Zavrieť

Porady

Doplatok do minimalnej mzdy

Chcela by som sa poradit. Chcem si overit vypocet mzdy v roku 2010. Zamestnankyna pracuje na 3/4 uvazok, cize 30 hod. tyzdenne, je zaradena do 2 skupiny podla narocnosti prace a je odmenovana podilovou mzdou. Program mi vsak doratava doplatok do minimalnej mzdy, ale aj tak sa mi to nezda spravne. Napr. januar, 20 dni odpracovanych, 2 dni sviatok je 25,55 eur, podielova mzda 219 eur, doplatok doratal 32,73 eur. Mzda k vyplate je 240,39 eur. Je to spravne??? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Keď ho počítam ako hodinovo odmeňovaného, potomjeho minimálny mzdový naŕok je 2,1216x20x6=254,59.
    Keby som ho poćítala ako mesačne odmeňovaného, potom by to skôr vyšlo : 369,20/40x30 / 22x20 = 251,73.
    Ja síce pri podielovo odmeňovaných používam radšej hodinoú sadzbu minimálnej mzdy, ale zo zákona to nie je celkom jasné, takže aj použitie mesačnej minimálnej mzdy bude zrejme OK.
    Keďže aj dovolenkový priemer je nad minimálny mzdový nárok, tak si myslím, že je to OK.

    Doplatok do minimalnej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.