Zavrieť

Porady

Živnosť

Dobrý deň, potrebovala by som vašu radu.
Živnosť bola otvorená ku dňu 03.01.2008 a ukončená ku dňu 24.06.2009. Platila sa zdravotná poisťovňa. Živnosť sa ukončila pre nedostatok práce. K dnešnému dňu by bola táto živnosť potrebná. Ako to celé prebieha? Musí sa znova otvoriť a IČO zostáva? Ako je to so sociálnou poisťovňou? Bude ju treba platiť? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    martina0203 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som vašu radu.
    Živnosť bola otvorená ku dňu 03.01.2008 a ukončená ku dňu 24.06.2009. Platila sa zdravotná poisťovňa. Živnosť sa ukončila pre nedostatok práce. K dnešnému dňu by bola táto živnosť potrebná. Ako to celé prebieha? Musí sa znova otvoriť a IČO zostáva? Ako je to so sociálnou poisťovňou? Bude ju treba platiť? Ďakujem za rýchlu odpoveď.

    takže bolo by dobré zájsť na živnostenský úrad a znovu si založiť živnosť.

    teraz od 1.6.2010 dochádza k rôznym zmenám. Vydajú ti Osvedčenie o živnostenskom podnikaní (už nie živn.list), na ktorom budú všetky tvoje predmety podnikania (za každý zaplatíš 5€ ak ide o voľnú živnosť).

    pravdepodobne ti nechajú pôvodné IČO

    čo sa týka sociálky, nakoľko si nemala živnosť dňa 1.7.2009, odvody do SP platiť nebudeš

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Živnosť je potrebné nanovo ohlásiť, IČO ti živnostenský úrad ponecháva pôvodné.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    Ste zlatý... Potrebovala som to naozaj súrne, tak vám veľmi pekne ďakujem. Čiže je 100 %, že nebudem platiť sociálne poistenie, len zdravotné a IČO asi nechajú...to by bolo super...

    Pacino je offline (nepripojený) Pacino

    Som obyčajný jednoduchý človek s normalnymi dňami a snami. ...viac Pacino
    jacekova Pozri príspevok
    takže bolo by dobré zájsť na živnostenský úrad a znovu si založiť živnosť.

    teraz od 1.6.2010 dochádza k rôznym zmenám. Vydajú ti Osvedčenie o živnostenskom podnikaní (už nie živn.list), na ktorom budú všetky tvoje predmety podnikania (za každý zaplatíš 5€ ak ide o voľnú živnosť).

    pravdepodobne ti nechajú pôvodné IČO

    čo sa týka sociálky, nakoľko si nemala živnosť dňa 1.7.2009, odvody do SP platiť nebudeš
    Ja som platil pred týždňom 3 € za voľnú živnosť..

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Pacino Pozri príspevok
    Ja som platil pred týždňom 3 € za voľnú živnosť..

    poriadne čítaj... novela je od 1.6.2010

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Pacino Pozri príspevok
    Ja som platil pred týždňom 3 € za voľnú živnosť..
    Ano lebo pred týždnom bol ešte máj, teraz je jún a odo dnes sa platí za živnosť 5€

    radush0 je offline (nepripojený) radush0

    radush0
    Mám podobný problém alebo skôr otázku . Priateľka má momentálne pozastavenú živnosť a zaujímalo by ma či je treba platiť odvody do sociálky aj keď je zamestnaná, v prípade že by si ju obnovila ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.