Zavrieť

Porady

Cestovné na 366?

Prosím, môžem zaúčtovať cestovné náhrady spoločníka na 512/366 ak ich dostáva spolu s výplatou? Totiž pri zaúčtovaní na 365 som ich nevedela nijako vynulovať, keďže bola uhradená mzda včetne cest. náhrad, teda mi z účtu 366 vypadla celá táto suma...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš preúčtovať opravným dokladom 365/366, alebo pri rozúčtovaní hned na to myslieť a prihodiť ešte túto predkontáciu, alebo môžeš aj 512/366, ale bude ti to skresľovať mzdu štatutára - veľmi mi to nesedí.

    Jana P je offline (nepripojený) Jana P

    Jana P
    Ďakujem, ono totiž tieto náhrady boli vložené do mzdy ako nezdaniteľné náhrady a mzdy sa takto zaúčtovali. Tým pádom mi vznikol záv. na účte 366 v tejto celkovej sume a v tejto sume bola mzda uhradená z BÚ, teda 366/221.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja som to tak pochopila, teraz už len interný doklad s preúčtovaním cestovného 366/365

    Jana P je offline (nepripojený) Jana P

    Jana P
    Fajn, tak som to preúčtovala cez ID, neexistuje na to do budúcnosti nejaký lepší spôsob? Lebo zatiaľ som sa stretla len s uhádzaním samotných cesťákov cez BÚ, príp. cez pokladňu, ale takto cez mzdu je to nejaké komplikované

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    je to komplikovanejšie len preto, že jednou sumou na bankový účet uhradíš aj mzdu / 366/, a aj cestovné /365/, tak to musíš rozúčtovať.
    Ja podobne vyrovnávam 333/331.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.