Zavrieť

Porady

živnosť počas materskej

dobrý den, chcela by som poprosiť o radu.som na MD a mam možnosť pracovať ( privyrobiť si ) na ŽL.mesačne by šlo cca o 100-150€.nevezmu mi koli tomu rodičovský?poberam nižšiu sumu pretože na zvýšenu narok nemam.čo všetko by som musela platiť, kde všade sa zaregistrovať...??? kedže nemam žiadne skusenosti s týmto prosim o každý jeden nazor.velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tu mas vsetky informacie v kocke:

    http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009...k-od-1-1-2010/

    Ale v skratke - nesmies mat ziadny prijem, ani prijem zo zivnosti cely mesiac, inak o RP prides.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ruženka123 Pozri príspevok
    ale ved ak budem pracovať tak prijem mať budem a to akože koli 100€ pridem o RP?????
    Tak inteligentne zmenila dosluzivsia vlada a parlament od 1.1.2010 zakon.
    Pokial sa zakon nezmeni, je to, zial, tak.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ruženka123 Pozri príspevok
    netýka sa to náhodou len tej "novej" zvýšenej materskej?
    Nie, tyka sa to akejkolvek rodicovskej zacatej po 1.1.2010 pripadne po tomto datume zmenenej (napr. ziadostou o vyssi RP).
    Ale v tom blogu p. Mihala su vsetky moznosti rozpisane.

    porada111 je offline (nepripojený) porada111

    porada111
    Pokiaľ si posudzovaná podľa starého zákona, môžeš pracovať, musíš to nahlásiť, nesmieš dať dieťa do štátneho zariadenia.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    porada111 Pozri príspevok
    Pokiaľ si posudzovaná podľa starého zákona, môžeš pracovať, musíš to nahlásiť, nesmieš dať dieťa do štátneho zariadenia.
    Dovrzané je to poriadne. Tomu sa hovorí podpora mladým rodinám.... Buď máš deti alebo pracuješ. Inak to nejde, na Slovensku je to bohužiaľ tak....

    veronikama je offline (nepripojený) veronikama

    veronikama
    presne tak - ale že dôchodkári popri peknom dôchodku veselo pracujú, nikoho netrápi.......asi im treba viac, ako mladým rodinám, kde by šikovná matka pomohla rodinnému rozpočtu a možno by sa odhodlala aj na viac ako jedno dieťa.......Matka na MD
    a čo v tom prípade, že som na rodičovskom s prvým dieťaťom a teda podľa starého zákona ešte poberám riadne RP tých 164€ a v auguste sa nám narodí druhé? ako budem posudzovaná, kedže zároveň prvé dieťa dovrši 3 roky až v oktobri 2011?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    evitkamalicka Pozri príspevok
    a čo v tom prípade, že som na rodičovskom s prvým dieťaťom a teda podľa starého zákona ešte poberám riadne RP tých 164€ a v auguste sa nám narodí druhé? ako budem posudzovaná, kedže zároveň prvé dieťa dovrši 3 roky až v oktobri 2011?
    ak nepožiadaš o materské na druhé dieťa, tak môžeš nadalej až do dovršenia 3rokov staršieho dieťaťa poberať RP popri živnosti. Ak budeš aj potom vykonávať činnosť szčo a zákon o RP sa nezmení, tak budeš mať nárok na príspevok na starostlivost o mladšie dieťa, ak sa staráš on sama, príp. babka ... bez živnsoti, tak cca 41eur na mesiac.
    Ale snád sa niečo aj zmení.
    Ale to by chcelo možno viac údajov o tvojich nem.poisteniach, kto sa o dieťa stará...
    narok na matersku nemam kedze som pred prvym dietatom bola nezamestnana, cize od zaciatku poberam RP

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    a budeš mať dva roky pred narodením druhého dieťaťa aspon 270dní nem.poistenia? Teda to je zaujímavé v prípade, ak by sa zákon nezmenil a ty by si uvažovala, či kvôli možnosti poberať RP 256eur (ak by si tých 270dní mala) by si prestala byť zárobkovo činná szčo.
    nebudem kedze si ho dobrovolne neplatim a nemam ani zarobok taky aby som musela platit odvody, za mna aj zdravotne plati stat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.