Zavrieť

Porady

vysetrenie zamestnanca v zdrav.zariadeni

Prosim Vás, potrebovala by som sa,aby ste mi "prelozili" význam tejto vety:prac.voľno s nahradou mzdy sa poskytne na nevyhnutny cas,NAJVIAC NA 7 KALENDARNYCH DNI v roku.
Ja to chápem tak,ze 7x navsteva u lekára a je jedno ci som tam bola 1alebo 4 hodiny alebo cely den,pokial to mam napisane na papieri.
Kolegyna vraví,ze pokial bola v 1.den u lekara iba na 4 hod. a druhy den tiez na 4.hod, je to iba 1 paragraf a nie 2. co je správne?ratat to v hodinach? to sa mi totiz nezda.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    iveta.konstiakova Pozri príspevok
    Prosim Vás, potrebovala by som sa,aby ste mi "prelozili" význam tejto vety:prac.voľno s nahradou mzdy sa poskytne na nevyhnutny cas,NAJVIAC NA 7 KALENDARNYCH DNI v roku.
    Ja to chápem tak,ze 7x navsteva u lekára a je jedno ci som tam bola 1alebo 4 hodiny alebo cely den,pokial to mam napisane na papieri.
    Kolegyna vraví,ze pokial bola v 1.den u lekara iba na 4 hod. a druhy den tiez na 4.hod, je to iba 1 paragraf a nie 2. co je správne?ratat to v hodinach? to sa mi totiz nezda.
    Počítajú sa celé dni. Ak bola pracovníčka na vyšetrení 4 hod. cez deň, tak sú to iba 4 hodiny. Hodiny sa nasčítajú a nárok je na 7 dní a nie 7 návštev u lekára.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    iveta.konstiakova Pozri príspevok
    Prosim Vás, potrebovala by som sa,aby ste mi "prelozili" význam tejto vety:prac.voľno s nahradou mzdy sa poskytne na nevyhnutny cas,NAJVIAC NA 7 KALENDARNYCH DNI v roku.
    Ja to chápem tak,ze 7x navsteva u lekára a je jedno ci som tam bola 1alebo 4 hodiny alebo cely den,pokial to mam napisane na papieri.
    Kolegyna vraví,ze pokial bola v 1.den u lekara iba na 4 hod. a druhy den tiez na 4.hod, je to iba 1 paragraf a nie 2. co je správne?ratat to v hodinach? to sa mi totiz nezda.
    Kolegyňa má pravdu. Ak je to celodenné vyšetrenie-lekár to na priepustke vyznačí. V opačnom prípade platí, že mu preplatíš nevyhnutne potrebný čas a načítavaš hodiny. Čiže platí v roku buď 7dní, alebo pri 8 hod. prac. čase 56 hodín.
    to ked mi donesie,tri dni za sebou paragraf na 3 hodky ,tak to dat dokopy?! sa mi to take nezmyselne zda. tym padom,mam potom zle vyplaty,bo ja som to davala ako cele dni

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    iveta.konstiakova Pozri príspevok
    to ked mi donesie,tri dni za sebou paragraf na 3 hodky ,tak to dat dokopy?! sa mi to take nezmyselne zda. tym padom,mam potom zle vyplaty,bo ja som to davala ako cele dni
    Áno, nasčítaš 3 x 3 hodiny. Keď bola pracovníčka na vyšetrení 3 hodiny tak ostatné odpracovala? Ak áno, tak si jej mala na 5 hodín dopočítať mzdu a 3 hod. by mala paragraf.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    iveta.konstiakova Pozri príspevok
    to ked mi donesie,tri dni za sebou paragraf na 3 hodky ,tak to dat dokopy?! sa mi to take nezmyselne zda. tym padom,mam potom zle vyplaty,bo ja som to davala ako cele dni
    Tak mu zaplatíš 3 hod. náhradu denne a pri 8 hod. prac. čase mal 5 hodín denne odpracovať.
    tak díky za radu a opravenie,idem pokukat,ci to dako poopravujem spatne a ci sa to vobec da s tym,nieco robit

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    iveta.konstiakova Pozri príspevok
    tak díky za radu a opravenie,idem pokukat,ci to dako poopravujem spatne a ci sa to vobec da s tym,nieco robit
    Netráp sa dozadu. V najbližšej výplate mu daj mínusom v hodinách aj v mzde v náhradách a plusom v odpr. hodinách aj v mzde. Ak by si to opravovala spätne napr. výplatu za mesiac apríl - narušíš si výpočet poistného, preddavku na daň.
    Naposledy upravil katka50 : 15.06.10 at 12:02

    vysetrenie zamestnanca v zdrav.zariadeni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.