Zavrieť

Porady

Cenová ponuka zateplenia rodinného domu

Prajem príjemný deň,

plánujem zeteplenie (EPS, 100mm) 30 ročného rodinného domu. Kontaktovaná firma je držiteľom certifikátu TaSUS na realizáciu zatepľovacích systémov Jubizol. Firma vypracovala pripojenú cenovú ponuku. Napriem tomu, že je tam zacenený aj sokel (štiepaný kameň - firma Vaspo), vonkajšie parapety a nový atikový plech, cena sa mi zdá neúmerne vysoká. Z diskusných fór mi je známe, že sú firmy schopné realizovať zateplenie v cenovom rozsahu 30-40 eur/m2. Pričom uvedená suma podľa diskusií by mala zahŕňať aj cenu práce. Rozpis položiek a prác je v cenovej ponuke celkom podrobne rozpisaný. Zaujímali by ma Vaše názory na uvedenú ponuku, event. či navrhovaná cena je primeraná rozsahu a charakteru navrhovaných prác. Ďakujem za reakcie a Váš čas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Zijeme v kapitalizme a mame volnu sutaz. Treba to dat nacenit viacerym firmam, to sa neda riesit takto cez forum. Co je to primerana cena? Ani moje auto podla mna nestalo primerane, ale kupil som ho, pritom som si mohol vybrat ine. Ale vazne: dajte si to nacenit viarerym, jedna ponuka je ziadna ponuka.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja tam na tých cenách nič zvláštne nevidím.Sú cca priemerné primerané ,ani moc ani málo.Šuflikanti a ožrani to urobia samozrejme lacnejšie.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    mmgmichal Pozri príspevok
    ... vyzeráš na to , že Prednú horu už poznáš.
    Nemusí poznať Prednú horu na to,aby bol schopný napísať pravdu,čo bohužiaľ o tých menejschopných "odborníkoch" má.

    Cenová ponuka zateplenia rodinného domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.