Zavrieť

Porady

Kotol na poval

Ahojte,

je mozne kotol umiestnit na poval? Ma niekto s podobnym riesenim skusenosti? pripadne ostatne veci zasobniky vody, atd.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    povala je zaizolovaná? aby ti tam cez zimu nejaký prívod vody nezmrzol.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja mám kotol, aj zásobník na povale - je tam technická miestnosť zaizolovaná.

    JaDo je offline (nepripojený) JaDo

    JaDo
    V Dunajskej Strede je na streche bývalej Tesly - dnes je to Policia (pasy, občianské p., autá) celá kotolňa.
    Vraj je to bezpečnejšie.

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    JaDo Pozri príspevok
    V Dunajskej Strede je na streche bývalej Tesly - dnes je to Policia (pasy, občianské p., autá) celá kotolňa.
    Vraj je to bezpečnejšie.
    Aj u nás na termálnom kúpalisku.

    Len pre mňa je to akési "nekonvenčné" .

    day je offline (nepripojený) day

    day
    snazim sa, aj vdaka Vasim postrehom, nazorom najst najoptimalnejsie usporiadanie nasho bungalovu, zatial sme vo faze priprav, vsetko co nemusi byt dole chceme dat hore, este by som potreboval vediet ako "zaizolovat" kotol? chceme izolavat strop, nie krov. dakujem

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    zaizolovať čisto kotol neviem, ako ho budeš servisovať (raz ročne preventívna prehliadka, prípadné poruchy)?
    spravil by som tam nejaký zaizolovaný kumbál napríklad z osb dosiek a na to polystyrén alebo vatu. ak budeš mať kondenzačný kotol, tak budeš musieť riešiť aj odvod kondenzu, ktorý ti asi v zime na povale zamrzne ak to nepovedie cez zaizolovanú časť domu.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    day Pozri príspevok
    ...vsetko co nemusi byt dole chceme dat hore...
    , ale po tom, čo vidím v posledných dňoch zo zatopených oblastí sa myslím, že veľmi rozumné riešenie aj pre iných.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    iv@n Pozri príspevok
    zaizolovať čisto kotol neviem, ako ho budeš servisovať (raz ročne preventívna prehliadka, prípadné poruchy)?
    spravil by som tam nejaký zaizolovaný kumbál napríklad z osb dosiek a na to polystyrén alebo vatu. ak budeš mať kondenzačný kotol, tak budeš musieť riešiť aj odvod kondenzu, ktorý ti asi v zime na povale zamrzne ak to nepovedie cez zaizolovanú časť domu.
    takto nejako to mám ja. Kumbál má cca 3x4m, na výšku nič moc, je to z OSB dosiek, je na tom 10cm polystyrén, a zhora 40 cm rockwool.
    kondenz je trubkami odvedený do odpadu.
    Do toho kumbalu vylezieme - mám tam stropné schody, ešte nie sú namontované, ale už ich mám doma. Ešte to nie je v praxi odskúšané, takže viac neviem k tomu povedať.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    riesil by som to ako pisete, miestnost 3x3m z OSB dosiek (?) + izolacia, zaizolovat rozvod, vysuvne schody na poval. byvame v bytovke a s kotlom nerobime nic extra, takze by to mohlo byt OK, servis, pristup bude dobry, takze tento "problem" mam asi vyrieseny

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    ja tam vidim problem s protipožiarnou ochranou a tiez s pristupom. Su to vsetko horlave materialy v miestnosti s vysokym poziarnym rizikom. A ten pristup cez dreveny vylez cez strop? myslim, ze to nevyhovuje bezpecnostnym predpisom.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    tak potom druha moznost, vymurovat z tehly (zostatku po HS), potom by to mohlo byt OK, zistim u bezpecaka, dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.