Zavrieť

Porady

Excel - otvorenie súborov v novom okne

Dobrý deň,
prosím o radu. Neviem v exceli nastaviť, aby mi otváralo súbory v nových oknách. Ak ich otváram postupne, otvára ich v nových oknách. Ale ak pri funkcii "otvoriť" selektívnym výberom otváram niekoľko súborov naraz, vidím na lište len jeden súbor.
Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Aďka S Pozri príspevok
    vo Worde mám nastavené, aby sa mi súbory otvárali v novom okne a nezlučovali sa. Ale v Exceli to nastaviť neviem.
    Neviem, či je to pre teba ešte aktuálne, ale je to možné nastaviť aj v Exceli 2003. Treba ísť cez menu Nástroje > Možnosti > záložka Zobrazenie a tam v prvom okne treba zašktrnúť okienko s textom Okná na paneli úloh. Potom sa ti budú všetky súbory zobrazovať osobitne na paneli úloh. Ak to neodškrtneš, tak bude na paneli úloh len jeden odkaz.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. aku verziu Excelu mas? 2007?

    2. to, co popisujes, je podla mna standard - pri otvarani kazdeho suboru zvlast sa ti otvori "novy" Excel
    ak otvoris naraz viac suborov alebo pri uz otvorenom subore v danom okne otvoris dalsi subor, tak si bud zobrazis viac suborov cez view, arrange ....
    alebo ked tuknes na liste na ten subor, zobrazi sa ti aj zoznam dalsich otvorenych v danom Exceli ...

    Aďka S je offline (nepripojený) Aďka S

    asimetrická personalistka, matka 2 detí ...viac Aďka S
    ivka70 Pozri príspevok
    1. aku verziu Excelu mas? 2007? 2003 slovenčina

    2. to, co popisujes, je podla mna standard -
    pri otvarani kazdeho suboru zvlast sa ti otvori "novy" Excel áno
    ak otvoris naraz viac suborov áno
    alebo pri uz otvorenom subore v danom okne otvoris dalsi subor, tu nie, tu sa mi na lište otvoria 2 okná
    tak si bud zobrazis viac suborov cez view, arrange .... ako
    alebo ked tuknes na liste na ten subor, zobrazi sa ti aj zoznam dalsich otvorenych v danom Exceli ...práve že nezobrazí. onosa to tvári, akoby som mala otvorený len 1 súbor. Iba v "okno" vidím zoznam súborov, ktoré mám otvorené.
    vo Worde mám nastavené, aby sa mi súbory otvárali v novom okne a nezlučovali sa. Ale v Exceli to nastaviť neviem.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Aďka S Pozri príspevok
    vo Worde mám nastavené, aby sa mi súbory otvárali v novom okne a nezlučovali sa. Ale v Exceli to nastaviť neviem.
    V exceli 2007 je to možné nastaviť v Možnosti programu Excel > Rozšírené > časť Zobraziť > zaškrtnúť políčko Zobraziť všetky okná na paneli úloh. Doma musím pozrieť ,či je také niečo aj v Exceli 2003, tu ho nemám.

    Aďka S je offline (nepripojený) Aďka S

    asimetrická personalistka, matka 2 detí ...viac Aďka S
    Ďakujem Chobot, je to stále aktuálne. Pozerala som to, ale toto políčko začiarknuté mám a súbory sa mi aj zobrazujú vo viacerých oknách. Jedinou výnimkou je, keď otváram viac súrobov súčasne prvýkrát po otvorení excelu. Už pri druhom použití funkcie "otvorit" mi ich otvorí každé v inom okne. Tak neviem, prečo je to tak.

    Elbereth je offline (nepripojený) Elbereth

    Elbereth
    ja zase neviem, kde treba nastavit, ze ked sa mi workbooky pootvaraju vo viacerych oknach, aby som ich mohla zatvorit tym velkym cervenym krizikom Close - kazdy zvlast, nie vsetky naraz. Totiz, aby to bolo zrozumitelne, ono to vyzera, akoby sa mi otvoril "jeden Excel" a v ramci neho si pootvaram workbooky (na liste ich je teda viac). Ked kazdy workbook zatvorim malym krizikom Close, vzdy sa zatvori jeden wokbook a nakoniec, ked ich vsetky pozatvaram, mi ostane len "holy excel", ktory potom mozem zatvorit velkym cervenym Close. No a ja neviem dojst na to, co mam kde nastavit, aby sa mi otvoril "novy Excel" s kazdym workbookom.
    Ak ma niekto tip, tak mu dakujem

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Elbereth Pozri príspevok
    ja zase neviem, kde treba nastavit, ze ked sa mi workbooky pootvaraju vo viacerych oknach, aby som ich mohla zatvorit tym velkym cervenym krizikom Close - kazdy zvlast, nie vsetky naraz. Totiz, aby to bolo zrozumitelne, ono to vyzera, akoby sa mi otvoril "jeden Excel" a v ramci neho si pootvaram workbooky (na liste ich je teda viac). Ked kazdy workbook zatvorim malym krizikom Close, vzdy sa zatvori jeden wokbook a nakoniec, ked ich vsetky pozatvaram, mi ostane len "holy excel", ktory potom mozem zatvorit velkym cervenym Close. No a ja neviem dojst na to, co mam kde nastavit, aby sa mi otvoril "novy Excel" s kazdym workbookom.
    Ak ma niekto tip, tak mu dakujem
    Najprv napíš, ktorú verziu Excelu máš - 2003 alebo 2007?

    V 2003 sa to nastavuje v menu Nástroje > Možnosti > záložka Zobrazenie a tam treba zaškrtnúť okienko "Okná na paneli úloh".

    Ak máš verziu 2007, tak postup je v príspevku č. 4.
    Naposledy upravil Chobot : 27.08.10 at 01:28

    Elbereth je offline (nepripojený) Elbereth

    Elbereth
    Dakujem, Chobot, zobrazovanie okien na paneli uloh mam zakrknutu, ale moj problem to neriesi. Mozno ze to, co chcem, ani nejde nakonfigurovat v tom balicku, co mam.
    Keď to chceš mať ako vo worde, tak každý ďalší súbor otváraj cez ponuku štart všetky programy>microsoft office>excel

    Excel - otvorenie súborov v novom okne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.