Zavrieť

Porady

poistné udalosti

prosím Vás ak ešte v roku 2009 zamestnanec spôsobil škodu a len teraz sa to len rieši cez poisťovnu (teda az teraz si zamestnanec nahlasil škodu spôsobenú pri výkone povolania), tz, ze poistné plnennie vyplatí poisťovňa v roku 2010 ako to uvieš v JU? dat to do prevádzkovej rézie - POVZ alebo ako? vôbec s tým neviem pohnút..mám takých prípadov viac, pretože az teraz sa riešia staré nehody...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    tinkas Pozri príspevok
    prosím Vás ak ešte v roku 2009 zamestnanec spôsobil škodu a len teraz sa to len rieši cez poisťovnu (teda az teraz si zamestnanec nahlasil škodu spôsobenú pri výkone povolania), tz, ze poistné plnennie vyplatí poisťovňa v roku 2010 ako to uvieš v JU? dat to do prevádzkovej rézie - POVZ alebo ako? vôbec s tým neviem pohnút..mám takých prípadov viac, pretože az teraz sa riešia staré nehody...dakujem
    Ak vám poisťovňa vyplatí poistné plnenie v roku 2010, aj napriek tomu, že škoda bola spôsobená v roku 2009, bude to POZD - v členení iný príjem. Nie prevádzková réžia, to je VOZD.

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Ahojte všetci čo mi budete vedieť poradiť. Stala sa nám taká vec, že na firemnom aute je poškodené sklo. Ideme cez poiťovňu pána , ktorý to spôsobil.Keďže som sa s tým nestretla ,tak Vás prosím o radu ,ako to správne zaúčtovať. Máme vystavenú fa od dodávateľa opravy skla. Rozúčtujem do réžie + DPH.Sme mes.plátci +JÚ.Plnenie od poisťovne -spoluúčasť vrátenie dám ako POZD- iné. Od poisťovni žiadame úhradu fa za sklo na účet dodávateľskej firmy. Ona im pošle alikvótnu časť , teda bez našej spoluúčasti a DPH.A ja mám túto ich úhradu zaevidovať cez ID ako výdaj - VOZD??? je to vlastne čiast.úhrda ich fa. A DPH už neriešim? Díky Andrea.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    cez ID si sprav čiastočnú úhradu došlej faktúry, /plnenie poisťovne dodávateľovi/, inak by si to mala mať dobre. K tomu ID si prilož doklad od poisťovne, kde oznamujú, že to dodávateľovi plnia.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    jasné, ako pri klasickej úhrade.. treba to predsa dostať do nákladov aj do likvidácie faktúry /čiastočnej/..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.