Zavrieť

Porady

Odkupeny byt-nevyplatena dan predoslim majitelom

Chcem Vas poprosit o radu na prelome februar-marec 2010 som odkupil byt, nemam pri sebe momentalne dokumenty tak presne datumy neviem. Ked som bol na MsU s listom vlastnictva povedali ze mam prist ohladom dane az v oktobry, no v zapeti aj to ze predosli majitel nema vyplatenu dan na tento rok a ci som za neho ochotny vyplatit tuto dan kedze sa jedna o obcana Madarskej Rep. ze kde ho budu zhanat, dan som zatial nevyplatil nakolko mi poradili ze ju mal uhradit majitel bytu v tom case cize byvali majitel kedze pri viuctovani dane vlastnil byt on. Teraz dosiel zase list na zaplatenie na moju adresu ale vsetky udaje su byvaleho majitela cize na doklade k platbe nicim nefigurujem. Teda moja otazka znie mam vyplatit jeho navyplatenu dan v tom case este za jeho byt, teraz uz na mojom mene-moj byt? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    A to vážne??

    Nerozumiem, prečo by ste mali platiť vy daň z nehnuteľnosti za niekoho v období, keď ste neboli vlastníkom.

    Toto je najjednoduhši spôsob, ako "vymáhať"...

    Skúste zájsť na MU, a spýjte sa, či ste povinný (myslím si, že nie), ak Vám povedia, že áno, pýtajte si par....

    Ináč, to je drzosť..., ako hodiť na niekoho platbu

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    MarkAurel Pozri príspevok
    Chcem Vas poprosit o radu na prelome februar-marec 2010 som odkupil byt, nemam pri sebe momentalne dokumenty tak presne datumy neviem. Ked som bol na MsU s listom vlastnictva povedali ze mam prist ohladom dane az v oktobry, no v zapeti aj to ze predosli majitel nema vyplatenu dan na tento rok a ci som za neho ochotny vyplatit tuto dan kedze sa jedna o obcana Madarskej Rep. ze kde ho budu zhanat, dan som zatial nevyplatil nakolko mi poradili ze ju mal uhradit majitel bytu v tom case cize byvali majitel kedze pri viuctovani dane vlastnil byt on. Teraz dosiel zase list na zaplatenie na moju adresu ale vsetky udaje su byvaleho majitela cize na doklade k platbe nicim nefigurujem. Teda moja otazka znie mam vyplatit jeho navyplatenu dan v tom case este za jeho byt, teraz uz na mojom mene-moj byt? Dakujem
    Koľko izbový byt ???
    Aj tak nie je podstatné ...
    Keď si vysolil X eur za kúpu bytu , predpokladám , že máš , ešte Ti niečo ostalo v zálohe , aj na zaplatenie tej smiešnej sumy na daň z nehnuteľností ...
    Zaplať , budeš mať svätý pokoj s úradmi ...to Ti je neskutočný šimeľ , pôjde po Tebe tak či tak ...jeho naháňať nebudú ...

    Akurát si ošetri poriadne platbu , osobne by som na úrade zaplatil ...po určitých náležitostiach , upresneniach ...

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    MarkAurel sa podľa zákona stáva daňovníkom dane z nehnuteľnosti až od 1.1. nasl. roka. Vždy sa posudzuje stav k 1.1. - takže ak kúpil byt vo februári, má síce oznamovaciu povinnosť a je povinný podať daňové priznanie, ale až v januári 2011 a daň bude platiť za rok 2011. Rok 2010 ho vôbec nemusí zaujímať. Ja by som to nezaplatila. Na danú adresu môže predchádzajúcemu majiteľovi prísť aj iná pošta, iné upomienky - snáď nebude nový majiteľ bytu platiť staré dlhy po predchádzajúcom vlastníkovi.

    Odkupeny byt-nevyplatena dan predoslim majitelom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.