Zavrieť

Porady

Povinnosť uchovávať kópie?

Zaujímalo by ma, či máme niekde uloženú POVINNOSŤ uchovávať kópie napríklad v styku so Sociálnou poisťovňou?! Myslím prihlášky, odhlášky, mesačné výkazy a podobne...

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Darana
    Zaujímalo by ma, či máme niekde uloženú POVINNOSŤ uchovávať kópie napríklad v styku so Sociálnou poisťovňou?! Myslím prihlášky, odhlášky, mesačné výkazy a podobne...

    Vďaka
    Kópie ťa zachránia v prípade, že druhá strana niečo zapotroší. Je na Porade dosť aj čerstvých príkladov, kedy sme boli my naháňaní kvôli ich neporiadku. A boli sme radi, keď sme mali svoju kópiu, aby sme mohli im urobiť z nej kópiu.

    Zuzanečka je offline (nepripojený) Zuzanečka

    Zuzanečka
    Aj ja mam taku skusenost, ked soc. poistovna zapotrosila doklady a vtedy som bola rada, ze mam kopiu. Radsej si to zakladaj- nie je to na skodu.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Darana
    Zaujímalo by ma, či máme niekde uloženú POVINNOSŤ uchovávať kópie napríklad v styku so Sociálnou poisťovňou?! Myslím prihlášky, odhlášky, mesačné výkazy a podobne...
    Vďaka
    Ty máš povinnosť len doručiť doklady. Ale ako to budeš dokazovať, keď tam majú neporiadok a zapotrošia to?

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Išlo mi viacmenej o to, že milá pani zo SP mi povedala, že je to môj prúser, keď mi príde kontrola a ja to nebudem mať.

    Mám to tam v poriadku, to som si overila, takže z tejto stránky to nie je problém. Len som nechápala z akého dôvodu by som mala mať ten prúser...

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Odporúčam robiť si kópie a nechať si ich potvrdiť. Mne sa minule stalo , že som odniesla PN pracovníka aj s papierom o jeho príjme. Zapotrošila to pracovníčka čo mala službu pri okienku. Tak mi asi po mesiaci volali , že som im priniesla síce ukončenie PN , ale nie začiatok. Nakoľko pani čo mi volala, je veľmi milá a ochotná poradiť , tak som z toho nerobila žiadnu vedu , vypísala papier o príjme ešte raz , ona si vybavila od lekára nové tlačivo začiatku PN.Ale jasné , že mi nikto neveril , že som to tam fakt dala. Asi o ďalší mesiac sa mi ospravedlnila , že ma prehnala , lebo sa našlo aj to pôvodné. Vinník sa teda našiel, ja som to nebola , takže jednoznačne všetko s kópiou a všetko nechať si aj potvrdiť.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja si tiež zakladám kópie, človek nikdy nevie, kedy sa mu môže kópia zísť.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pri čítaní Vašich príspevkov ma napadá jedna moja skúsenosť pred dvoma týždňami . Dostala som predvolanie na SP a aj manžel . Mali sme si priniesť výpis z DP za rok 2004 a 2003 .

    Už som tam išla naštartovaná , že čo sa deje . Pracovníčka nám oznámila , že nemáme odovzdané spomínané tlačivá . Keď som jej predložila opečiatkované kópie , tak s hrôzou konštatovala , že jej nezostáva nič iné , len sa nám ospravedlniť a zároveň sme sa spoločne vzali a išli na podateľnu . Mala tam nejaký obal na spisy a našla tam naše " Výpisy z DP za rok 2004 " . Tak si predstavte , že boli podané v júni a ona ich mala ešte v pošte do októbra .
    No nenachádzam slov na takýto bordel . A to nehovorím , že povedala , že rok 2003 musia nájsť . Ten si od nás zapožičala a prefotila .

    "Takže doporučujem kópie odkladať ".
    Naposledy upravil Zita5 : 25.10.05 at 16:08

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Darana
    Išlo mi viacmenej o to, že milá pani zo SP mi povedala, že je to môj prúser, keď mi príde kontrola a ja to nebudem mať.
    Mám to tam v poriadku, to som si overila, takže z tejto stránky to nie je problém. Len som nechápala z akého dôvodu by som mala mať ten prúser...
    Povinnosť zakladať kópie nemáme. Prúser máme keď si potvrdené kópie nezakladáme a úradníci niečo domrvia.
    Ja si kópie od všetkého zakladám nielen preto, aby som sa chránila pred nimi, ale aj preto, že niekedy potrebujem zistiť, čo som kam a kedy odovzdala, prípadne vykázala. Už mi to veľa krát pomohlo.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj ja odkladam kopie vsetkych dokladov, ktore posielam alebo nosim do statnych institucii. Aj mne sa stalo uz viackrat, ze ma upominali a ked som doniesla od nich potvrdene kopie, urobili si z nich pre seba duplikaty. A stalo sa mi to aj na danovom urade.....

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Paula
    Kópie ťa zachránia v prípade, že druhá strana niečo zapotroší. Je na Porade dosť aj čerstvých príkladov, kedy sme boli my naháňaní kvôli ich neporiadku. A boli sme radi, keď sme mali svoju kópiu, aby sme mohli im urobiť z nej kópiu.
    Ja by som chcel dať dvojitý súhlas, ale nie je také tlačítko
    Naozaj, odkladanie kópií je jedna z najdôležitejších PODNIKATEĽSKÝCH aktivít na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.