Zavrieť

Porady

Zmluva o buducej zmluve

Je platna Zmluva o buducej zmluve ak tam je cas plnenia - po vybudovani a skolaudovani ?, alebo musi byt urceny presny cas. Po vybudovani a skolaudovani moze byt na druhy den ale aj o 50 rokov. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    stavebnik Pozri príspevok
    Je platna Zmluva o buducej zmluve ak tam je cas plnenia - po vybudovani a skolaudovani ?, alebo musi byt urceny presny cas. Po vybudovani a skolaudovani moze byt na druhy den ale aj o 50 rokov. Dakujem
    Zmluva je z hľadiska podmienky dohodnutej doby platná, pretože je dojednané, od ktorého momentu začína doba plynúť: od skolaudovania. Od tejto doby sa možno do jedného roka domáhať na súde, aby bolo vyhlásenie vôle nahradené súdnym rozhodnutím.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Danielle369, mona091, zdenka131, Lubaba, arizona
    5

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stavebnik Pozri príspevok
    Je platna Zmluva o buducej zmluve ak tam je cas plnenia - po vybudovani a skolaudovani ?, alebo musi byt urceny presny cas. Po vybudovani a skolaudovani moze byt na druhy den ale aj o 50 rokov. Dakujem
    Hmm......ja by som zmluvu o budúcej zmluve /čoho?/ bez určenia konkrétneho plnenia -času-termínu plnenia ani nepodpísala .Od toho sa odvíja odovzdanie niečoho zmluvne dohodnutého , odvíjajú sa od toho sankcie......má to širšie súvislosti .Treba sa poradiť s právnikom.Som laik , ale viem že to nie je pre jednu zo zmluvných strán prospešné a je to veľmi nevýhodné.
    Naposledy upravil Zita5 : 29.05.10 at 17:06

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    Zita5 Pozri príspevok
    Hmm......ja by som zmluvu o budúcej zmluve /čoho?/ bez určenia konkrétneho plnenia -času-termínu plnenia ani nepodpísala .Od toho sa odvíja odovzdanie niečoho zmluvne dohodnutého , odvíjajú sa od toho sankcie......má to širšie súvislosti .Treba sa poradiť s právnikom.Som laik , ale viem že to nie je pre jednu zo zmluvných strán prospešné a je to veľmi nevýhodné.
    Zmluva o budúcej zmluve je v podstate ZADARMO .

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    Mária27 Pozri príspevok
    Zmluva je z hľadiska podmienky dohodnutej doby platná, pretože je dojednané, od ktorého momentu začína doba plynúť: od skolaudovania. Od tejto doby sa možno do jedného roka domáhať na súde, aby bolo vyhlásenie vôle nahradené súdnym rozhodnutím.

    ja len dodam, ze aj tu dobu kolaudacie by som casovo ohranicila, napriklad najneskor do 3. rokov, aby som sa mohla v pripade nepriaznivych okolnosti chranit

    Zmluva o buducej zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.