Zavrieť

Porady

Kvalita tehly...

ITckar, ucitel...
190620101490.jpg  
190620101491.jpg  
190620101492.jpg  
1/1
Ahojte všetci,
Začal som stavať 1NP z Heluz Family 44 brúsenej. Je to prvotriedna tehla vyskladnená z HELUZu 20.2.2010 ale zdá sa mi, že má trochu prasklinky (prílohy). Mohlo by to spôsobiť nejaké problémy do budúcnosti? Máte podobné skúsenosti s tehlou? Pár kúskov, ktoré sú úplne rozbité samozrejme chcem reklamovať, ale nie som si istý čo s ostatnými. Zatiaľ mi doviezli 3 palety, všetky tehličky sú ale podobné ako tie čo sú na obr.
Vyzerá to ako by nevysušenú tehlu zabalili a vonku im zamrzla?
Doteraz mi stavebniny z ktorých som to bral vychádzali vo všetkom maximálne v ústrety, skôr si myslím že je to chyba priamo z HELUZu? Máte niekto skúsenosti z Family 44 alebo nejakou Family tehlou od HELUZu? Bola tiež trochu dopukaná?
Naposledy upravil dasoft : 23.06.10 at 19:59
Usporiadat
day day

day je offline (nepripojený) day

osobne by som to vratil, zaplatil si za produkt, t.z. 100% presne brusena tehla, nie prasknuta, a ten musis aj dostat.
urcite vratit, ciners, 220870 povedia urcite viac, ale tak ci tak - > vratit
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ked vezmeme, ze ta tehla ma dost vysoku pevnost oproti napriklad Ytongu aj 10x vacsiu, ale vysledna pevnost muriva je vacsia tak 2 az 3 krat, tak tie dierovania su problem same osebe, lebo ta plocha styku malta-tehla je mala. Ked ju este toto oslabi, tak to mozete rovno zahodit, teda v nasej reci reklamovat. Najhorsie je, ze je popraskana v tom vertikalnom smere, kde sa pri zatazeni ma prenasat priecny tah a tu sa nema ako.
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
ciners Pozri príspevok
Ked vezmeme, ze ta tehla ma dost vysoku pevnost oproti napriklad Ytongu aj 10x vacsiu, ale vysledna pevnost muriva je vacsia tak 2 az 3 krat, tak tie dierovania su problem same osebe, lebo ta plocha styku malta-tehla je mala. Ked ju este toto oslabi, tak to mozete rovno zahodit, teda v nasej reci reklamovat. Najhorsie je, ze je popraskana v tom vertikalnom smere, kde sa pri zatazeni ma prenasat priecny tah a tu sa nema ako.
Vdaka za radu. Pri zakladani prveho radu som sa snazil vyberat taku nepopraskanejsiu (ale puklinky sa najdu aj tam) a teraz mam dilemu, ci rozbit a vratit aj tu, alebo to tam nechat... Ostatne teda isto vyreklamujem.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

ja osobne mam heluz aj ked iny druh,rozmer a s tymto som u nich nestretol
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Jednoznačne .Reklamovať.Kontrolór ktorý to z heluz pustil bude bez prémií.
0 0
mmaarreekk mmaarreekk

mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

stavali sme zo 44 Heluz - ale takéto praskliny neboli... my sme mali dobrú skúsenosť...
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
mmaarreekk Pozri príspevok
stavali sme zo 44 Heluz - ale takéto praskliny neboli... my sme mali dobrú skúsenosť...
A bola to Heluz 44 Family? Ja som tiez spodok robil z Heluz 44 STI brúsenej a to bolo v poriadku. Ale táto 44 Family má vnútorné rebrovanie riadne dopukané. Má ešte niekto nejaké skúsenosti z Family 44 od Heluz-u?
Teraz mi doviezli ďalších 5 paliet. 3 palety vyzerajú byť ok, ale 2 palety, tiež z dátumom 20.2.2010 vyzerajú aj cez fóliu rovnako popraskané ako tie predtým... Čo sa týka reklamácie, reklam. technik HELUZu je práve na dovolenke, takže čakáme...
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
Ešte prikladám zopár fotiek aj zo založeného prvého radu aj z nových paliet...
Nechce sa mi ten prvý rad rozbíjať, je založený dosť presne...
Neviem, máte niekto Family 44ky? Sú ok, alebo sú medzi rebrami polámané tak ako moje?
23062010061.jpg  
23062010062.jpg  
23062010063.jpg  
23062010064.jpg  
23062010065.jpg  

23062010066.jpg  
23062010067.jpg  
23062010068.jpg  
1/1
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
Ludia, ja mam pocit, ze vsetka Heluz Family 44 má viac alebo menej dopukané vnútorné rebrovanie. Už mám na pozemku 15 paliet a vo väčšine z nich je vidno pukliny v rebrovaní..., pritom majú odlišný dátum výroby (teraz prišli s dátumom 13.2.2010, pedtým som mal 20.2.2010...). Máte niekto nedopukané vnútro u Family 44ky? Môžem na takto dopukaný založený prvý rad s čistým svedomím natrieť celoplošné lepidlo a pokračovať ďalším radom?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
dasoft Pozri príspevok
A bola to Heluz 44 Family? Ja som tiez spodok robil z Heluz 44 STI brúsenej a to bolo v poriadku. Ale táto 44 Family má vnútorné rebrovanie riadne dopukané. Má ešte niekto nejaké skúsenosti z Family 44 od Heluz-u?
Teraz mi doviezli ďalších 5 paliet. 3 palety vyzerajú byť ok, ale 2 palety, tiež z dátumom 20.2.2010 vyzerajú aj cez fóliu rovnako popraskané ako tie predtým... Čo sa týka reklamácie, reklam. technik HELUZu je práve na dovolenke, takže čakáme...
To ti nosia tehly na stavbu po 5 paliet? Mne došli naraz dva návesy Wienerberger a veru ani jedna tehla nebola tak popraskaná.Ani si neviem predstaviť reklamáciu a objednávať dva návesy + nakladať to naspať.Možno je to tým že tá HALUZ Family ma taký vysoký R.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Heluz ma jedneho cloveka na reklamacie?! To nemyslia vazne, celu dodavku vrat, ci tam je technik alebo nie. Nema to vyznam z dovodu dalsich problemov.
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
day Pozri príspevok
Heluz ma jedneho cloveka na reklamacie?! To nemyslia vazne, celu dodavku vrat, ci tam je technik alebo nie. Nema to vyznam z dovodu dalsich problemov.
Tak ludia, zopar dalsich foto. Vraj podobne problemy maju vsetky Heluz Family tehly... Mam tehly zo styroch roznych datumov, kazda je viac menej popukana (vsetky su z toho isteho zavodu Hevlin II). Ta posledna je najkvalitnejsia tehla aku som v 11 paletach nasiel (a aj ta ma durchom nejake pukliny). Niektore tehly maju sirku 42,8cm, niektore 44,3cm co sa mi zda tiez dost vela vzhladom na triedu 1 (rozmerova tolerancia je podla http://www.heluz.sk/pdf/prirucka09/technicke.pdf od 435 do 445 co tiez nevyhovuje (na palete mam bezne aj 43cm a mensie...)). Prikladam aj zo 2 stitky z uvedenje tehly (z 2 roznych datumov)... Cakal som na tu tehlu viac ako 3 tyzdne... Bohuzial, boli sme nuteni zalozit dalsie 3 rady, lebo cakat 2 tyzdne na reklamacneho technika je ozaj vela.
Neviem, objednal som si najdrahsiu tehlu na trhu a takto to dopadlo.. ozaj som z toho maximalne smutny... Je tu este niekto, kto ma nejaku Heluz Family tehlu?
Stitok_100213.jpg  
Stitok_100220.jpg  
23062010074.jpg  
23062010075.jpg  
250620101516.jpg  

250620101518.jpg  
250620101521.jpg  
250620101522.jpg  
250620101523.jpg  
250620101524.jpg  

250620101526.jpg  
250620101527.jpg  
250620101530.jpg  
260620101541.jpg  
1/1
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
To ti nosia tehly na stavbu po 5 paliet? Mne došli naraz dva návesy Wienerberger a veru ani jedna tehla nebola tak popraskaná.Ani si neviem predstaviť reklamáciu a objednávať dva návesy + nakladať to naspať.Možno je to tým že tá HALUZ Family ma taký vysoký R.
Pivko presne takto vyzerala tehla od wienerbergeru,normálne bol problém nájsť nepuknutú tehlu ktorá sa v rukách nerozpadala.nie som výrobca ale si myslím že to má na svedomí tuhá zima.Tehla sa vyrába tak že vytvorí takýto výrobok z vlhkej hliny a potom sa necháva pár dní stáť volne na vzduchu až potom sa to páli v peciach.v každom prípade to treba reklamovať.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

nedaj sa odradit, natahuju cas, Heluz nemoze mat v sezone jedneho cloveka na reklamacie, to sa nerobi v mensich firmach, reklamuj to aj pisomne, fotky, datumy
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
No a pikoska na zaver, kupil som k tomu (resp. bolo v cene) celoplosne lepidlo (malta SB C). V piatok a sobotu sa spravili cca 4 rady, teraz vecer sme isli aj s detmi na stavbu, manzelka sa oprela o tehlu a .. zostala jej v ruke. Je mozne ze by ani po 24 hodinach celoplosne lepidlo Heluz SB C nedrzalo? stredny mur sme robili s klasickym lepidlom Heluz SB a to drzi ako kamen. To celoplosne na obvodovych Family stenach sa droli ako keby som mal v ruke piesok. Nechtom donho kludne mozem stale sparat. Je to normalne? Nemalo by byt uz po 24 hodinach pevne?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Niektoré lepidlá sú vyzreté až po 2-3 dňoch.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Takto vyzerá zúfalá snaha výrobcov tehál priblížiť sa vlastnosťami k porobetónovým tvárniciam.
Najprv sa pokúšali naoko zlepšiť tepelný odpor tzv. "tepelnoizolačnou" omietkou
Potom sa snažili dohnať tepelný odpor zvýšením počtu dier, čo sa prejavuje prasklinami pri zložitejšej technológii.
Potom začali robiť brúsené tehly, aby boli presné.
Potom ich začali lepiť lepidlom namiesto malty.
Keď to takto pôjde ďalej, tak zistia, že už nevyrábajú tehly, ale porobetónové tvárnice
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
220870 Pozri príspevok
Niektoré lepidlá sú vyzreté až po 2-3 dňoch.
Práve že na obale lepidla je písané doba spracovatelnosti 6 hod. Korekčný čas je vraj 9 min. ... Prikladám obal.
Dodržal som presne všetko ako v návode, až na to, že som si nekupoval nové miešadlo DLX 150 ale použil som to miešadlo, s ktorým som miešal aj maltu SB (otáčky som si nareguloval tak, aby to bolo fakt poriadne zamiešané). Ale to podľa mňa na to vplyv mať nemôže...
270620101559.jpg  
270620101561.jpg  
1/1
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ytong tiez ziadna slava.. ale 90% poskodeni tvarnice bolo sposobene prepravou. Proste ti prepravcovia ani v stavebninach sa s tym vobec neseru, otlcene je to po rozbaleni.. ale na stastie pri porobetone sa aj taka tvarnica da pouzit.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

dasoft Pozri príspevok
Práve že na obale lepidla je písané doba spracovatelnosti 6 hod. Korekčný čas je vraj 9 min. ... Prikladám obal.
Dodržal som presne všetko ako v návode, až na to, že som si nekupoval nové miešadlo DLX 150 ale použil som to miešadlo, s ktorým som miešal aj maltu SB (otáčky som si nareguloval tak, aby to bolo fakt poriadne zamiešané). Ale to podľa mňa na to vplyv mať nemôže...
Doba spracovateľnosti je orientačný čas (závislý od teploty) počas ktorého sa dá s lepidlom lepiť. Ako píše 22080 lepidlo vytvrdzuje viac dní. Stáva sa, že lepidlo nechytí z dôvodu, že bolo príliš husté(málo vody). Vtedy si tehla rýchlo stiahne vodu z lepidla a spoj je nestabilný.
To isté sa stane aj keď koriguješ tehlu po niekoľkých minútach. tiež je už v lepidle málo vody a naruší sa celistvosť lepu.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať