Zavrieť

Porady

Vydavkove a prijmove pokladnicne doklady za "ciastocne neuhrady FA"

Firma ma dodatok k zmlmuve ...
Ak sa neuskutocni uhrada FA zo sprostredkovaneho obchodu , obchodnemu zastupcovi sa strhne do depozitu tato ciastka z jeho odmeny pokial dana faktura nebude splatena (vymozena..a pod.)

Prikl.: odmena za sprostredkovanie obchodu v danom mesiaci :1000,-Eur na tuto sumu si obchodny zastupca fakturuje odmenu za sprostredkovanie obchodu
Neuhradene Fa zo sprostredkovanych obchodov v danom mesiaci: 300,- Eur ( o tuto sumu bola mensia uhrada faktury za sprostredkovanie obchodu obchodnemu zastupcovi do depozitu pokial sa peniaze z obchodu vymozu)
To znamena Obchodny zastupca ma narok na 1000 Eur
Vyfakturoval 1000Eur
Firma mu na ucet poslala 700Eur s tym ze tych 300Eur strhava za nesplatene sprostredkovane obchody do depozitu.

Otazka je : Potrebujem nejaky doklad o tychto 300Eurach? Alebo staci vypis z banky ze neboli uhradene (teda boli uhradenych len tych 700Eur?) a evidujem ich ako ciastocne neuhradene pohladavky?
Firma mi totizto teraz poslala Vydavkove a prijmove pokladnicne doklady na tieto sumy. VPD ze firma neuhradene ciastocne platby uhradila v hotovosti a PPD ze sme peniaze prijali. Avsak ziadne peniaze SZCO nevidela . Este k tomu PPD a VPD su predmetom z roku 2009... Datum tam nie je sice uvedeny..predpokladam ze si ho tam mam dopisat? O co im ide? Zbavit sa zavazkov?
Vedel by mi niekto lopatisticky napisat co tym firma sleduje? A ak je postup firmy spravny ohladom VPD a PPD, ako ich zauctujem v jednoduchon uctovnictvev tomto roku?
Mam taky pocit ze sa firma chce uplne zbavit zavazkov z tohto obchodu a chce uvolnit depozitne peniaze, ktore nemoze na nic ine pouzit, len ich mat v depozite do doby pokial nebudu vymozene.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Tie VPD a PPD im vráťte. Nenechajte zo seba robiť blbých. Ak sa chcú zbaviť záväzkov, nech zaplatia cez účet alebo s VPD a PPD pošlú aj hotovosť (dátum r.2010 samozrejme).

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Kvetinka19 Pozri príspevok
    Firma ma dodatok k zmlmuve ...
    Ak sa neuskutocni uhrada FA zo sprostredkovaneho obchodu , obchodnemu zastupcovi sa strhne do depozitu tato ciastka z jeho odmeny pokial dana faktura nebude splatena (vymozena..a pod.)

    Prikl.: odmena za sprostredkovanie obchodu v danom mesiaci :1000,-Eur na tuto sumu si obchodny zastupca fakturuje odmenu za sprostredkovanie obchodu
    Neuhradene Fa zo sprostredkovanych obchodov v danom mesiaci: 300,- Eur ( o tuto sumu bola mensia uhrada faktury za sprostredkovanie obchodu obchodnemu zastupcovi do depozitu pokial sa peniaze z obchodu vymozu)
    To znamena Obchodny zastupca ma narok na 1000 Eur
    Vyfakturoval 1000Eur
    Firma mu na ucet poslala 700Eur s tym ze tych 300Eur strhava za nesplatene sprostredkovane obchody do depozitu.

    Otazka je : Potrebujem nejaky doklad o tychto 300Eurach? Alebo staci vypis z banky ze neboli uhradene (teda boli uhradenych len tych 700Eur?) a evidujem ich ako ciastocne neuhradene pohladavky?
    Firma mi totizto teraz poslala Vydavkove a prijmove pokladnicne doklady na tieto sumy. VPD ze firma neuhradene ciastocne platby uhradila v hotovosti a PPD ze sme peniaze prijali. Avsak ziadne peniaze SZCO nevidela . Este k tomu PPD a VPD su predmetom z roku 2009... Datum tam nie je sice uvedeny..predpokladam ze si ho tam mam dopisat? O co im ide? Zbavit sa zavazkov?
    Vedel by mi niekto lopatisticky napisat co tym firma sleduje? A ak je postup firmy spravny ohladom VPD a PPD, ako ich zauctujem v jednoduchon uctovnictvev tomto roku?
    Mam taky pocit ze sa firma chce uplne zbavit zavazkov z tohto obchodu a chce uvolnit depozitne peniaze, ktore nemoze na nic ine pouzit, len ich mat v depozite do doby pokial nebudu vymozene.
    Chápem to tak , že SZČO má uzatvorenú zmluvu , kde spotredkuje určitý obchod .Našiel klienta , ten odobral tovar alebo službu , ale nezaplatil Odberateľskú faktúru. Správne tomu rozumiem ?

    Firma tým sleduje nasledovné /zrejme si to zaúčtovali v roku 2009 a chýbajú im podpisy/:

    1/ obdržala faktúru na 1000 Euro
    2/ uhradili 700 Euro
    3/ sankciou/alebo neviem ako to nazvať / by mala byť suma 300 Euro za neuhradenie OF tretej osoby
    4/ poslala VPD na 300Euro , akože vyplatila sprostredkovateľovi obchodu aj tú zvyšnú časť odmeny zo sprostredkovania.
    5/ poslala PPD na 300 Euro , že im sprostredkovateľ uhradil 300 Euro do depozitu .

    Toto celé prebehlo akože v roku 2009 . Ja by som im to nepodpísala , pošlite im to späť . V zmluve a v jej dodatku ,by mal byť postup jasne dohodnutý.Mali to riešiť v roku 2009.
    Naposledy upravil Zita5 : 24.05.10 at 10:28

    Vydavkove a prijmove pokladnicne doklady za "ciastocne neuhrady FA"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.