Zavrieť

Porady

(NE)PREDLZENIE ZML. NA D. URCITU - ?informacna povinnost zamestnavatela?

Ahojte poradaci! Chcem Vas poprosit o radu ohladom zmluvy na d. urcitu. O niekolko tyzdnov mi konci jej platnost a potreboval by som od zamestnavatela jednoznacne a zavazne stanovisko, ci ma zaujem o predlzenie alebo nie. Chcem sa spytat, ci zakon uklada z-telovi takuto informacnu povinnost voci z-covi ked o to poziada a v akej lehote, pripadne za akych podmienok toto stanovisko moze menit a opat v akej lehote. (Priklad: teraz niekolko tyzdnov pred koncom mi potvrdi predlzenie, hoci aj pisomne a tyzden pred koncom mi oznami, ze nadalej so mnou nerata..). Dufam, ze to nie je len na jeho dobrej voli ako pravdivo a ako nacas ma bude informovat.. Samozrejme si hladam nove zamestnanie uz teraz nakolko si vobec nie som isty ani predlzenim zo strany z-tela ani mojim zaujmom na tomto mieste zotrvat po skonceni platnosti zmluvy. Ide mi teda o to, aby sa najprv vyjadril moj z-tel - podla toho budem nadalej postupovat (napr. takto: zamestnavatelove "ANO" - dakujem nemam zaujem nadalej tu pracovat al. "NIE" - akceptujem toto rozhodnutie z-tela, kt. ale nevzniklo na zaklade mojho vyjadrenia o nezaujme zotrvat..). dakujem Vam za vsetky tipy, rady & usmernenia majte sa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    questo Pozri príspevok
    Ahojte poradaci! Chcem Vas poprosit o radu ohladom zmluvy na d. urcitu. O niekolko tyzdnov mi konci jej platnost a potreboval by som od zamestnavatela jednoznacne a zavazne stanovisko, ci ma zaujem o predlzenie alebo nie. Chcem sa spytat, ci zakon uklada z-telovi takuto informacnu povinnost voci z-covi ked o to poziada a v akej lehote, pripadne za akych podmienok toto stanovisko moze menit a opat v akej lehote. (Priklad: teraz niekolko tyzdnov pred koncom mi potvrdi predlzenie, hoci aj pisomne a tyzden pred koncom mi oznami, ze nadalej so mnou nerata..). Dufam, ze to nie je len na jeho dobrej voli ako pravdivo a ako nacas ma bude informovat.. Samozrejme si hladam nove zamestnanie uz teraz nakolko si vobec nie som isty ani predlzenim zo strany z-tela ani mojim zaujmom na tomto mieste zotrvat po skonceni platnosti zmluvy. Ide mi teda o to, aby sa najprv vyjadril moj z-tel - podla toho budem nadalej postupovat (napr. takto: zamestnavatelove "ANO" - dakujem nemam zaujem nadalej tu pracovat al. "NIE" - akceptujem toto rozhodnutie z-tela, kt. ale nevzniklo na zaklade mojho vyjadrenia o nezaujme zotrvat..). dakujem Vam za vsetky tipy, rady & usmernenia majte sa
    Zákonník práce nikde nestanovuje povinnosť zamestnávateľa informovať zamestnanca v prípade pracovnej zmluvy na dobu určitú, či zamestnávateľ počíta aj ďalej so zamestnancom.
    Je skutočne len na dobrej vôli zamestnávateľa, či to zamestnancovi oznámi alebo nie.

    (NE)PREDLZENIE ZML. NA D. URCITU - ?informacna povinnost zamestnavatela?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.