Zavrieť

Porady

Vodné chladenie do PC

prosim o radu ohladom vodneho chladenia do pc na socket am3...nikde som nenasiel nejaky vhodny alebo len na am2...pripadne taky, co mal zbytocne velky radiator mimo pc....v skrinke mam miesta dost(tj. 3 sloty na romky, 2 sloty na disketovku a plus nejake miesto pod tym cize moc s tym problem nie je)...najlepsi by bol cely box (trubky,pumpa,radiator,vetrak,nadoba atd) kvalitny a lacny do cca 150 eur.....kvoli neuveritelnej hlucnosti povodneho chladica na procesor....vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    tomas67 Pozri príspevok
    Zdravím...ty kokso...táto téma aj mňa zaujala, a keď dám to akvárko + hadicky + motorcek...ako to pripevnim napr na procak?...da sa kupit nejaky ten ´´radiator´´?
    áno, dajú sa kúpiť bloky na procesory, čipsety, grafiky,.. normálne to tam prichytíš ako klasický chladič, akurát z toho trčia dve fitinky na pripojenie hadičiek s vodou. poprepájaš tie bloky z procesora, etc, medzi sebou a čerpadlom v nádobe a spustíš.
    akvárko nedoporučujem, skôr nejakú nepriehladnú nádobu kôli riasám, uzavretú kôli odparovaniu.
    robota na hodinku a počítač tichý ako pitevňa.
    mne to funguje na kompe už 5 rokov bez akýchkoľvek problémov. na začiatku som mal neuzavretú nádobu, tak som musel dolievať destilku, potom som ju vymenil za ten box z baumaxu s vrchnákom a beží to úplne bezúdržbovo.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    ja som tiež išiel pred pár rokmi rovnakou cestou hladania chladiču a skončil som pri plastovom boxe z baumaxu, ktorý mám vedľa pc , v ňom je akváriové čerpadlo, ktoré naháňa vodu v okruhu. vodné chladenie je na procesore, čipsete, grafike. klasický ventilátor ostal iba v zdroji, ten je super tichý, takže teraz počujem iba veľmi jemný zvuk čerpadielka. v tom boxe mám naliatych 10 litrov destilky a nie je to nutné chladiť žiadnym dalším aktívnym členom, teraz je teplota procesora 37C a aj pri záťaži sa to nedostane cez 45C.
    ak nepotrebuješ PC prenášať, tak je to lacné a tiché riešenie.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    vodnik v takejto cene je dost s prepacenim na prd
    a pokial neplanujes robit nejake velke pokusy s pretaktovanim tak to nema aboslutne ziadny vyznam

    za cenu okolo 70eur sa da nakupit v podstate kompletne vduchove chladenie, ktore si to co do chlucnosti v pohode rozda aj s cerpadlom

    Silvermoon je offline (nepripojený) Silvermoon

    Silvermoon
    ako napad s tou bandaskou by bol celkom dobry napad kedze mam v pivnici prazdne akvarko .....myslim
    mecky: (ked to je dost lacne ako som sa docital a kedze pretaktovat to nepotrebujem) zisiel by sa tiez aj na grafku ait eah4850 HD (vetrak je hlucny okolo 30dcb co je dost) a procak je AMD Phenom II X4 955 (4-jadrak, 3200mhz,sc am3).....potreboval by som vsetky tie suciastky okolo toho vodneho chladenia na grafku a procak vratane tych nadob hadiciek atd...ako som spominal, miesta tam mam dost cize s tym problem nie je a pretaktovat sa to rozhodne nechystam

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    Zdravím...ty kokso...táto téma aj mňa zaujala, a keď dám to akvárko + hadicky + motorcek...ako to pripevnim napr na procak?...da sa kupit nejaky ten ´´radiator´´?

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    tomas67 Pozri príspevok
    Zdravím...ty kokso...táto téma aj mňa zaujala, a keď dám to akvárko + hadicky + motorcek...ako to pripevnim napr na procak?...da sa kupit nejaky ten ´´radiator´´?
    a čo keby si použil gúgľa? na trhu je množstvo komponentov od rôznych výrobcov.
    Domáce čarovanie môže spôsobiť únik vody do PC, čo by ho nenávratne poslalo do večných lovíšť.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    napr: "vodné chladenie"
    a s tým vekom mi je to jasné... väčšina 5-ročných nevie písať...

    Vodné chladenie do PC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.