Zavrieť

Porady

Neexistujúca parcela

Zdedil som ornú pôdu na parcele, ktorej číslo sa nenachádza na katastri nehnuteľností. čo mám s tým robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    geodet123 je offline (nepripojený) geodet123

    geodet123
    Ono je to trocha zložitejšie a presnejšie by ti to dokázal povedať po prešetrení pracovník z danej správy katastra.

    ----
    Ide o parcelu EKN alebo CKN?
    Ak EKN, aký je tam určený operát - krokárske mapy, katastrálne mapy, zjednotený operát. V čom to bolo evidované - pozemková kniha (pozemnoknižné vložky), pozemkový kataster (pozemnostné hárky) alebo ide o parcelu z výmeru o vlastníctve (po vojne vyvlastnené od nemcov, maďarov a nepriateľov ČSR) prípadne nejaká iná vec?

    Bol v danom k.ú. urobený ZRPS/ROEP eventuálne dokonca pozemkové úpravy?

    Nevychádza dedičstvo z iného (staršieho) operátu alebo je totožné s určeným operátom?

    ----
    Ak ide o parcelu EKN, pričom bol zapísaný ROEP alebo ak ide o parcelu CKN, potom to Správa katastra (teoreticky aj Obvodný pozemkový úrad) musí vyriešiť v rámci opravy chýb v katastrálnom operáte (viz § 59 katastrálneho zákona) či už z vlastného podnetu alebo na tvoju žiadosť.

    ----
    Napíš na kataster žiadosť o prešetrenie parcely, uvidíš, čo ti odpíšu...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    67tarwan Pozri príspevok
    Zdedil som ornú pôdu na parcele, ktorej číslo sa nenachádza na katastri nehnuteľností. čo mám s tým robiť?
    Tak to asi nebudeš musieť platiť daň z nehnuteľností. Alebo naopak....

    67tarwan je offline (nepripojený) 67tarwan

    67tarwan
    Ja by som rád platil daň, ale najskôr musím mať tú parcelu na liste vlastníctva, a to nemám, lebo na katastri sa tvária, že tá parcela neexistuje a teda nič nevlastním.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    67tarwan Pozri príspevok
    Ja by som rád platil daň, ale najskôr musím mať tú parcelu na liste vlastníctva, a to nemám, lebo na katastri sa tvária, že tá parcela neexistuje a teda nič nevlastním.
    možno tam bol preklep.
    Tú parcelu si aj videl? Po kom si je zdedil?
    Možno ju nájdeš na www.katasterportal.sk

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    67tarwan Pozri príspevok
    Zdedil som ornú pôdu na parcele, ktorej číslo sa nenachádza na katastri nehnuteľností. čo mám s tým robiť?
    Ak by bolo dedenie dávno - treba "identifikáciu parciel" = potvrdiť ktoré nové číslo platí miesto starého.
    pS
    Ak vieš, kde je na mape - pozri v katastri katastrálne mapy.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    bolo by potrebné vidieť osvedčenie o dedičstve. Ak je to už staršie osvedčenie, resp. uznesenie, mohlo prísť aj k prečíslovaniu ... takto Ti to asi nikto nepovie ....

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    mima24 Pozri príspevok
    v pozemkovych knihach nebude zaevidovana?
    Neboli vedené nepretržite (ale možno podľa "vložky" by sa dalo pátrať)

    martonjaro je offline (nepripojený) martonjaro

    martonjaro
    Mal som 3 árovú záhradku pri Toryse. Voda mi podmyla breh a zostali mi 2 štvorcové metre. Ako budem platiť daň z pozemku? Alebo budem "majiteľom" Torysy?

    Neexistujúca parcela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.