Zavrieť

Porady

Faktúra či registračná pokladňa

Dobrý deň, prosím o radu nám klienta, ktorý robí pre iného živnostníka práce autožeriavom, t.j. výkládka a nakládka, ale robí mu aj opravárenskú činnosť na autožeriavoch / oprava v prípade poruchy/ vystavuje mu faktúru kde rozpíše,činnosti a sumy.Faktúry sú uhrádzané cez banku p.p. Moja otázka znie či na oprávarenské práce nemusí mať reg.pokladnicu keď som našla, že oprava a údržba mot.vozidiel je povinnosť mať el.reg.pokladnicu. Si myslím, že keď je to uhrázdané cez p.p. a nie hotovosti tak nemusí mať reg.pokl.Myslím správne , alebo sa mýlim. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    v 2010 ak sa na opravu a údržbu mot.vozidiel vystaví faktúru a úhrada je v hotovosti - je to úhrada pohľadávky / v 2010 ešte môže byť aj úhrada cez PPD bez zápisu cez RP /
    od 2011 -však takúto hotovostnú úhradu pohľadávky už treba zaevidovať aj cez RP
    je to takto správne ?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Gunka Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu nám klienta, ktorý robí pre iného živnostníka práce autožeriavom, t.j. výkládka a nakládka, ale robí mu aj opravárenskú činnosť na autožeriavoch / oprava v prípade poruchy/ vystavuje mu faktúru kde rozpíše,činnosti a sumy.Faktúry sú uhrádzané cez banku p.p. Moja otázka znie či na oprávarenské práce nemusí mať reg.pokladnicu keď som našla, že oprava a údržba mot.vozidiel je povinnosť mať el.reg.pokladnicu. Si myslím, že keď je to uhrázdané cez p.p. a nie hotovosti tak nemusí mať reg.pokl.Myslím správne , alebo sa mýlim. Ďakujem za radu.
    Myslíš správne, prostredníctvom ERP idú len platby v hotovosti.

    Gunka je offline (nepripojený) Gunka

    Gunka
    evina, ďakujem pekne už som dakedy taká zmagorená si vyrobím sama nejaký problém a mám potom z toho paniku.

    m.javor je offline (nepripojený) m.javor

    m.javor
    Ano podľa citácie zákona č.289/2008 z.z to tak je, a tak to zatiaľ vysvetľujú aj daňovaci. Ako sa to však bude účtovať do DPH to uvidíme v praxi. Oni chcú aby to bolo normálne nablokované - čo znamená dvojité zdanenie ktoré si mame opraviť v evidencii DPH ručne, t.j. raz za vystavenú Fa ( kde to následne nejako odúčtujeme) a za tržbu z ECR: ak to tak bude bude to trošku chaos o ktorom málokto vôbec tuší.
    Uvidíme v novom roku.

    Faktúra či registračná pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.