre neuspokojivé plnenie pracovných úloh v priebehu posledných šiestich mesiacov, Vám dávam výpoveď podľa § 59 ods.b a podľa § 63 ods. d 4 a podľa § 62 stanovujem výpovednú lehotu na dobu 3 mesiace s trojmesačným odstupným. Podpísaný konateľ firmy s tým, že mi dal kópiu tohoto "ukončenia pracovného pomeru". Ešte som mu musela dať uznanie svojho dlhu a záväzok, že ho budem splácať. Ale chcela som sa spýtať, budem mať šancu sa s touto výpoveďou obrátiť na súd pre jej neplatnosť? Nemám chuť už tu pracovať, ale chcela by som mu dokázať, že nie je pán Boh. A ešte k tomu kárnemu opatreniu, dostala som v máji "kárne opatrenie" za sústavné neplnenie príkazov.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

A v čom je neplatná? Veď tam máš malý plat, ako píšeš, je na teba vulgárny .. Dáva ti odstupné.. zober a buď rada, že to takto dopadlo.. môj názor..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Hepi Pozri príspevok
Dnes to teda prišlo. Dostala som výpoveď, ale nie hocijakú. Je to výpoveď: Ukončenie pracovného pomeru § 59 ods.b výpoveďou a podľa § 63 ods.d 4. Jej znenie je nasledovné: Na základe niekoľkých kárnych opatrení, ktoré boli menovanej udelené pre neuspokojivé plnenie pracovných úloh v priebehu posledných šiestich mesiacov, Vám dávam výpoveď podľa § 59 ods.b a podľa § 63 ods. d 4 a podľa § 62 stanovujem výpovednú lehotu na dobu 3 mesiace s trojmesačným odstupným. Podpísaný konateľ firmy s tým, že mi dal kópiu tohoto "ukončenia pracovného pomeru". Ešte som mu musela dať uznanie svojho dlhu a záväzok, že ho budem splácať. Ale chcela som sa spýtať, budem mať šancu sa s touto výpoveďou obrátiť na súd pre jej neplatnosť? Nemám chuť už tu pracovať, ale chcela by som mu dokázať, že nie je pán Boh. A ešte k tomu kárnemu opatreniu, dostala som v máji "kárne opatrenie" za sústavné neplnenie príkazov.
To je nejaká divná výpoveď - odvoláva sa na kárne opatrenia a ešte štedrý šéf - 3 mesačné odstupné. (na odstupné má zamestnanec nárok ak dostáva výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. a) a b), príp. zo zdr.dôvodov.)

Dostala si nejaký list od zamestnávatela ? Kárne opatrenie sa predsa udeluje za porušenie pracovnej disciplíny a nie neuspokojivé plnenie pracovných výsledkov. (čo tým "básnik" chcel povedať ?)
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
ewita888 Pozri príspevok
A v čom je neplatná? Veď tam máš malý plat, ako píšeš, je na teba vulgárny .. Dáva ti odstupné.. zober a buď rada, že to takto dopadlo.. môj názor..
No veď práve preto by som mu rada zavarila, ako som napísala, aby si nemyslel, že je všemohúci.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Ale ja nechápem, čo je v rozpore so zákonom..
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
veronikasad Pozri príspevok
To je nejaká divná výpoveď - odvoláva sa na kárne opatrenia a ešte štedrý šéf - 3 mesačné odstupné. (na odstupné má zamestnanec nárok ak dostáva výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. a) a b), príp. zo zdr.dôvodov.)

Dostala si nejaký list od zamestnávatela ? Kárne opatrenie sa predsa udeluje za porušenie pracovnej disciplíny a nie neuspokojivé plnenie pracovných výsledkov. (čo tým "básnik" chcel povedať ?)
Ty si to veľmi správne pochopila. Tu ide hlavne o to zbaviť sa ma. A to kárne opatrenie? Podľa mňa je aj to hlúposť, veď kárne opatrenie už neexistuje. Samozrejme, zamestnanec sa má upozorniť na porušenie pracovnej disciplíny, ale nie kárnym opatrením. To bolo tak pred dvadsiatimi rokmi, alebo sa mýlim?
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
ewita888 Pozri príspevok
Ale ja nechápem, čo je v rozpore so zákonom..
No už znenie tej "výpovede". Práveže si nie som istá, tak preto som to dala sem, či by mi vedel niekto poradiť.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

To porušenie prac. disc. bolo predmetom konania iného orgánu? /par. 63 ods.4/.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
ewita888 Pozri príspevok
To porušenie prac. disc. bolo predmetom konania iného orgánu? /par. 63 ods.4/.
Porušenie pracovnej disciplíny spočívalo v tom, že podľa šéfa som "sústavne
nerešpektovala príkazy konateľa firmy, t.j. jeho príkazy. Stačí?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Tak na výpovedi je teda zlý par...tak mu napíš list, že nesúhlasíš s týmto par., a výpoveď je podľa tohoto par. neplatná.. Nech sa vyjadrí teda..
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
ewita888 Pozri príspevok
Tak na výpovedi je teda zlý par...tak mu napíš list, že nesúhlasíš s týmto par., a výpoveď je podľa tohoto par. neplatná.. Nech sa vyjadrí teda..
Ja chcem odísť, ja sa s ním už nechcem dohadovať. Preto sa pýtam, či túto neplatnosť môžem použiť až keď mi uplynie výpovedná doba.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Hepi Pozri príspevok
Porušenie pracovnej disciplíny spočívalo v tom, že podľa šéfa som "sústavne
nerešpektovala príkazy konateľa firmy, t.j. jeho príkazy. Stačí?
Upozornil ťa písomne na porušovanie pracovnej disciplíny?

§ 63 ods. 1 písm. d) Výpoveď daná zamestnávateľom
4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Hepi Pozri príspevok
Ja chcem odísť, ja sa s ním už nechcem dohadovať. Preto sa pýtam, či túto neplatnosť môžem použiť až keď mi uplynie výpovedná doba.
Zákonník práce hovorí, kedy najneskôr, ale nie kedy najskôr:
§ 77Nároky z neplatného skončenia pracovného pomeru
Neplatnosť skončenia pracovného pomeru výpoveďou, okamžitým skončením, skončením v skúšobnej dobe alebo dohodou môže zamestnanec, ako aj zamestnávateľ uplatniť na súde najneskôr v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer skončiť.

Podľa mňa si môžeš neplatnosť uplatniť od okamihu, kedy vieš, že si takúto výpoveď dostala.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Llívia Pozri príspevok
Upozornil ťa písomne na porušovanie pracovnej disciplíny?

§ 63 ods. 1 písm. d) Výpoveď daná zamestnávateľom
4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,
Ale ona ju dostala podľa par. 63 ods.4
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať