Zavrieť

Porady

Účet 591

Fakturovali sme do zahraničia, z faktúr nám bola zrážaná daň. Účtovali sme ako preddavok na 341 /analytika/. Teraz nám bolo poslane potvrdenie zo zahr. DU / je uzavretá Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia/
s vyčíslenou presnou zrazenou daňou. Zaúčtujem na MD 591/analytika a D 341/analytika/? Len si overujem.Dakujem za odpoved..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    doklad je o tom, aby ste mohli zrazenú daň usporiadať pri RUZ a DPPO. Na 591 zúčtuj len rozdiel, ak vznikol madzi doteraz účtovaným preddavkom a presnou sumou na doklade zo zahr. DU.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Iveta2505 Pozri príspevok
    No ved ano. teraz podavam DP. Cela dan, podla DP, bude na 591.Len ju clenim na analytike.Asi som to nejasne napisala. Vychadzam z DP. Pardon ak som to domotala.
    Nie je to treba rozčleniť, zaúčtuje sa výsledná daň jednou sumou.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Iveta2505 Pozri príspevok
    Ahojte, uz som asi otravna, ale vysiel mi rozdiel medzi zaučtovanými preddavkami a danou, ktoru si mozem odpocitat /po prepoctoch/. Preddavky boli vyssie. Takze o ten zvysujem 591. Tak?
    preddavky sú vyššie? alebo zrážková daň?
    na 591 je
    a) DPPO podľa priznania - vypočítaná daň
    b) rozdiel medzi uplatnenou a neuplatnenou zrážkovou daňou

    na 341 je
    a) zrážková daň.................. MD
    b) preddavky na DPPO..........MD
    c) preddavky z titulu zrážkovej dane z bankového účtu.....MD
    d) predpis dane podľa DPPO.....DAL
    rozdiel MD a DAl je výsledný vzťah voči DU - nedoplatok alebo preplatok, ktorý vysporiadaš úhradou alebo vyžiadaním od DU.

    Iveta2505 je offline (nepripojený) Iveta2505

    Iveta2505
    OK, dakujem ale kedy to dostanem na 591? Ja som myslela, ze to zauctujem na 591/analytika hned ako pride doklad zo zahranicia, douctujem pripadne kurzove rozdiely /nie je to v EUR/ a ine rozdiely /aby to sadlo s R.710 daňového priznania a potom uz douctujem na 591/A iba daň aká vyjde v DP na r. 800 teda po odčítaní zrážkovej dane /r.710/. To nie je dobry postup?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    toto nie je daň, ktorú účtuješ na 591, jedine, že by sa nedala vysporiadať v DPPO. DPPO si ešte nepodala, či áno?
    Zrážková daň sa podľa pravidiel započíta, úplne, čiastočne....
    na 591 pojde daň, ktorú vyrátaš z celej činnosti za celý rok.

    Iveta2505 je offline (nepripojený) Iveta2505

    Iveta2505
    No ved ano. teraz podavam DP. Cela dan, podla DP, bude na 591.Len ju clenim na analytike.Asi som to nejasne napisala. Vychadzam z DP. Pardon ak som to domotala.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak chceš vidieť na 591 zrážkovú daň a "svoju" daň, tak si to rozčleň, spolu to musí byť daňová povinnosť podľa DPPO.
    takže 2 zápisy 591x/341, 591y/341, ked tak velmi chceš.
    Význam v tom však absolútne nevidím.

    Iveta2505 je offline (nepripojený) Iveta2505

    Iveta2505
    Ahojte, uz som asi otravna, ale vysiel mi rozdiel medzi zaučtovanými preddavkami a danou, ktoru si mozem odpocitat /po prepoctoch/. Preddavky boli vyssie. Takze o ten zvysujem 591. Tak?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.