Zavrieť

Porady

Povinnost zaregistrovat sa do soc. poistovne a platit odvody

Dobry den,
popri zamestnani som zacal ako SZCO s podnikanim dna 3.4.2009. Spravne predpokladam, ze od 1.7.2010 mi vznika povinnost zaregistrovat sa v socialnej poistovni a podla podaneho danoveho priznania zacat mesacne platit odvody do socialnej poistovne? (prvy rok zivnosti som bol oslobodeny od platenia odvodov). Prijmy z nezavislej cinnosti mi za minuly rok presiahli 12 nasobok minimalnej mzdy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak príjem z podnikania (§6) prekročil zákonom stanovenú minimálnu hranicu, tak áno vzniká povinnosť registrácie v SP.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 17.06.10 at 18:08

    tibor133 je offline (nepripojený) tibor133

    tibor133
    Zmeny vo výbere poistného od 1. 1. 2011
    - Vznik a zánik povinného sociálneho poistenia

    "vznikne povinné poistenie aj dňom opätovného nadobudnutia postavenia samostatne zárobkovo činnej osoby, v prípade, ak k bezprostredne predchádzajúcemu 1. júlu alebo 1. októbru jej príjem zo samostatnej zárobkovej činnosti bol za predchádzajúci rok vyšší ako zákonom ustanovená hranica príjmov. Upozorňujeme, že do úvahy sa berú všetky príjmy z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ktoré dosiahla fyzická osoba z postavenia samostatne zárobkovo činnej osoby. Takáto samostatne zárobkovo činná osoba je povinná sa prihlásiť na povinné nemocenské poistenie a povinné dôchodkové poistenie samostatne zárobkovo činnej osoby do ôsmich dní od vzniku týchto poistení."

    - 3 roky som dobrovolne nezamestnany
    - prijmy iba formou dividend ako spolocnik a konatel v s.r.o
    - chcel by som sa stat od 1.1.2011 zivnostnikom

    tak teraz musim sa hned registrovat v soc. poist alebo nie. Dakujem

    Povinnost zaregistrovat sa do soc. poistovne a platit odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.