Zavrieť

Porady

cierna stavba - SURNE

prosim o radu ,alebo pomoc - uz 16 rokov uzivam riadne oploteny pozemok so zavedenóu elektrinou a plynom.Na pozemku bola postavena garaz so suhlasom starostu (bez akychkolvek planov),Ma pridelene supisne cislo. Pozemok presiel na mesto z dôvodu nezistenych vlastnikov. S mestom nemam ziadnu zmluvu ,ale platim dan za garaz a pozemok.AKo to zapisat na LV? alebo ako sa da v tejto veci pomôct?.(nerad by som o to prisiel po tolkych rokoch a hlavne co som do toho investoval).Dakujem za kazdu dobru radu ,alebo pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dan501 je offline (nepripojený) dan501

    dan501
    Zisti či je garáž zakreslená v katastrálnej mape ak nie daj si spraviť geometrický plán(GP) na zameranie stavby-garáže. Od obce si vyžiadaj potvrdenie o pridelení súpisného čísla. Potom napíš žiadosť o zápis stavby do katastra nehnuteľností prilož potvrdenie o pridelení súpisného čísla a snímku z mapy prípadne GP a zanes na kataster. Zapíšu ti na list vlastníctva stavbu na cudzom pozemku.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    A este jedna drobnost. Uzivanie cudzieho pozemku bez platnej najomnej zmluvy zaklade vznik bezdovodneho obohatenia. Je to v tvojom pripade velmi riskantne. Lebo ak sa zmeni casom starosta, tak moze v mene obce od teba ziadat vydanie bezdovodneho obohatenia vo vyske obvykleho najmu za takyto pozemok a to za dobu az 10 rokov dozadu spolu aj s urokom z omeskania. Nakolko vznik bezdovodneho obohatenia zaklada aj taky stav, kedy sa neplnilo to, co by sa inak obvykle plnit malo.

    nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

    clovek nero 5
    Aj vtom pripade ak platim za pozemok a budovu dane ? a ako je to potom s ciganmi,ked si stavaju svoje chatrce kde pride.

    nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

    clovek nero 5
    Dakujem za odpoved DAN .mesto uz dvakrat bolo zameriavat GP raz to bolo z vonku a druhykrat z vnutra ,ale na katastri nie je ziadny nakres tak neviem co stym robia?Kolko stoji taky zakres GP a koho najst .(som LAIK)

    dan501 je offline (nepripojený) dan501

    dan501
    skus sa spitat na meste ci nemaju geometrak na tvoju garaz. Cena za geometrak zavisi od lokality od 160E hore. skus osloviť viacej firiem nech ti povedia cenu a potom sa rozhodni. Geodetov najes na nete alebo sa spitaj na katastri.

    nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

    clovek nero 5
    na mape katastra som nasiel zakreslenu uz aj moju garaz ako je mozne ,ze na katastralnom urade ju v planoch este nemaju?

    cierna stavba - SURNE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.