Zavrieť

Porady

prevod zo podnikateľského účtu na súkromný a naopak

Dobrý deň poposím vás o radu ako mám zaúčtovať , keď si chcem previesť peniaze na súkromný účet- potrebujem uhradiť výdavky za byt a nemám tam toľko a nemám čas chodiť do banky vkladať hotovosť - môžem to dať ako VNOZ - text: osobná spotreba?
A naopak, keď by som si chcel poslať zo súkromného účtu na podnikateľský- môže to byť ako vklad podnikateľa na podnikanie:? Nemám v tom celkom jasno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mirotn Pozri príspevok
    Dobrý deň poposím vás o radu ako mám zaúčtovať , keď si chcem previesť peniaze na súkromný účet- potrebujem uhradiť výdavky za byt a nemám tam toľko a nemám čas chodiť do banky vkladať hotovosť - môžem to dať ako VNOZ - text: osobná spotreba?
    A naopak, keď by som si chcel poslať zo súkromného účtu na podnikateľský- môže to byť ako vklad podnikateľa na podnikanie:? Nemám v tom celkom jasno
    Áno, môže to tak byť. V obidvoch prípadoch uvažuješ správne...

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    jacekova, rodina1, jeso, truch, Lubaba, Mária27, zdenka131
    7

    PaveloSK je offline (nepripojený) PaveloSK

    PaveloSK
    Dobrý deň,

    mňa by ešte zaujímalo, či sa môže spraviť vklad podnikateľa na podnikanie aj z cudzieho účtu. Príklad: otec mi pošle z jeho osobného účtu peniaze na moj podnikateľský účet.

    PaveloSK je offline (nepripojený) PaveloSK

    PaveloSK
    Prepáčte, až teraz som si uvedomil, že sa nachádzame v podrubrike "Jednoduché účtovníctvo" (mňa sem rovno presmeroval google).

    Aby som ale upresnil, moja otázka sa týka účtu ktorý vlastní SROčka a tým pádom to spadá pod podvojné účtovníctvo.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ale používaš terminológiu pre JU /vklad podnikateľa?
    tvoj podnikateľský účet?/
    pre upresnenie, nie je to tvoj účet, ale účet sro, ty si síce majiteľom sro, ale s účtom môžeš narábať, nepatrí ti.

    Dotácia z účtu tretej osoby je pôžička. Dohodnú sa na splatnosti a podľa toho sa zaúčtuje
    221/379-krátkodobá
    221/479-dlhodobá

    PaveloSK je offline (nepripojený) PaveloSK

    PaveloSK
    Ospravedlňujem sa za chybnú terminológiu, trocha som to písal skreslene vzhľadom na predchádzajúce príspevky.

    ďakujem za radu.

    prevod zo podnikateľského účtu na súkromný a naopak

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.