Zavrieť

Porady

TECHNOLOGICKY OPIS ODSTRANENIA STAVBY

dobry den, chcem vas poprosit ci mi nevie niekto pomoct s technologickym opisom odstranenia stavby. v starsich prispevkoch som nasla ze to ludia riesili, ale neviem ci este niekto venuje pozornost tym starsim temam. za odpoved vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Posudok na buracie prace som uz robil v zmysle odstranenia celej stavby, no nie som si isty, ci si to moze clovek pisat len tak sam. To skuste zistit.

    leelu je offline (nepripojený) leelu

    leelu
    ano odborny posudok zrejme nie som opravnena pisat sama, som stavebny inzinier a aj viem co ma priblizne obsahovat tento popis odstranenia stavby, len neviem ako to dat dokopy. je to potrebne pripojit k ziadosti o odstranenie stavby a myslim ze clovek si to moze napisat aj sam, neviem o tom ze to musi pisat niekto s okruhlou peciatkou, ak sa mylim ma pokojne oprav, lebo vazne som to este nepisala. dakujem

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Pravdupovediac, presne neviem. Mne to zadal vtedy stavebna firma, zrejma si to nemohli pisat sami a firma je to dost velka, su taj aj inzinieri,ako sama pises. Na druhej strane nemam problem Ti nejako popisat tie dristy, co si tam ako statik vymyslam (samozrejma, ze k veci), len pokial treba peciatku, tak ju musis niekde zohnat. V skratke treba popisat burane konstrukcie, vplyv na okolitu zastavbu, ci sa moze burat strojmi alebo rucne rozoberat, ci ma nejaku nosnu cast spolocnu s nejakou okolitou budovou, mnozstvo odpadu. Potom tie reci ako to bezpecne robit, napriklad ze rozoberat od vrchu, nie povyberat spodne tehly , jednoducho v nadvaznosti na nosny system popisat ako ho bezpecne rozobrat s ohladom na robotnikov a okolitu zastavbu + odpady.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ako som z toho vyrozumel, tak ak nejde o radovu zastavbu, tak nejake staticke posudky netreba. Potom tie ostatne veci mozete popisat aj sama.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    K "búračke" je tuším treba na vyzvanie úradu nutné doložiť aj doklad o likvidácii sute(kto,kde ,v akom množstve ,na ktorej skádke likvidoval odpad) .odporúčam aby ste si nejakú tú faktúrku za likvidáciu odpadu uložili ,nezahadzovali.

    TECHNOLOGICKY OPIS ODSTRANENIA STAVBY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.