Zavrieť

Porady

vedel by mi niekto poradit? Zamedzenie styku dieťaťa s otcom

Ci ma zmysel sudit sa o zamedzeni styku biologickeho otca ked v skutocnosti nema o dieta zaujem ale ziadny priestupok neurobil.Vsetok zaujem je len zo strany rodicov otca, ktory je tiez len dirigovany svojimi rodicmi. Boli uz dohody na socialnom urade, a bol sud kde sa opat vykonala len dohoda. Sudcu skoro vobec nezaujimalo spravanie a skutky biologickeho otca v minulosti. Je to v poriadku
Naposledy upravil Dav : 26.05.10 at 17:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zamedzit styk dietata s biologickym otcom je mozne len:

    v pripade ak by styk s touto osobou mohol sposobit dietatu vaznu ujmu (fyzicku, psychicku..)

    v pripade ak dieta bolo pravoplatnym rozsudkom sudu zvereje do opatery, starostlivosti inej osobe, alebo ak doslo k osvojeniu inou osobou

    v pripade ak bol biologicky otec odsudeny na nepodmienecny trest odnatia slobody za umyselny trestny cin

    Inak neexistuje sposob ako mu obmedzit styk s maloletou osobou.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    profesional Pozri príspevok
    Jedno riesenie by som tu predsa len videl. Vnukla si mi ho tou myslienkou, ze ex-svokrovci ta pred tvojimi detmi ohovaraju.
    Podal by som zalobu na ochranu osobnosti. Nakolko ty mas pravo na cohranu svojho mena nie len pred dospelymi osobami, ale aj pre maloletymi. A teda by som podal zalobu na ex-svokrovcov, pricom by som ziadal aby deti vysetril psycholog a socialny pracovnik aby zistil stav co o tebe svoktovci tvojim detom rozpravaju. Deti sa dokazu zvycajne odviazat pred socialnym pracovnikom. A budes mat v rukach dokaz ze ta tvoji ex-svokrovci pred tvojimi detmi ohovaraju. Sud im ulozi povinnost zdrzat sa takehoto konania. Tym ze vo vyrokovej casti verdiktu bude popisane co sa dialo a preco im sud zakazal ta pred detmi ohovarat, na zaklade toho mozes podat na sud zalobu ktorou sa zakaze ex-svokrovcom styk s tvojimi detmi. A sud ti pravdepodobne vyhovie. Tym padom tvoj ex-manzel sa bude moct s detmi stretavat len bez ich pritomnosti. V pripade ak by ich zobral k svojim rodicom, mozes na neho a aj na nich podat trestne oznamenie pre marenie vykonu rozhodnutia. A caka ich trestne stihanie a trest.
    Takze da sa zakrocit.
    Toto je rada hodná profesionála. Aj cez mŕtvoly je treba obhájiť svoju pravdu!!! Čo z toho, že kým skončí spor, deti budú možno dospelé a budú mať na vec svoj názor. Hlavná vec, že detstvo budú tráviť tým, že budú chodiť od psychológov po sociálnych pracovníkoch a tak dookola. Všimla som si, že dnes mimoriadne táraš.Ten zákaz ozaj všetko vyrieši!
    Naposledy upravil Petra Nová : 30.05.10 at 12:08

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    vcielka21 Pozri príspevok
    Ci ma zmysel sudit sa o zamedzeni styku biologickeho otca ked v skutocnosti nema o dieta zaujem ale ziadny priestupok neurobil.Vsetok zaujem je len zo strany rodicov otca, ktory je tiez len dirigovany svojimi rodicmi. Boli uz dohody na socialnom urade, a bol sud kde sa opat vykonala len dohoda. Sudcu skoro vobec nezaujimalo spravanie a skutky biologickeho otca v minulosti. Je to v poriadku
    Ak sú normálni - neber dieťaťu starých rodičov (sesternicina dcéra to ešte aj ako 17 ročná ťažko znášala).

    renkama je offline (nepripojený) renkama

    renkama
    Netreba zakazovať styk pokiaľ má druhá strana záujem,aj keď sú to starí rodičia.A veľa záleží aj od dieťaťa,či tam chce ísť.Dieťa v určitom veku sa môže rozhodnúť aj samo.Mám s tým osobnú a dobrú skúsenosť,som rozvedená a na súde sme sa dohodli o takomto spôsobe.Dcéra mala vtedy 6 rokov,dnes má 17 a funguje to ok.Vždy si povedala ona,či chce ísť alebo nie.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Moja sestra je rozvedená, deti chodia do otcovej rodiny na víkendy aj na prázdniny. Spočiatku ju ohovárali, neskoršie ich pozvala na rozhovor a vysvetlili si, že deti chcú mať všetkých, ale dospelí im to musia umožniť. A tak v otcovej rodine sa nehovorí o matke a jej rodine a v matkinej o otcovi a jeho rodine. Každá tá rodina má deti rada, škoda by bolo obrať ich o to.

    Lenka526 je offline (nepripojený) Lenka526

    Lenka526
    sarasara Pozri príspevok
    Moja sestra je rozvedená, deti chodia do otcovej rodiny na víkendy aj na prázdniny. Spočiatku ju ohovárali, neskoršie ich pozvala na rozhovor a vysvetlili si, že deti chcú mať všetkých, ale dospelí im to musia umožniť. A tak v otcovej rodine sa nehovorí o matke a jej rodine a v matkinej o otcovi a jeho rodine. Každá tá rodina má deti rada, škoda by bolo obrať ich o to.
    súhlasím.No len v tom prípade,ako to opisuješ Ty. V mojom prípade je to presne naopak.Deti síce chcú ísť k otcovi, no vždy,keď prídu domov, nič iné nepočúvam,len to,ako z nich ťahali info o tom,kam chodíme,čo robíme, čo kupujeme a hlavne o tom,ako ma celý čas očerňovali moji býv.svokrovci.No nedaj tam deti,keď chcú byť so svojim otcom...Ex-manžela som sa už ix-krát pýtala, či nemôže zasiahnuť.On radšej mlčí,lebo býva u nich.Vlastne ani nemôže svoj názor povedať,lebo inak by bolo zle.A to má pri tom 35rokov. Najblbšie na tom je to, že ja by som tam ani deti nedávala.Vždy keď prídu domov,majú všetko totálne špinavé,zakazené, zničené a náhrada? Môžem snívať.Bývalý manžel si povedať nedá,svokrovci by sa so mnou nebavili,deti tam chcú ísť a čo na to ja? Zatiaľ to tolerujem len kvôli deťom.Vychovávam ich tak,aby sa za svoju výchovu nemuseli hanbiť.Ale ako to vidia moje deti? !?Vedia,že majú dobrú mamu,ktorá ich chápe a ľúbi.Cez to všetko 3dni v mesiaci počúvajú len to najhoršie na moju adresu.Ako to celé vyzerá? Blbo nie? Otázne je,ako to dlho vydržím a budem tam deti dávať.No nechcem,aby mi moje vlastné deti vyčítali,že ich tam nechcem pustiť.No to už píšem dokola.Je to vec názoru.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Lenka526 Pozri príspevok
    ...nič iné nepočúvam,len to,ako z nich ťahali info o tom.........Je to vec názoru.
    ...naozaj je to vec názoru... ale principiálnejšie je to "vec" úprimného vzťahu k deťom... ...nepotrebujem aby si mala pocit, že sa do Teba navážam, hoci Tvoje vyliatie ponúkalo pár prihrávok na smeč... Prešla som si tým... a je mi pri týchto témach ťažko pri srdci... ...akosi sa viacej nosí búchanie do vlastných pŕs........... aaaach to kráľovstvo (krivých??) zrkadiel......

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    vcielka21 Pozri príspevok
    Ci ma zmysel sudit sa o zamedzeni styku biologickeho otca ked v skutocnosti nema o dieta zaujem ale ziadny priestupok neurobil.Vsetok zaujem je len zo strany rodicov otca, ktory je tiez len dirigovany svojimi rodicmi. Boli uz dohody na socialnom urade, a bol sud kde sa opat vykonala len dohoda. Sudcu skoro vobec nezaujimalo spravanie a skutky biologickeho otca v minulosti. Je to v poriadku
    Netuším z Tvojho zadania, pre koho má mať zmysel verdikt súdu... ...deti sú na celý život... rátaš dnes s tým, že raz, ako dospelí Ťa postavia do konfrontácie prečo to všetko???... alebo Ťa nebodaj z nepochopenia obídu... ...prečo máme potrebu schovávať sa za vlastnú "neochvejnú" pravdu, napriek tomu že nevieme načuuuuvať.......ani tým najmenším..... ...si ja dnes naozaj po prstoch radšej dám.......

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Jedno riesenie by som tu predsa len videl. Vnukla si mi ho tou myslienkou, ze ex-svokrovci ta pred tvojimi detmi ohovaraju.
    Podal by som zalobu na ochranu osobnosti. Nakolko ty mas pravo na cohranu svojho mena nie len pred dospelymi osobami, ale aj pre maloletymi. A teda by som podal zalobu na ex-svokrovcov, pricom by som ziadal aby deti vysetril psycholog a socialny pracovnik aby zistil stav co o tebe svoktovci tvojim detom rozpravaju. Deti sa dokazu zvycajne odviazat pred socialnym pracovnikom. A budes mat v rukach dokaz ze ta tvoji ex-svokrovci pred tvojimi detmi ohovaraju. Sud im ulozi povinnost zdrzat sa takehoto konania. Tym ze vo vyrokovej casti verdiktu bude popisane co sa dialo a preco im sud zakazal ta pred detmi ohovarat, na zaklade toho mozes podat na sud zalobu ktorou sa zakaze ex-svokrovcom styk s tvojimi detmi. A sud ti pravdepodobne vyhovie. Tym padom tvoj ex-manzel sa bude moct s detmi stretavat len bez ich pritomnosti. V pripade ak by ich zobral k svojim rodicom, mozes na neho a aj na nich podat trestne oznamenie pre marenie vykonu rozhodnutia. A caka ich trestne stihanie a trest.
    Takze da sa zakrocit.

    vedel by mi niekto poradit? Zamedzenie styku dieťaťa s otcom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.