Zavrieť

Porady

zaizolovanie existujucej pivnice pod domom

Caute,potreboval by som poradit ako na to resp.fi ktora sa v tom vyzna.Potrebujeme zaizolovat pivnicu nakolko cez toto obdobie zacala voda natekat do pivnice vplivom vysokej podzemnej vody.Vcera to doslo do stadia ked spodna voda prebila a nadvihla celu podlahu pivnice a nasledne behom niekolko sekund zaplavila celu pivnicu.Ak mi vie niekto pls poradit ake su moznosti a co by bolo najucinnejsie.Napadlo ma rozbit a odkopat celu podlahu a dat spravit na novo , ale neviem ci je to dobry napad.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Mali sme podobný problém. pri daždivom počasí sme mali v pivnici vždy vodu. Na jestvujúcu, nekvalitnú betónovú podlahu sme nalepili IPU, potom zaliali smolou a následne urobili betónový poter.
    Je to päť rokov a pivnicu máme suchú.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Proti tlakovej vode len vykopať šachtu pod dnom pivnice .Potom .Ak je v obci verejná kanalizácia alebo máte dom na kopci tak z tej šachty vyviesť odpadovou rúrou ,alebo drenážou vodu z domu dole kopcom ,alebo do verejnej kanalizácie.Ak nie tak do tej jamy čerpadlo a čerpať.Izolácia proti tlakovej vode sa musí riešiť ešte pred začatím stavby domu.Teraz sú všetky peniaze za izolácie len vyhodené von oknom.

    stewo je offline (nepripojený) stewo

    stewo
    Dakujem,kedze nam nadvihlo celu podlahu v pivnici a teraz je to vsetko popraskane tak to bude asi potrebne komplet odkopat.Tu sachtu zvazim s tym prepadom do kanalizacie , len ci sa nevrati voda spet ak nebude kanalizacia stihat ? Dakujem

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    stewo Pozri príspevok
    ...Tu sachtu zvazim s tym prepadom do kanalizacie , len ci sa nevrati voda spet ak nebude kanalizacia stihat ?...
    Pokiaľ sa bude vracať len voda (a je to možné), tak by to bolo ok - horšie, ak so sebou prinesie aj obsah kanalizácie...

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    220870 Pozri príspevok
    Spätnú klapku.
    220870 Pozri príspevok
    Proti tlakovej vode len vykopať šachtu pod dnom pivnice .Potom .Ak je v obci verejná kanalizácia alebo máte dom na kopci tak z tej šachty vyviesť odpadovou rúrou ,alebo drenážou vodu z domu dole kopcom ,alebo do verejnej kanalizácie.Ak nie tak do tej jamy čerpadlo a čerpať.Izolácia proti tlakovej vode sa musí riešiť ešte pred začatím stavby domu.Teraz sú všetky peniaze za izolácie len vyhodené von oknom.
    Si normálny ??
    Urobíš dieru v zemi v spodnej vode ?
    A budeš čerpať ??????????????????????????????
    1, Spodná voda si k tebe dobre vyplaví kanáliky.
    2, Bude čím ďalej rýchlejšie dotekať.
    3, A pri takýchto extrémoch môžeš čerpať skoro v kuse aj mesiac !!!!

    4, Tak ako sarasara.
    Ibaže NIE poter, ale "betónovú vaňu", aby ju nezlomilo (armatúra) a hrúbka/hmotnosť, aby ju nevyplavilo (podľa Archimeda).

    sarasara Pozri príspevok
    Mali sme podobný problém. pri daždivom počasí sme mali v pivnici vždy vodu. Na jestvujúcu, nekvalitnú betónovú podlahu sme nalepili IPU, potom zaliali smolou a následne urobili betónový poter.
    Je to päť rokov a pivnicu máme suchú.
    Lebo máš šťastie a "pláva" ti pár centimetrov.

    stewo Pozri príspevok
    Caute,potreboval by som poradit ako na to resp.fi ktora sa v tom vyzna.Potrebujeme zaizolovat pivnicu nakolko cez toto obdobie zacala voda natekat do pivnice vplivom vysokej podzemnej vody.Vcera to doslo do stadia ked spodna voda prebila a nadvihla celu podlahu pivnice a nasledne behom niekolko sekund zaplavila celu pivnicu.Ak mi vie niekto pls poradit ake su moznosti a co by bolo najucinnejsie.Napadlo ma rozbit a odkopat celu podlahu a dat spravit na novo , ale neviem ci je to dobry napad.Dakujem
    To si tam čo dával do podlahy ? Sadru ?????? Žiadnu armatúru?
    Veď ak ti pivnica " pláva" 1 meter v spodnej vode = 0,1 atm = 100 g/cm2 = 1 tona/m2

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Rozumite sa tomu ,ako hus pivu.Pokiaľ nemáte ani semenšiu predstvu o stavbách nemali by ste na takýchto fórach mýliť ľudí čo tu hľadujú radu.

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    220870 Pozri príspevok
    Rozumite sa tomu ,ako hus pivu.Pokiaľ nemáte ani semenšiu predstvu o stavbách nemali by ste na takýchto fórach mýliť ľudí čo tu hľadujú radu.
    Pozri.
    Neviem, ako je to so spodnou vodou v Topoľčiankoch.
    U nás je bežne v hĺbke 1,9 2,2 metra.
    Takže by som NIKOMU neodporúčal ťahať spodnú vodu.

    PS
    Pred pár rokmi, keď bola tiež (50 ročná podzemná voda), tak som z neizolovanej betónovej pivnice ponorkou vytiahol vodu.
    Pivnica cca 2,5 x 3 metre - zo spodného schodu mi striekal tenučký vodotrysk. A za 2,5 hodiny bola hladina naspäť 0,8 metra vysoko.

    Neviem ako TY (s praxou spodnej vody) a u vás, ale tu je to bežne na štrkopieskoch.

    Vieš mne je to jedno.
    Kto chce nech si podkope pivnicu (dom )
    a nech stade ťahá spodnú vodu.
    IBA hovorím, že u nás ju pre výdatnosť podložia NEVYTIAHNEŠ - vedľa tej pivnice (4 metre) bola skružová studňa , ktorú vraj v čase normálnej hladiny nebola schopná vyťahať požiarna cisterna

    zaizolovanie existujucej pivnice pod domom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.