Zavrieť

Porady

Červený diplom

Zdravím, nevedel som kam presne zadať moju otázku, ale snáď na ňu dostanem odpoveď. Mám za sebou jednu štátnicu s výslednou známkou A a druhá ma čaká a ešte aj obhajoba... chel by som sa opýtať, ako je to s červeným diplomom. Za akých okolnosstí sa dostáva a aké to má ešte výhody...
Usporiadat
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

podla mna uz cerveny diplom neexistuje, alebo sa mylim ?!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Existuje. Upravuje študijný poriadok školy.
napr. http://fdu.aku.sk/pdf/studijny_poriadok.pdf
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Podľa mňa to nie je podstatné, či má modrý alebo červený diplom, kvalita absolventa sa ukáže v praxi, niekedy sa lepšie presadí ten, čo mu to až tak na skúškach nešlo.
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Z praxe viem, že práve tí s červeným diplomom sú najmenej pripravení (česť výnimkám!)
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
poviem ti narovinu, nikto nikdy sa ťa nebude pýtať, či si mala červený alebo modrý diplom.

dôležitejšie je to, že budeš mať titul.... (i keď mnohokrát ani ten nič neznamená.....) ale lepšie to vyzerá, napr. pri zháňaní novej práce
2 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
No ja som ho získala minulý rok a ešte som si preň nebola. Dúfam, že mi ho na štúdijnom dobre opatrujú a raz si vezmem jeden deň dovolenky a pofrčííím do BA.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dcéra končila s červeným diplomom a spolu s ním dostala od školy - na to obdobie (pred 6 rokmi) - slušnú finančnú odmenu.

Pracovnú zmluvu mala v ruke skôr ako diplom ...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

To sa nedivím, ak je po mamine...
0 0
TerikaKa TerikaKa

TerikaKa je offline (nepripojený) TerikaKa

Blahoželám k A, ale ja som mala 3 x A zo štátnic + A za diplomovku a nemala som červený diplom, pretože sa berie priemer zo všetkých 5 rokov. Tak to bolo na našej škole. Mňa sa nikto nikdy nepýtal akej farby bol diplom.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ja som mal spolužiaka, ktorý ledva prechádzal ročníky (podmienené zápisy), diplomovku odovzdával po termíne určenom fakultou a v podnikaní sa mu darí podstatne lepšie ako "červeno" diplomovým....
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Cerveny diplom stale existuje.

Podmienky:

Zo zaverecnej (bakalarska / diplomova) prace stupen: A
Zo statnej skusky stupen: A
Priemer za cele studium do: 1,5
Pripustne aby priemer tvorili iba znamky A, B

Ale poviem ti ze v praxi ti je uplne jedno aky mas diplom.
Dolezite je co vies.
5 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Neviem, čo je stupeň či známky A a B, to sme nemali.
Dostala som červený diplom za priemer 1,4 a bez známky 3. Jediná sláva bola na promócii, lebo som ho mala jediná.

Dcéra mala priemer 1,2 bez známky 3 a červený nedostala, lebo jednu skúšku robila na tretíkrát. U nich bolo veľa vynikajúcich žiakov, tak si to nejak sprísnili. A jej by to pomohlo, hneď by bola dostala RNDr., bez červeného dostala len Mgr.

V praxi sa diplom kopíruje a to jedno slovko vyznamenanie si tam nik nevšimne. Skôr sú také poznámky, ako od niektorých tu - že bifloši sú v práci na záťaž.
8 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nie, nikoho ziadny cerveny diplom nezaujima, ale vlastne uspokojenie tiez za nieco stoji, no a v roku 1979 bola k tomu este tisicka ako odmena
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

tetrisss Pozri príspevok
Nie, nikoho ziadny cerveny diplom nezaujima, ale vlastne uspokojenie tiez za nieco stoji, no a v roku 1979 bola k tomu este tisicka ako odmena
A ešte aj farebne ladil so straníckou knižkou .
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Never tomu. Nie je červená ako červená.
Ale je pravdou, že muži rozoznávajú len 6 farieb, tak je to asi tým ....
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
prosim ta kasli na to. dnes sa dava iba pochvalne uznanie. a nic z toho nie je... ked si biflos v skole, kludne mozes byt motak v praxi..
Naposledy upravil patrixo : 04.06.10 at 11:22
0 0
TA_Košice TA_Košice

TA_Košice je offline (nepripojený) TA_Košice

Mária27 Pozri príspevok
hneď by bola dostala RNDr., bez červeného dostala len Mgr.
ihneď RNDr. po ukončení 2. stupňa?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

TA_Košice Pozri príspevok
ihneď RNDr. po ukončení 2. stupňa?
toto zarazilo aj mňa, titul RNDr. sa pokiaľ mám vedomosť získava po vykonaní rigoróznej skúšky, samozrejme po úspešnom ukončení magisterského štúdia.

citujem zo zákona o VŠ 131/2002:

§ 53 odst. 8

(8) Absolventi študijných programov, ktorí získali titul "magister", môžu vykonať rigoróznu skúšku, ktorej súčasťou je aj obhajoba rigoróznej práce v študijnom odbore, v ktorom získali vysokoškolské vzdelanie, alebo v príbuznom študijnom odbore. Po jej vykonaní im vysoké školy udeľujú akademický titul
a) v prírodovedných študijných programoch "doktor prírodných vied" (v skratke "RNDr."),
b) vo farmaceutických študijných programoch "doktor farmácie" (v skratke "PharmDr."),
c) v spoločenskovedných a umenovedných študijných programoch "doktor filozofie" (v skratke "PhDr."),
d) v právnických študijných programoch "doktor práv" (v skratke "JUDr."),
e) v učiteľských študijných programoch a telovýchovných študijných programoch "doktor pedagogiky" (v skratke "PaedDr."),
f) v teologických študijných programoch okrem študijných programov v oblasti katolíckej teológie "doktor teológie" (v skratke "ThDr.").
2 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Rozalka Pozri príspevok
Z praxe viem, že práve tí s červeným diplomom sú najmenej pripravení (česť výnimkám!)
A ja si myslím, že aj Mária 27 je jasným príkladom, že červený diplom má navrch......
Naposledy upravil Danila : 13.06.10 at 09:07
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
mzdarka renca Pozri príspevok
toto zarazilo aj mňa, titul RNDr. sa pokiaľ mám vedomosť získava po vykonaní rigoróznej skúšky, samozrejme po úspešnom ukončení magisterského štúdia.

citujem zo zákona o VŠ 131/2002:

§ 53 odst. 8

(8) Absolventi študijných programov, ktorí získali titul "magister", môžu vykonať rigoróznu skúšku, ktorej súčasťou je aj obhajoba rigoróznej práce v študijnom odbore, v ktorom získali vysokoškolské vzdelanie, alebo v príbuznom študijnom odbore. Po jej vykonaní im vysoké školy udeľujú akademický titul
a) v prírodovedných študijných programoch "doktor prírodných vied" (v skratke "RNDr."),
b) vo farmaceutických študijných programoch "doktor farmácie" (v skratke "PharmDr."),
c) v spoločenskovedných a umenovedných študijných programoch "doktor filozofie" (v skratke "PhDr."),
d) v právnických študijných programoch "doktor práv" (v skratke "JUDr."),
e) v učiteľských študijných programoch a telovýchovných študijných programoch "doktor pedagogiky" (v skratke "PaedDr."),
f) v teologických študijných programoch okrem študijných programov v oblasti katolíckej teológie "doktor teológie" (v skratke "ThDr.").
Tituly RNDr., PaedDr., ...sa získavali v dávnejšej minulosti pri úspešnom absolvovaní VŠ štúdia s červeným diplomom.

V súčasnej dobe sa získavajú iba rigoróznou skúškou.
11 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať