Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodca

Dobrý deň,
Zamestnanec od 1.7.2009 do 30.5.2010 DPN.
30.5.2010 ukončenie PNS., podaná žiadosť na invalidný dôchodok.
Ukončenie pracovného pomeru dohodou dňa 31.5.2010 nakoľko nechcel ďalej pracovať.
V mzde za 05/2010 preplatený zostatok dovolenky za roky 2009 a 2010. Túto čiastku som zahrnula do vymeriavacieho základu pre výpočet odvodov do jednotlivých fondov. Ak by som túto náhradu zúčtovala v mzde za 06/2010 nebola by už vymeriavacím základom na platenie poistného na sociálne poistenie. Rozumiem tomu správne?
Môžem ukončiť pracovný pomer dohodou ešte pred doručením rozhodnutia o priznaní invalidného dôchodku?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MIMI 1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    Zamestnanec od 1.7.2009 do 30.5.2010 DPN.
    30.5.2010 ukončenie PNS., podaná žiadosť na invalidný dôchodok.
    Ukončenie pracovného pomeru dohodou dňa 31.5.2010 nakoľko nechcel ďalej pracovať.
    V mzde za 05/2010 preplatený zostatok dovolenky za roky 2009 a 2010. Túto čiastku som zahrnula do vymeriavacieho základu pre výpočet odvodov do jednotlivých fondov. Ak by som túto náhradu zúčtovala v mzde za 06/2010 nebola by už vymeriavacím základom na platenie poistného na sociálne poistenie. Rozumiem tomu správne?
    Môžem ukončiť pracovný pomer dohodou ešte pred doručením rozhodnutia o priznaní invalidného dôchodku?
    Ďakujem za odpoveď.
    za rok 2010 mu nevznikol nárok na žiadnu dovolenku.
    Pracovný pomer ukončený dohodou končí dohodnutým dňom

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    MIMI 1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    Zamestnanec od 1.7.2009 do 30.5.2010 DPN.
    30.5.2010 ukončenie PNS., podaná žiadosť na invalidný dôchodok.
    Ukončenie pracovného pomeru dohodou dňa 31.5.2010 nakoľko nechcel ďalej pracovať.
    V mzde za 05/2010 preplatený zostatok dovolenky za roky 2009 a 2010. Túto čiastku som zahrnula do vymeriavacieho základu pre výpočet odvodov do jednotlivých fondov. Ak by som túto náhradu zúčtovala v mzde za 06/2010 nebola by už vymeriavacím základom na platenie poistného na sociálne poistenie. Rozumiem tomu správne?
    Môžem ukončiť pracovný pomer dohodou ešte pred doručením rozhodnutia o priznaní invalidného dôchodku?
    Ďakujem za odpoveď.
    Pokiaľ pracovník požiadal o rozviazanie pracovného pomeru dohodou k 31.5.2010 a zamestnávateľ súhlasil, tak sa pracovný pomer ukončí k 31.5.
    Podaná žiadosť o invalidný dôchodok nemá žiadny vplyv na rozviazanie pracovného pomeru. Zostávajúca dovolenka sa mu preplatí v poslednej výplate a bude súčasťou vymeriavacieho základu pred odvod poistného.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    majernikova Pozri príspevok
    Ahojte:-)
    invalidný dôchodca si môže založiť živnosť ?
    Ďakujem
    ak mu zdravotný stav dovolí pracovať, prečo nie. Dokonca môže využiť zvýšený príspevok na samostatne zárobkovú činnosť pre osoby so zdr.postihnutím z ÚP (ak splňa ostatné podmienky).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.