Zavrieť

Porady

mám problém

Ahojte,

mám veľký problém, spravila som chybu !
Pri zadávani hromadného príkazu som poslala peniaze bývalému zamestnancovi.
Keď som mu volala čo sa stalo, tak sa so mnou nechcel baviť, že je to môj problém, on peniaze minul a späť nič nepošle,povedala som mu, že to budeme riešiť súdnou cestou a on mi položil telefón.
Vie mi prosím niekto poradiť ako mám napísať výzvu o vrátenie peňazí??? Alebo ako postupovať ďalej???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    čarodejka Pozri príspevok
    Ahojte,

    mám veľký problém, spravila som chybu !
    Pri zadávani hromadného príkazu som poslala peniaze bývalému zamestnancovi.
    Keď som mu volala čo sa stalo, tak sa so mnou nechcel baviť, že je to môj problém, on peniaze minul a späť nič nepošle,povedala som mu, že to budeme riešiť súdnou cestou a on mi položil telefón.
    Vie mi prosím niekto poradiť ako mám napísať výzvu o vrátenie peňazí??? Alebo ako postupovať ďalej???
    Pošlite mu výzvu na vrátenie peňazí. Písomne, "Do vlastných rúk"
    V liste spomeňte Bezdôvodné obohatenie a dajte najavo, že ak nevráti peniaze do X dní, budete postupovať súdnou cestou.

    Ak Vám peniaze nepošle, dajte návrh na vydanie platobného rozkazu.
    Návrh na plaťák nájdeš napr. tu:
    http://www.porada.sk/t131177-navrh-n...zu-a-euro.html

    No a potom uvidíte.
    Súd buď platák vydá a ten sa do 15 dní od doručenia stáva exekučným titulom, alebo odporca plaťák nepreberie a súd vytýči pojednávanie, alebo odporca podá odpor voči platobnému rozkazu a súd vytýči pojednávanie.

    Hlasovalo 11 pouzivatelov

    Užitočné (11)
    Paula, Ingrid G., Mária27, Dana1, Anja111, danushka, m.hladka, truch, Tamila, Danielle369, Xanti
    11

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Aj tu máš niečo...je to tu na porade..

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Lubaba, VERONIKA6, Mária27, Dana1, danushka, truch
    6

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Samozrejme, že ho musíte vyzvať najskôr písomne.
    Najskôr pošlite doporučene jednu výzvu, po dvoch týždňoch zašlite predžalobnú výzvu.
    Pokúste sa s ním dohodnúť na nejakom splátkovom kalendári.

    Ak to nezaberie, riešte to súdnou cestou.

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Dá sa to riešiť aj prostredníctvom banky. Treba zájsť na pobočku, v banke sa vypíšu papiere a čakať, pokiaľ dostane na účet nejaké peniaze a banka bude môcť uspokojiť Vašu požiadavku.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    ivana184 Pozri príspevok
    Dá sa to riešiť aj prostredníctvom banky. Treba zájsť na pobočku, v banke sa vypíšu papiere a čakať, pokiaľ dostane na účet nejaké peniaze a banka bude môcť uspokojiť Vašu požiadavku.
    Možno sa mýlim, ale tento postup sa mi nezdá správny, keďže banka nemá právo svojvoľne siahať na finančné prostriedky na účte klienta a to ani v prípade, ak by už existoval nejaký exekučný titul, čo zatiaľ ani neexistuje.
    Banka môže vyzvať klienta na prevedenie peňazí, na základe informácii klienta, ktorý peniaze previedol, ale nemá oprávnenie disponovať s peniazmi klienta.

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    Možno sa mýlim, ale tento postup sa mi nezdá správny, keďže banka nemá právo svojvoľne siahať na finančné prostriedky na účte klienta a to ani v prípade, ak by už existoval nejaký exekučný titul, čo zatiaľ ani neexistuje.
    Banka môže vyzvať klienta na prevedenie peňazí, na základe informácii klienta, ktorý peniaze previedol, ale nemá oprávnenie disponovať s peniazmi klienta.
    Niekedy sa to dalo, snáď sa na tom nič nemenilo. Sama som využila tento spôsob tuším pred 2 rokmi, keď som omylom natipovala výplatu inej osobe, aj keď samozrejme súhlasím s horeuvedeným príspevkom, len som chcela navrhnúť, aj takúto pomoc.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    ivana184 Pozri príspevok
    Niekedy sa to dalo, snáď sa na tom nič nemenilo. Sama som využila tento spôsob tuším pred 2 rokmi, keď som omylom natipovala výplatu inej osobe, aj keď samozrejme súhlasím s horeuvedeným príspevkom, len som chcela navrhnúť, aj takúto pomoc.
    Pokiaľ je to v rámci jednej banky a peniaze ešte na účet pripísané neboli, tak to podľa mňa možné je. Inak pochybujem.
    Ale je fajn, že je tu pluralita názorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.