Zavrieť

Porady

neplatná výpoveď zo strany nájomcu

ahojte všetci, ja mám dnes problém, ktorý je trochu zvláštny, ide o toto. nájomca vypovedal prenajímateľovi nájomnú zmluvu. došlo tam k pochybeniu pri doručovaní a tiež pri určení začiatku plynutia výpovednej doby.prenajímateľ sa rozhodol, že podá žalobu na súd a bude žiadať neplatnosť výpovede.viem, že bežne takúto žalobu podáva nájomca, ak sa mu nezdá správny dôvod výpovede zo strany prenajímateľa, ale mňa by zaujímalo, či vôbec sa súd bude takouto žalobou zaoberať, či priamo zo zákona nevyplýva právo podať žalobu iba nájomcovi.ďakujem vopred za všetky postrehy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Prenajímateľ sa môže maximálne dožadovať, aby mu nájomca zaplatil za celú dobu nájmu. Nájom sa musí ukončiť písomne, a to dohodou alebo výpovedou. Výpovedná lehota je trojmesačná, ak prenajímateľ nestanovil nájomcovi lehotu dlhšiu (dohoda v zmluve).

    Ak bola písomná výpoveď prenajímateľovi doručená, nemôže sa domáhať neplatnosti výpovede. Môžu sa hádať o začiatku plynutia výpovednej doby a o jej dĺžke.

    O zániku nájmu pozri § 710 občianskeho zákonníka, na doručovanie výpovede platí § 46 občianskeho súdneho poriadku.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    JarkaL, zdenka131, arizona, rodina1, Danielle369, Lubaba
    6

    neplatná výpoveď zo strany nájomcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.