Zavrieť

Porady

porušenie povinnosti okrskovou volebnou komisiou

Pomoooc, poraďáci!

Mohli by ste mi niekto poradiť, komu mám adresovať svoju sťažnosť na porušenie zákonných ustanovení okrskovou volebnou komisiou ???

Stalo sa nasledovné: pri výkone môjho práva voliť, mi členovia okrskovej volebnej komisie oznámili, že ma neevidujú v stálom zozname voličov, pretože podľa ich evidencie mám inú ulicu trvalého pobytu, a preto si mám ísť odvoliť do druhého volebného okrsku (druhá strana dediny). Podotýkam, že podľa platného občianskeho preukazu mám už 10 rokov trvalý pobyt práve v tej časti obce, pre ktorú bola zriadená komisia, ktorá mi odoprela právo voliť a poslala ma inam. Pred štyrmi rokmi som tu odvolila bez akýchkoľvek problémov - a ak už sa stalo uvedené, tak povinnosťou kompetentných bolo zapísať ma na základe predloženého občianskeho preukazu do ich zoznamu voličov a odovzdať mi volebné hárky s prázdnou obálkou.

Konanie a správanie niektorých členov komisie bolo pre mňa urážajúce a ponižujúce, preto by som rada napísala sťažnosť príslušnému kontrolnému orgánu. Pomôžte mi, prosíííím...
Naposledy upravil Dav : 13.06.10 at 11:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Samanta Pozri príspevok
    Pomoooc, poraďáci!

    Mohli by ste mi niekto poradiť, komu mám adresovať svoju sťažnosť na porušenie zákonných ustanovení okrskovou volebnou komisiou ???

    Stalo sa nasledovné: pri výkone môjho práva voliť, mi členovia okrskovej volebnej komisie oznámili, že ma neevidujú v stálom zozname voličov, pretože podľa ich evidencie mám inú ulicu trvalého pobytu, a preto si mám ísť odvoliť do druhého volebného okrsku (druhá strana dediny). Podotýkam, že podľa platného občianskeho preukazu mám už 10 rokov trvalý pobyt práve v tej časti obce, pre ktorú bola zriadená komisia, ktorá mi odoprela právo voliť a poslala ma inam. Pred štyrmi rokmi som tu odvolila bez akýchkoľvek problémov - a ak už sa stalo uvedené, tak povinnosťou kompetentných bolo zapísať ma na základe predloženého občianskeho preukazu do ich zoznamu voličov a odovzdať mi volebné hárky s prázdnou obálkou.

    Konanie a správanie niektorých členov komisie bolo pre mňa urážajúce a ponižujúce, preto by som rada napísala sťažnosť príslušnému kontrolnému orgánu. Pomôžte mi, prosíííím...



    http://www.zakon.sk/Main/lwDefault.a...t.ascx&LngID=0

    Podľa §7 uvedeného zákona 333/2004 môžeš v pracovné dni požiadať o opravu v zozname. Prípadne dať to na okresný súd. Pochybujem však, že by sa preto mohli opakovať voľby do NRSR.
    Naposledy upravil marjankaj : 13.06.10 at 10:05

    Samanta je offline (nepripojený) Samanta

    Samanta
    Mojím cieľom nie je opakovanie volieb - ide mi o princíp... aby si dotyční nemysleli, že z pozície pracovníka obecného úradu majú právo akýmkoľvek spôsobom manipulovať s občanom - zabúdajú, že oni sú tu pre občanov, nie občan pre nich!

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Samanta Pozri príspevok
    Mojím cieľom nie je opakovanie volieb - ide mi o princíp... aby si dotyční nemysleli, že z pozície pracovníka obecného úradu majú právo akýmkoľvek spôsobom manipulovať s občanom - zabúdajú, že oni sú tu pre občanov, nie občan pre nich!

    Prečítaj si ten zákon a ak ho porušili, tak ich daj na súd.
    Možno si sa mala skôr zaujímať, kde si zapísaná a postarať sa o nápravu. V deň volieb je asi neskoro. A všetci členovia komisie nemusia byť pracovníkmi obecného úradu, a ani neovládajú všetky predpisy. Členom komisie môžeš byť aj ty.

    Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

    Ľubica2
    Do 18.5.2010 ti malo byť doručené Oznámenie o mieste a čase konania volieb. Na tomto oznámení je uvedené do ktorého volebného okrsku patríš. Informácie o tom prečo si nebola v zozname zistíš na obecnom úrade na evidencii obyvateľstva.

    porušenie povinnosti okrskovou volebnou komisiou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.