Zavrieť

Porady

Faktura od byvaleho zamestnav. za pouzivanie auta, bez dohody ???

Zdravim, V roku 2009 v oktobri, novembri a decembri mi bolo pozicane auto na sukromne ucely. Nikto mi nepovedal ako a ci budem za to platit, len som dostal papier s povolenim pouzivat. Sukromne kilometre som znacil do knihy. Este v decembri som kupil svoje auto a teda som sluzobne uz nepouzival. Vo vyplate mi nikto nic nestrhaval ani nepytal. K 1.6 som vo firme skoncil a teraz mi dosla faktura za pouzivanie na 1 tis eur pricom datum dodania sluzby je 26.5 2010 ale to auto som pouzival minuly rok. Pricom za 1 km benzin 0,07 eur ale za vraj nejaky najom 0,4 eur. Mozu to ked predtym mi nikto nic nepovedal ani som nepodpisal (jedine to povolenie) ? Kebyze to viem tak to auto ani nepouzviam. Ved to je ako za taxik. Pripominam ze to auto ma firma tiez v prenajmne takze v majetku ho nema. Ale aj tak sa mi to zda chore.
Fakt je ten ze cely moj odchod bola jedna fraska, zrusili mi miesto, len preto ze si clovek nenecha skakat po hlave. Ale OK, to som vedel, lenze teraz takato faktura ????
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak počas trvania pracovného pomeru nebola podpísaná dohoda o zapožičaní MV za odplatu, tak táto faktúra je podľa mňa bezpredmetná.
0 0
tomasi tomasi

tomasi je offline (nepripojený) tomasi

Taketo som nepodpisoval, vpodstate je by som nemal problem keby chceli preplatit PHM, ale 40 centov za 1 Km najmu ????? Alebo mali mi to vyfakturovat po prvom mesiaci a hned by som to nepouzival.
0 0
tomasi tomasi

tomasi je offline (nepripojený) tomasi

tomasi Pozri príspevok
Taketo som nepodpisoval, vpodstate je by som nemal problem keby chceli preplatit PHM, ale 40 centov za 1 Km najmu ????? Alebo mali mi to vyfakturovat po prvom mesiaci a hned by som to nepouzival.
Dnes mi prisiel list pokus o zmier a ak to nezaplatim vraj sa pojdu sudit. Ma niekto na situaciu hore nejaky nazor ?
dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tomasi Pozri príspevok
Dnes mi prisiel list pokus o zmier a ak to nezaplatim vraj sa pojdu sudit. Ma niekto na situaciu hore nejaky nazor ?
dakujem
[U]Služobné MV si na súkromné účely používal, to je fakt, máš predsa aj povolenie, a dokonca aj knihu jázd, musel si však počítať s tým, že to nebude len tak zadarmo, to sa jednoducho tak nerobí. Firma má nárok na zaplatenie , či je to tých 1 tis.€ to nikto z nás posúdiť nevie, Ty predsa najlepšie vieš, koľko si najazdil, najneskôr pred skončením PP ste si to mali so zamestnáv. vyriešiť.
Ak by bola dohoda , mesačne je to 1% z OC MV, ktoré sa zdaňuje. Ale kedže tu taká nebola, riešili to faktúrou. Je to tiež správny postup.
[/U]
0 0
tomasi tomasi

tomasi je offline (nepripojený) tomasi

Tweety Pozri príspevok
[U]Služobné MV si na súkromné účely používal, to je fakt, máš predsa aj povolenie, a dokonca aj knihu jázd, musel si však počítať s tým, že to nebude len tak zadarmo, to sa jednoducho tak nerobí. Firma má nárok na zaplatenie , či je to tých 1 tis.€ to nikto z nás posúdiť nevie, Ty predsa najlepšie vieš, koľko si najazdil, najneskôr pred skončením PP ste si to mali so zamestnáv. vyriešiť.
Ak by bola dohoda , mesačne je to 1% z OC MV, ktoré sa zdaňuje. Ale kedže tu taká nebola, riešili to faktúrou. Je to tiež správny postup.
[/U]
V niecom mas pravdu, ale kebyze viem ze 1 km ma stoji 12 Sk tak to auto ani nepouzivam. Najazdil som asi 1800 km, a nechapem ako to moze byt spravny postup. Firma nema ani v predmete cinnosti najom MV. A pridu s tym po pol roku ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tomasi Pozri príspevok
V niecom mas pravdu, ale kebyze viem ze 1 km ma stoji 12 Sk tak to auto ani nepouzivam. Najazdil som asi 1800 km, a nechapem ako to moze byt spravny postup. Firma nema ani v predmete cinnosti najom MV. A pridu s tym po pol roku ?
A keď si to MV vrátil, nepýtali od Teba knihu jázd? Neriešili ste to vôbec? Takéto veci sa riešia dopredu, pred tým, ako si ideš niečo požičať, ak by si to riešil takto, určite by si takto nedopadol.
0 0
tomasi tomasi

tomasi je offline (nepripojený) tomasi

Tweety Pozri príspevok
A keď si to MV vrátil, nepýtali od Teba knihu jázd? Neriešili ste to vôbec? Takéto veci sa riešia dopredu, pred tým, ako si ideš niečo požičať, ak by si to riešil takto, určite by si takto nedopadol.
Uprimne, pytal som sa oboch konatelov este ked som to auto pouzival, no oni ze nevedia. Ja som to chcel riesit hned, no oni nie. Ale toto je len pomsta za to ze som odisiel.......
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tweety,ale zadávateľ píše, že auto nie je v majetku firmy...

Ako chcú od Teba žiadať niečo, na čom ste sa dopredu nedohodli? /Máš tú dohodu ešte?/
Tak ak to má byť podľa kostolného poriadku, tak nech žiadajú od neho za PHL, aj to by musel on súhlasiť.
To chcem vidieť ako sa budú dohadovať prípadne na súde...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danushka Pozri príspevok
Tweety,ale zadávateľ píše, že auto nie je v majetku firmy...

Ako chcú od Teba žiadať niečo, na čom ste sa dopredu nedohodli? /Máš tú dohodu ešte?/
Tak ak to má byť podľa kostolného poriadku, tak nech žiadajú od neho za PHL, aj to by musel on súhlasiť.
To chcem vidieť ako sa budú dohadovať prípadne na súde...
Áno, nie je v majetku firmy, ale tá ho mala požičané, a on mal povolenie ho užívať.
0 0
tomasi tomasi

tomasi je offline (nepripojený) tomasi

danushka Pozri príspevok
Tweety,ale zadávateľ píše, že auto nie je v majetku firmy...

Ako chcú od Teba žiadať niečo, na čom ste sa dopredu nedohodli? /Máš tú dohodu ešte?/
Tak ak to má byť podľa kostolného poriadku, tak nech žiadajú od neho za PHL, aj to by musel on súhlasiť.
To chcem vidieť ako sa budú dohadovať prípadne na súde...
Spotrebu PHM chapem, s tym problem nemam..........OK, ved ten benzin som prejazdil, ale NAJOMNE ?? Pricom za PHM je to 150 EUR a najomne 900 Eur.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

tomasi Pozri príspevok
Uprimne, pytal som sa oboch konatelov este ked som to auto pouzival, no oni ze nevedia. Ja som to chcel riesit hned, no oni nie. Ale toto je len pomsta za to ze som odisiel.......
Mstiť sa môžu.
Pokiaľ si jasnú dohodu nepodpísal dopredu a oni Ťa tlačia do zjavne nevýhodných podmienok jednostranne určených nimi, im vyhovujúcich, tak im navrhni niečo, čo Tebe vyhovuje, reálne, alebo nechaj to na súd, nech rozhodne .
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

tomasi Pozri príspevok
Spotrebu PHM chapem, s tym problem nemam..........OK, ved ten benzin som prejazdil, ale NAJOMNE ?? Pricom za PHM je to 150 EUR a najomne 900 Eur.
S takým niečím by som absolútne nesúhlasila, to je absurdné.

Tak ako vyššie ktosi spomínal, zamestancom sa účtuje mesačne 1% z obstarávacej ceny MV, ak je v majetku firmy, alebo sa spláca na leasing, ale toto je blud, čo od Teba chcú a dodatočne nemôžu od Teba niečo také požadovať.
Nedaj sa a odpíš im doporučene, že na takýchto podmienkach ste sa písomne nedohodli, vlastne na žiadnych.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tomasi Pozri príspevok
Uprimne, pytal som sa oboch konatelov este ked som to auto pouzival, no oni ze nevedia. Ja som to chcel riesit hned, no oni nie. Ale toto je len pomsta za to ze som odisiel.......
U býv.zamestnávatela sme mali cenu za použ. služ.mot.vozidla, ktoré nemal zamestnanec pridelené, stanovenú v kolektívnej zmluve. Neexistoval aj u vás nejaký vnútorný predpis (o ktorom by ale konatelia mali vedieť) ?
0 0
tomasi tomasi

tomasi je offline (nepripojený) tomasi

veronikasad Pozri príspevok
U býv.zamestnávatela sme mali cenu za použ. služ.mot.vozidla, ktoré nemal zamestnanec pridelené, stanovenú v kolektívnej zmluve. Neexistoval aj u vás nejaký vnútorný predpis (o ktorom by ale konatelia mali vedieť) ?
Ziadne take neexistovalo. Sam som tam bol dovtedy 2 roky konatel s spomenute auto som pouzival 2 roky. Ziadny taky predpis neexistoval, a najlepsie je ze tym ktori teraz pytaju odomna najomne som sam na dobre slovo pozical auto (pripadne nejake nakladne) ked potreboval ako aj inym zamestnancom. A ani PHM sme neriesili......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ale ani to nebolo celkom kóšer. Preto je potrebné všetko riešiť podľa pravidiel, teraz by nebolo čo riešiť. Bohužiaľ je to tak, že všetko sa dá využiť zneužiť, keď sa chce, a oni to zrejme využili.
0 0
tomasi tomasi

tomasi je offline (nepripojený) tomasi

Tweety Pozri príspevok
Ale ani to nebolo celkom kóšer.
Nebolo ale o tom potom............proste sa vychadzalo ludom v ustrety.....ale neslo o velke polozky.........
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No ale pýtal sa na názor, čo s tým listom ala ,,pokus o zmier".

Neviem na základe čoho sa chcú s Tebou zmieriť? Majú len vystavenú FA na základe ich rozhodnutia, bez prvotnej obojstrannej dohody, či zmluvy.
Takže im navrhni svoje riešenie, ktoré buď prijmú, ale nech za Vás rozhodne súd.
Môže sa stať aj to, že dostanú holý johnson .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tomasi Pozri príspevok
Nebolo ale o tom potom............proste sa vychadzalo ludom v ustrety.....ale neslo o velke polozky.........
Tak ako sa dá ľudom výjsť v ústrety, bohužiaľ, dá sa byť k nim aj neľudský, a to sa poniektorým náramne hodí.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety Pozri príspevok
Tak ako sa dá ľudom výjsť v ústrety, bohužiaľ, dá sa byť k nim aj neľudský, a to sa poniektorým náramne hodí.
Ešte doplním, tu ostáva asi jediné, len napadnúť fakturáciu na súde.
0 0
tomasi tomasi

tomasi je offline (nepripojený) tomasi

danushka Pozri príspevok
No ale pýtal sa na názor, čo s tým listom ala ,,pokus o zmier".

Neviem na základe čoho sa chcú s Tebou zmieriť? Majú len vystavenú FA na základe ich rozhodnutia, bez prvotnej obojstrannej dohody, či zmluvy.
Takže im navrhni svoje riešenie, ktoré buď prijmú, ale nech za Vás rozhodne súd.
Môže sa stať aj to, že dostanú holý johnson .
No uvidim, ked som s tym bol za pravnikom po radu, tak vravel ze na PHM narok asi maju ale ze ten najom by neplatil. PHM som este nezaplatil, tie asi zaplatim. Ibaze ak by sa aj isli sudit, im to tak neuskodi financne ako mne, aj keby sa to tahalo dlhsie.
Uz chcem naozaj urobit hrubu ciaru a tuto firmu uz neriesit ale im to neda.
Akoze je to od nich ubohe ked mi nevedia povedat kolko za to ked tam pracujem a potom ked ma vyhodia a stanem sa nezamest. tak poslu toto a vsemozne to chcu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať