Zavrieť

Porady

Diskriminácia podnikateľov

Chcel by som sa informovať či niekto nemá nejaké skúsenosti, na koho resp. na akú inštittúciu by sme sa mali obrátiť keď nás niektoré veľkosklady odmietnu obslúžiť, odmietnu poskytnúť VOC z dôvodu, že v našej blízkosti je firma ktorá od nich už odoberá tovar.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JTOMA je offline (nepripojený) JTOMA

    JTOMA
    Vieš, toto ani nemusí byť diskriminácia. Ak má veľkosklad svojich distribútorov, tak sa "malými" odberateľmi z pochopiteľných príčin nezaoberá. Distribútor by Ti mal dať rovnakú cenu ako veľkosklad, ak máš v ŽL zapísaný predmet podnikania, ktorý korešponduje s tovarom o ktorý máš záujem. Osobne si myslím, že u nás je zatiaľ zlá prax v tom, že veľkosklady sú ochotné predať aj jeden kus tovaru za VO cenu komukoľvek, kto má akýkoľvek ŽL.

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    JTOMA Pozri príspevok
    Distribútor by Ti mal dať rovnakú cenu ako veľkosklad


    No to je pekna blbost, ten velkosklad to predsa nerobi zadarmo aby to daval v takej istej cene ako to kupuje....

    Mna by skor zaujimalo ci existuje v zakone nieco co zakazuje diskriminaciu predajcov na trhu.... Ja som sa uz stretla s tym ze ma chceli vyhodit z akcie ktoru organizovala obec pod zamienkou ze uz tam maju jedneho predajcu s takym tovarom ako ja.... Cize preferovali viac menej monopol.... Je nejaky zakon kde sa o niecom takom pise co by zakazovalo takuto diskriminaciu predajcu...???

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    distributor resp. velkoobchod (nemyslim vseobecne obchody ako metro a podobne) spravidla uzavrie ramcovu zmluvu o obchodovani za urcitych podmienok.

    Je ciste len na obchodnom zastupcovi, ci ponukne rovnaku cenu a sluzby dvom predajniam v tom istom meste, v pripade ak jedna prevysuje svojim obratom desatnasobok tej druhej predajne.

    V principe mozme povedat, ze mat menej vacsich odberatelov je praktickejsie ako mat menej vacsich a kopec malych. Potom treba len nastavit system, aby mensia predajna mala mensiu zlavu, tak, aby sa malej predajni oplatilo dohodnut sa s velkou predajnou. Ak je spravny obchodny zastupca, tak dohodne s velkou predajnou, aby dala dobru cenu malej predajne. Samozrejme nie uplne zadarmo.

    Bohuzial to takto ale robi velmi malo firiem. Momentalne mame trh tak deformovany ,ze casto krat obycajny zakaznik pride do velkoskladu a obchodnik chce predat, tak mu da zlavu jak hrom.

    Petkaatko: v principe ta firma robi dobre, pokial Vam ale da alternativu dobrych cien v predajni, ktora uz ma ich sortiment..

    Totiz ak by aj Vam dala rovnaku cenu ako dala im,, tak sa moze stat ,ze vy ako novacik v sortimente pojdete pod cenu, a tym padom iba podkopu ich dlhodobejsieho partnera. A o to asi ziadnemu distributurovi nejde,,, aj ked sa to casto krat deje (pracujem v oblasti stavebnych materialov, kde je to bohuzial az pricaste).

    Diskriminácia podnikateľov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.