Zavrieť

Porady

Problém s pozemkom.

Potreboval by som poradiť ohľadom pozemku ide o takúto vec zhruba 20 rokov som užival parcelu typu E za rodinnym domom kde bolo viac vlastníkov - po dohode s obecným nebol som sám táto dohoda sa týkala viacerých domov v okolí. Existuje od toho vypracovaná geometricka mapka bolo to vytýčené geodetom a oplotene nie len v mojom pripade. A teraz k problemu sused sa dohodol s majitelmi tej parcely a odkupil ju samozrejme bez mojeho vedomia a nastal problem s presunutím oplotenia podla nových hraníc pozemku - kto má dať vytýčiť pozemok? A ešte jedna vec má už list vlastnictva to je ok beriem no bez vsetkeho mi rozobral existujuce oplotenie a ziada po mne aby som si ho presunul to je OK a odkial mam ja vziat hranice pozemku v respektive ide o to kto je povinny nové hranice dať vytýčiť. Vopred vdaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Nuž vytýčiť pozemok si musí dať vlastník. Predsa nebudeš vytyčovať susedov pozemok. Ak sused chce posunúť oplotenie, musí mať geometrickým plánom vytýčenú hranicu pozemku.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Presunutie oplotenia može byť niekedy veĺký problém,

    najmä ak je plot vymurovaný vcelku a z tehly.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Laco-monter Pozri príspevok
    Presunutie oplotenia može byť niekedy veĺký problém,

    najmä ak je plot vymurovaný vcelku a z tehly.
    Stal sa jeden taký prípad,že jeden majiteľ sa dohodol so susedom, že po hranici pozemku vymuruje plot z tvarnic.Jednalo sa o dlžku cca.40 m .
    Muroval , muroval a keď mu chýbalo ku dokončeniu asi tak 1 meter,prišiel sused a oznámil mu, že s plotom je 60 cm v jeho pozemku, a teda že musí celý plot zburať.
    Lenže netušil,aký je on "koumak".
    Ten zobral, vykopal pozdlž plotu základ o 60 cm ďalej,zabetonoval ho,
    plot priečne rozrezal na asi 2 m kusy z jednej aj z druhej strany, do prvej rady tvarnic vyvrtal symetricky 2 diery ,prestrčil nimi tyče, objednal žeriav a

    POSTUPNE celý plot PRENIESOL po kusoch a položil na nový základ !

    Bolo to možné ,lebo plot bol od základu odizolovaný lepenkou.

    Síce to bolo pracné , no hlavne, že sused bol spokojný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.