Zavrieť

Porady

Vyska nosneho ZB prekladu

Mam jednu otazocku:aky vplyv na nosnost ZB prekladu bude mat zmensenie vysky prekladu o 4 cm.Povodny preklad mal byt vysoky 29 cm,a po nezrealizovani betonovej vyrovnavacej vrstvy na poslednom rade tehiel sa ZB zmensil na 25 cm.Vystuz a trieda betonu ostava nezmenena,takisto aj sirka prekladu ostava 25 cm,je to vnutorny preklad ,na ktory sa ma polozit keramicky strop,konkretne na tomto preklade sa stretnu kraje nosnikov z dvoch smerov.Preklad je dlhy 4 m.Zaujma ma hlavne cinersov nazor ale iste aj ostatnych

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    vyrovnavajuca vrstva nepatri do do prekladu. nie je mi celkom jasne ako to myslis cim sa vlastne znizil ten preklad.
    znizenie z 29cm na 25cm strati cca 20% unosnosti.

    vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

    vladoziak
    ta vyrovnavacia vrstva mala byt na obvodovom murive,takze 25 cm vyska tehly+4 cm vyrovnavacia vrstva=29 cm a na tuto vysku ma ist preklad kolmo na obvodovy mur.Kedze som robil z brusenych tehiel a rovinnost muriva je dobra netreba robit vyrovnavaciu vrstvu a tym aj vysledna vyska sa znizuje.Ale to co si napisal o znizeni nosnosti 20 percent tak musim ten preklad urobit vysoky 29cm a to jeho zapustenim nizsie,dufam ze to nie je zlozito napisane

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    uz je mi to jasne.
    v tom pripade to musis spravit tak ako pises aby ostalo tych 29cm - vyska je u prekladoch velmi dolezita.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    4 cm ma na unosnost aj ohybovu tuhost obrovsky vplyv. Tam pri stanoveni unosnoti ZB prierezu robia zlobu milimetre, nie centimetre. A hlavne 25cm je na 4m fakt malo. Nespadlo by to, no priehyb by bol asi problem, to uz zavisi od zatazenia.

    vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

    vladoziak
    alltracboy Pozri príspevok
    zburat a odznovu
    zatial nie je co burat,ide sa len salovat,len aby si ty nebural2x meraj raz rez

    Vyska nosneho ZB prekladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.