Zavrieť

Porady

Zalozenie stajne/rancu

Zdravim,
chcel by som rozbehnut mensiu az strednu stajnu pripadne ranc na ustajnovanie respktive neskor aj chov koni. Pozemok, odhad potrebnej investicie a aj teoreticku navratnost mam nahrubo vyratanu. S cim je samozrejme problem ako vzdy je pociatocna investicia a tak ma napadlo ci by sa v tomto pripade nedala vyuzit nejaka ta nenavratna dotacia z eurofondov.

Podla toho co som uz stihol nastudovat ma napada OP pre konkurencieschopnost a hospodársky rast - teda za predpokladu, ze by sa dal podobny zamer povazovat za rozvoj cestovneho ruchu - jazdecka skola, rozne podujatia, agroturistika a do buducna snad zapojenie do celoslovenskych jazdeckych sutazi a pod.

Neviete poradit, ci ma takyto projekt sancu ziskat NFP? Respektive v pripade, ze ano kolko % z celkovej investicie treba mat pre jej ziskanie k dispozicii?

Budem vdacny za akukolvek radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Skus mrknut na PRV - Projekt rozvoja vidieka - informoval by som sa na tvojom mieste na Ministerstve Podohospodarstva SR.

    Razgriz je offline (nepripojený) Razgriz

    Razgriz
    hm no ta uvedena dotacia je urcena len obciam.. ja by som potreboval nieco na firmu respektive pravnicku osobu.

    Zalozenie stajne/rancu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.