Zavrieť

Porady

Co si myslite o tomto fotoaparate?

Chcel by som si kupit novy fotoaparat.
poziadavky su:

  • vydrz baterii
  • velky zoom
  • kvalitne foto s nizkym sumom
  • rozumna cena

zatial sa mi pozdava casio exilim EX-H10 (165€)
Rozmyslal som aj nad panasonicom TZ-6 (185€) - vyhodu ma vacsi zoom, ale 1/3 zivotnost baterii (este o nieco mensiu zivotnost ma TZ-7)

Prvy - Casio H10 ma udavanu vydrz baterie 1000 fotiek.

Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Udivuje ma , že pri výbere a kúpe foťáku dávaš na prvé miesto výdrž batérie.
To by ma ozaj nenapadlo zisťovať.

Najviac zaťažuješ batériu častým približovaním obrazu. Inak ,pri bežnom fotení Ti batéria vydrží vo všetkých foťákoch takmer rovnako.
Veď sa predávajú aj nabíjačky,alebo budeš nosiť pri sebe vždy nejakú rezervu, nie?
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Výdrž batérie záleží nie od fotoaparátu ale od samotnej batérie a od toho ako a čo stým fotoaparátom robíte top žrút je blesk.Nikdy by som nekúpil fotoaparát do ktorom sa nedajú použiť klasické tuškové batérie.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

220870 Pozri príspevok
Výdrž batérie záleží nie od fotoaparátu ale od samotnej batérie a od toho ako a čo stým fotoaparátom robíte top žrút je blesk.Nikdy by som nekúpil fotoaparát do ktorom sa nedajú použiť klasické tuškové batérie.
Uff, tak to je zaujímavé a prečo bez použitia klasických tuškových batérií, já mám fotoaparát, ktorý sa nedá nabíjať batériami.
4 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ak vies po anglicky, tak chod na www.dpreview.com
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Inak posudzuje vyber fotoaparatu laicky použivateľ, čo potrebuje ročne nafotiť cca 50 záberov z dovolenky,

a iné kritéria bude mať profesionalny fotograf, u ktorého bude na 1.mieste kvalita fotografií.

Pre kvalitu fotografií je v prvom rade doležitá svetelnosť objektívu, veĺkosť snímacieho čípu a možnosť použitia príslušenstva, filtre, výkonný blesk , objektívy so špecifickými vlastnosťami.

Všeobecne sa dá povedať, že kvalitné fotoaparáty /nie kompakty/ sa dajú kúpiť v cene od 800 € vyššie.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
vydrz baterii - irelevantné v dnešnej dobe...každý foťák vydží veľmi veľa s novými batériami.
velky zoom - optický zoom dosiahneš iba objektívom, digitálny je úplne na nič, pretože ním zlikviduješ svoju predposlednú podmienku (kvalitu)
kvalitne foto s nizkym sumom - také foto ide robiť iba zrkadlovkou, ktorá je zase v rozpore s poslednou podmienkou - polopate čím väčšií priemer objektívu, tým lepšie.
rozumna cena - nedefinoval si "rozumnú" cenu

Ak stále chceš kvalitný kompakt, pozri radšej po značke Canon. Tie, čo si tu pospomínal by som osobne nekupoval.
1 0
Duchanito Duchanito

Duchanito je offline (nepripojený) Duchanito

pokial hladas fotak s velkym zoomom odporucam najprv pozriet jeho recenziu niekde na nete a tam si pozriet fotky pri sirokom aj uzkom ohnisku nech vidis ich kvalitu. pri kompaktoch s vecsim rozsahom objektivu je casto problem pri sirokom ohnisku.

Vydrz baterii naozaj netreba riesit, dnes je dostatocna na cca 500 zaberov na kazdom kompakte.

Nizky sum na kompakte pri vyssom ISO nemas takmer sancu. Resp bude odstraneny soft. upravou. Na to je ich senzor moc maly.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Porozmyslaj nad Fujifilm FinePix J250 - 10MPx, 5x opt. zoom

http://www.digimarket.sk/fotoaparat/...nepix-j250.php
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja si myslim, ze ten Panasonic je dobry. Ma opticku stabilizaciu obrazu, na rodinny kompakt celkom dobry objektiv, megapixlov az privela, zoom z hladiska stabilizacie obrazu uplne staci trojnasobny, neviem ako zaostruje automatika, rucne zaostrovanie by som uvital. Vydrz baterii je vyborna. Ja mam FS 10 (150€), akurat sa mi nepaci oproti povodnemu FS 80 (60€) horsia automatika zaostrovania. Video toci dobre. Casio bolo predsa skor domenou pre kalkulacky :-)
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

takze zacnem reagovat odzadu...
Teraz mam panasonic, lenze akosi sa zacina znefunkcnovat.

ma 5 megapixelov a bezne fotim 1,3mpix. vacsie rozlisenie pouzivam len ak fotim nejake komplikovanejsie zabery (mesto z dialky, krajinu z perspektivy,...)
takze megapixle su pre mna nepodstatne

mam 5-nasobny zoom, a zda sa mi to malo... samozrejme digitalny nepouzivam vobec.

radsej ako rucne zaostrovanie by som uvital hladacik s dalsim displejom, ale to su zase drahsie fotoaparaty (s vlastnostami ake chcem)..

neviem co kompakty dosiahnu bezne 500 zaberov. tie panasoniky maju pisane 300, a to je tam akumulator, takze v "potravinach" sa to poriesit operativne neda

rozumne cana je tak okolo 200€. nechem fotoaparat na prilezitostne fotenie, skor privitam nieco co by som si zobral zo sebou do vrecka - s tym ze keby nieco...

asi vsetky tie fotoaparaty fotia uz celkom kvalitne. takze to na moje potreby velmi tiesit nemusim.. teda nemyslim rozne cinske napodobeniny...

ano davam na prve miesto bateriu,. s digitalnym fotoaparatom fotim uz asi 10 rokov a ked som nemal svoj s ktorym som vedel ze urobim v pohode 500 fotiek a mal som este nahradne baterky tak som mal "problem" pri akumulatore a 200 fotkach

tiez by som dasej klasicke aa baterie mal vo fotoaparate ako akumulator, ale to uz je asi pomaly problem zohnat.

a este nieco. skoro vsetky fotky co som nasiel nafotene z fotoaparatov su v najvyssom rozliseni. nemozem si pomoct, ale pozivat najvyssie rozlisenie asi nie je velmi dobre.. ja som to skusal na svojom fotoaparate, a vyzeralo to hrozne... - teda tak isto ako tie vzorove fotky - rozmazane zasumene - ako keby je je tma snimac s mensim rozlisenim, a vacsie rozlisenie sa dosahuje interpolaciou a digitalnym zoomom...

uvazoval som este nad fotoaparatom s mensim zoomom - tak aspo 5x a tzv. smart zoomom, ale zase sa bojim ze v pripade ze sa bude pouzivat mensia cast cipu tak vysledna fotografia bude tak isto "rozmazana" ako ked sa foti pri plnom rozliseni
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Martin Mocko Pozri príspevok
vydrz baterii - irelevantné v dnešnej dobe...každý foťák vydží veľmi veľa s novými batériami.
velky zoom - optický zoom dosiahneš iba objektívom, digitálny je úplne na nič, pretože ním zlikviduješ svoju predposlednú podmienku (kvalitu)
kvalitne foto s nizkym sumom - také foto ide robiť iba zrkadlovkou, ktorá je zase v rozpore s poslednou podmienkou - polopate čím väčšií priemer objektívu, tým lepšie.
rozumna cena - nedefinoval si "rozumnú" cenu

Ak stále chceš kvalitný kompakt, pozri radšej po značke Canon. Tie, čo si tu pospomínal by som osobne nekupoval.
Baterie nie je problem kupiť do rezervy.
Ano, s tym šumom je pri kompaktoch problem. Dnesne zrkadlovky maju prijatelny šum pri ISO 1600, kompakty šumia pri ISO 400.
Zoom, resp. dlhe ohnisko je malokedy použitelne.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tibor.Byť tebou, tak sa porozhliadnem po ultrazoome, napokon velky zoom je priorita, nie? Hlavne nech vie fotiť do raw formatu. Teraz, čo uvolnili novy Adobe Lightroom3 , tak zvlada perfektne odšumovať.
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

pred par dnami vysiel zaujimavy test:
http://www.dpreview.com/reviews/Q210grouptravelzoom/
zaujimave sa mi zda porovnanie ucinnosti stabilizacie obrazu.
ved naco si kupovat 10xzoom, ked bez stativu nedokazem urobit nerozmazanu fotku...
co sa tyka casia tak nic moc...
najlepsie dopadol panasonic - a to ma 12x zoom
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
tibor. Pozri príspevok
pred par dnami vysiel zaujimavy test:
http://www.dpreview.com/reviews/Q210grouptravelzoom/
zaujimave sa mi zda porovnanie ucinnosti stabilizacie obrazu.
ved naco si kupovat 10xzoom, ked bez stativu nedokazem urobit nerozmazanu fotku...
co sa tyka casia tak nic moc...
najlepsie dopadol panasonic - a to ma 12x zoom
Zoom 10x je este ako tak udrzatelny, no neviem si predstaviť 20x ci 26x zoom v ruke.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
duves Pozri príspevok
Zoom 10x je este ako tak udrzatelny, no neviem si predstaviť 20x ci 26x zoom v ruke.
Fotaky co maju zoom 20x a viac su vacsinou vybavene optickymi stabilizatormi,, z ruky a pri dobrom svetle neje ziadny problem,,, no samozrejme pri expo 1/2s nepomoze nic len stativ,,, a potom stablilizator vypinam... (vlastne skusenosti pri Canone Power Shot SX 1)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No lenže pri zoome 20x nepomože ani čas 1/100 a ani stabilizator. Dlhsi cas znamena ubytok svetelnosti.
Existuje pravidlo, že čas, kedy to nebude rozmazane, je obratena hodnota fokalnej vzdialenosti. Napr. fokalna vzdialenost po prepočte 450 mm - tak treba mat čas 1/450 a kratší.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
duves Pozri príspevok
Zoom 10x je este ako tak udrzatelny, no neviem si predstaviť 20x ci 26x zoom v ruke.
három deci nech sa ruky neklepú a dá sa s tým aj fotiť.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Na co to je hlavne dobre, taky zoom? Fotit sykorky na komine?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
TomasHC Pozri príspevok
Na co to je hlavne dobre, taky zoom? Fotit sykorky na komine?
Jasne, kdejakeho vtaka.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

duves Pozri príspevok
Jasne, kdejakeho vtaka.
3mpix, 8x zoom, camedia C-720

http://www.photopost.cz/pp5free/foto.php?id=270430
http://www.photopost.cz/pp5free/foto.php?id=159761
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať